Už jubilejný 10. ročník oslavuje výstava AUDIO, VIDEO a DOMÁCE KINO Bratislava. Boli sme pri tom

Navštívili sme najväčšiu výstavu audio a video techniky v Bratislave. Stáli vystavovatelia opäť priniesli niekoľko noviniek, no videli sme aj pár nových vystavovateľov. Akcia sa cez víkend (opäť) konala v hoteloch Crowne Plaza a Austria Trend Hotel. 


Zoznam vystavovateľov a úvod

Zoznam:

Crowne Plaza:

1)      Bis Audio

2)      Ketos

3)      AQ – Acoustique Quality

4)      Divyd

5)      Art Audio/Hanzel Audio

6)      Basys.net

7)      Enigma High Fidelity Audio

8)      Centron

9)      Floydcom

10)   SATRO

11)   AB-COM, s.r.o.

12)   Nordost/Inter Audio

13)   Canor

14)   STARK

15)   DSI Slovakia

Austria Trend Hotel:

16)   IBD Slovakia

17)   Bis Audio

18)   Platan audio

19)   Mediacontrol/Nisel

20)   TOMANEK Hi – end Boutique – Grimm Audio

21)   Mermaid

22)   Image Audio Studio

23)   Soundstyle

24)   NEO Style high end speakers

25)   RMC s.r.o.

26)   Zingali Acoustics & Orchestra Instruments

27)   Empetria

Vystavovatelia priniesli vyše 100 značiek a spísanie celého zoznamu by zabralo zbytočne veľa času, ak vás podrobný zoznam zaujíma, odporúčam pozrieť webovú stránku tu

Hneď na úvod spomínam, že na akciu som pôvodne nemal ísť, takže som nebol ani adekvátne pripravený, prinášam preto len fotografie fotené mobilným telefónom. Čo ma tento rok sklamalo bolo množstvo prednášok. Neviem či som vychytal len zlé hodiny, ale jednoducho (pravdepodobne) žiadne neboli. 

Prvá zastávka bola u hlavného partnera výstavy – spoločnosti Ketos. Tá na Slovensku predstavila nové bezdrôtové high-end reproduktory DYNAUDIO FOCUS XD, nechýbali však ani iné modely, napríklad Excite X38 či X34. Všetko poháňal ohromný elektrónkový zosilňovač značky BITTNER.

Na obrázkoch ďalej môžeme vidieť  Bluesound Pulse v cene 680€ za kus. Má zabudované 3 reproduktory a výkon 80W. Ovláda sa aplikáciou, ktoré je určená pre iOS či Android. Nechýbajú však aj vstupy – USB, USB Mini, Ethernet a jeden optický vstup Toslink. Na obrázkoch môžete zazrieť aj Octave V110 – integrovaný stereo audio elektrónkový zosilňovač v cene 5900€, vrátane „akéhosi“ boostera prúdu, pravdepodobne ide o obyčajný tranzistorový usmerňovač či predzosilňovač. Mimochodom, minulý rok mal šéf firmy OCTAVE prednášku práve o týchto dvoch zariadeniach.

Ak si chcete vyskúšať špičkové slúchadlá Hifiman HE1000  v cene 2990€, nie je problém. Ani tieto slúchadlá nechýbali na výstave.

Celý rad gramofónov od firmy Pro-Ject. LPéčky ešte nie sú mŕtve. Takmer každý gramofón podporuje USB vstup. 

Dvojica reproduktorov od AQ a gramofón Signature 10 v hodnote 4990€. Okrem toho môžeme zazrieť niekoľko CD internetových recieverov. Modelu CVR-250 už nechýba ani Dualband Wi-Fi. 

3 - pásmový reproduktorová súprava Aurum VULKAN VIII R – v cene 7900€ za pár. Na obrázku väčšie biele reproduktory. Menšie reproduktory sú aktívne bezdrôtové Air 120 v cene 890€. 

Komentáre (4)
r2d2
no jo pekne. uz len sa naucit fotit a pridavat fotky do clankov resp. vediet pridat tak aby aj sli rozkliknut na vacsie. skoda portal ako vy cakal by som vacsiu kvalitu teda.
Ján Kisty
Dobry den, z neznameho dovodu to zo zdroja, kde su fotky ulozene nefunguje... Vsetky fotky by sa museli kopirovat do inej zlozky.... (aj preto funguje iba prva fotka). Dufam sa to ale do buducna podari vyriesit. Riesili sme to ale nevyriesili.. Fotky si samozrejme zvacsit viete... kliknete na fotku a date skopirovat link a otvorite v novom tabe.
dargy
Škoda, že na Slovensku je to s takými výstavami bieda. V Košiciach až jedna ročne aj to už ide dole vodou. Aj keď viem, že naša krajina je dosť malý trh. Značka Fisher&Fisher nabola náhodou prezentovaná, lebo mne sa práve ich reproduktory zvukovo najviac pozdávali.
Ján Kisty
Mate pravdu boli tam .. v Austria Hotel som uz tolko nefotil.
Pridať nový komentár
TOPlist