Veľká letná detektívno-šifrovacia hra

, Autor: redakcia

[Aktualizácia, 28.7.2012] Zverejnené riešenie štvrtej šifry založenej na dvoch historicky významných kapitolách z dejín kryptografie. Pomalé leto, čas dovoleniek a oddychu, pravý čas na letnú hru, vhodnú na precvičenie a premazanie mozgových závitov. 

Detektívno šifrovacia hra

Všetci mame radi príbehy spojené s tajným písmom, šiframi, ich lúštenie, postupné prelúskavanie sa až ku koreňu veci. A presne o toto pôjde v tejto detektívno šifrovacej hre, o lúštenie série na seba nadväzujúcich šifier, pri ktorých sa zapotíte aj keď máte klimatizáciu :)

Dnes o siedmej minúte siedmej hodiny v siedmy deň siedmeho mesiaca hra začína takto:

 

okchaivkrhkcvqpahsvtrhahsphujpuhivkrhzrsvtparvzpmyh

 

Rozriešenie tohto šifrovaného textu vás nasmeruje a povedie ďalej.

Zapnite mozgové závity, ľahké to mať nebudete. Držíme vám palce. ;-)

 

Priebeh súťaže

Hneď po vylúštení každej šifry súťaže nám napíšte na adresu sutaz@pc.sk. S tým, že sa vám to podarilo aj so svojimi dojmami sa môžete podeliť s ostatnými súťažiacimi v diskusii pod článkom, neprezraďte tam však svoje riešenie (viď. pravidlá súťaže nižšie). Prvý riešiteľ každého kroku súťaže od nás dostane knihu Sci-Fi poviedka 2010. 

Každú stredu zverejníme pomôcku na riešenie minimálne jednej úrovne šifrovacio detektívnej hry. Zároveň zverejníme príbehy ich riešiteľov. Každú sobotu počínajúc sobotou 14.7. zverejníme rozlúštenie minimálne jednej šifry zo súťažných šifier. [doplnenie/nedeľa 8.7. 10:50 >>] Čas zverejnenia pomôcok a riešení môže byť prispôsobený priebehu súťaže.  

Reišenia jednotlivých krokov súťaže popíšeme v updatoch tohto článku. 

Prví traja úspešní riešitelia celej súťaže získajú 16GB USB kľúč a knihu Sci-Fi poviedka 2010. Prvý riešiteľ, navyše získa ventilátor Noctua NFS-12B FLX od tichepc.sk

Spoločnosť AVG pre troch víťazov súťaže venovala bezpečnostný balík AVG Internet Security 2012.

 

Hlavný sponzor súťaže

 

Odporúčania

Zapisujte si svoje zážitky, pokusy, spôsoby riešenia, zaujíma nás váš príbeh riešenia.

Môžete nám písať svoje zážitky z lúštenia aj priebežne na adresu sutaz@pc.sk radi ich zverejníme už počas priebehu súťaže po zverejnení riešení jednotlivých krokov súťaže.

 

Pravidlá súťaže

1. Pri hlásení každej rozlúštenej šifry na email sutaz@pc.sk pripojte aj Vaše riešenie všetkých predchádzajúcich súťažných šifier.

2. Svoje riešenie nezverejňujte nikde inde len v emaile zaslanom na adresu sutaz@pc.sk, akékoľvek iné zverejnenie riešenia počas súťaže oprávňuje usporiadateľa na vylúčenie účastníka zo súťaže.

3. Celkové finálne poradie výhercov zverejníme najneskôr 8. 8. 2012

4. Zo súťaže sú vylúčení zamestnanci vydavateľa - HWSK, s.r.o., redaktori pc.sk a administrátori / moderátori diskusného fóra pretaktovanie.sk, ako aj ich rodinní príslušníci.

 

Organizátor súťaže

HWSK, s.r.o.
Južná trieda 37
04001 Košice

 

Kľúčové slová
šifra, Súťaž
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Pridať komentár

Posledné komentáre

TOPlist