Úprava napätia na procesoroch Intel Core 2 Duo

Procesory Core 2 Duo sú pokladom pre ľudí, ktorý radi pretaktovávajú, keďže nevyžarujú toľko tepla a majú veľké možnosti pretaktovania. Avšak načo je dobrý super procesor, keď všetka frekvencia závisí od dosky. Keďže veľa ľudí nemá veľký rozpočet na nákup super procesoru a super dosky, väčšinou šetria na doske. Mnohé lacné dosky majú zle riešené nastavovanie napätia na procesore (ASRock užívatelia asi pochopia), a teda užívatelia majú obmedzenú možnosť pretaktovať svoj procesor. Preto vám prinášam návod, ako dostať s vášho Core 2 Duo vyššie napätie bez nutnosti nastavovať ho v BIOSe.

Zvýšenie napätia na Core 2 Duo


Možno sa teraz pýtate, ako toho dosiahneme ? Jednoducho. Pretože na procesoroch Core 2 Duo rady E6300 až X6800 môžete pomocou jednoduchého „pin-módu“ prevyšovať štandardné napätie 1.325V. A teraz sa poďme venovať tomu „pin-módu“. Keďže procesory na socket LGA775 už nemajú piny, ale len vodivé časti, ktoré sa dotýkajú zo socketom, je tento mód jednoduchý. Jediné, čo k tomuto módu potrebujete, je izolačná páska a vodivý atrament.


POZOR ! Napäťovými úpravami dochádza k strate záruky, a server Pretaktovanie.sk neručí za prípadne poškodenie procesora. Robíte to na vlastné riziko !

**Na trhu môžu byť procesory rôzneho štandardného napätia ! Štandardná voltáž je zvyčajne uvedená na krabici. Nasleduje návod na úpravu procesora zo štandardným napätím 1.325V !!!** 

Ak chcete dosiahnuť napätia 1.4V, jednoducho spojte piny, ktoré sú zaznačené červenou farbou na obrázku vodivým atramentom. 

Toto je obrázok vášho procesora a nie socketu na základnej doske !

Pre uľahčenie práce nalepte pásku cez piny, okrem tých, ktoré idete spojiť !Pokiaľ chcete dostať napätia 1.45V, nebudete potrebovať iba vodivý atrament, ale aj kúsok izolačnej pásky o veľkosti jedného pinu. Bude to chcieť trošku trpezlivosti, lebo páska nesmie presiahnuť jeden pin ! Ak sa vám podarí dostať taký malý kúsok, nalepte ho na pin, ktorý je zobrazený na obrázku dole zelenou farbou. Samozrejme nezabudnite spojiť vodivým atramentom piny, ktoré sú vyznačené červeným. 

Komentáre (9)
Payne
Hned ako prvu vec som si vsimol nezrovnalost obrazkov - obrazok makety procesora a procesora maju rovnake vyrezy, resp. na rovnakom mieste ale mala sipka v rohu nie...
misho369
myslím ze zaujimavý článok, takéto nieco by sa tu malo nachádzat častejšie, ved tento web je o pretaktovaní. Craken veľmi dobre, len tak ďalej!
CrakeN
ano, je to opacne na tom nakrese, ale tie spodne piny su nepodstatne ... kedze je k tomu aj foto procesora po uprave, vidis, ze su upravy rovnake, aj ked je opacne znacena sipka ...
Jefry
Preco si prevzal a pripisal recenziu od Liquidfunka z Oclab.cz ? to si v sebe nenasiel ani stipku ucty e nevedel si to tam napisat ? Pre nechapavych http://www.oclab.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=91&Itemid=2 ;)
Q-Axis
Podľa mňa je tento článok zbytočný, pretože obmedzujúcim faktorom základnej dosky pri taktovaní C2D je max. FSB a nie to, či sa dá zvyšovať napätie CPU. Tie procesory potrebujú vyššie napätie pri dosť veľkom OC a keď raz máte dosku, ktorá zvláda vysoké FSB, tak určite zvládne aj zvýšenie napätia CPU.
Q-Axis
Podľa mňa je tento článok zbytočný, pretože obmedzujúcim faktorom základnej dosky pri taktovaní C2D je max. FSB a nie to, či sa dá zvyšovať napätie CPU. Tie procesory potrebujú vyššie napätie pri dosť veľkom OC a keď raz máte dosku, ktorá zvláda vysoké FSB, tak určite zvládne aj zvýšenie napätia CPU.
crux2005
Nie ,predstav si ,že to nebolo ukradnuté . Tento článok bol vydaný 21.augusta a ten na oclab 22. augusta. BTW všimno si koniec tohoto článku a koniec článku na oclab - Podle vr-zone.com . ;-)
CrakeN
Ja sa velmi rad spytama autora na oclab.cz, ci dostali oficialne povolenie od autora recenzie na vr-zone.com ... ak by ho niekto chcel vidiet, nie je v tom najmensi problem ... osobne som s nim komunikoval
CrakeN
A este jedna vec ... oficialne povolenie som dostal od autora len ja, aby som ho mohol v mojom jazyku napisat ... cesky jazyk je rovnaky, takze tam mam povolenie tiez, pretoze jedine, keby som pisal v anglictine, mam problem ... velmi rad si to s kazdym prediskutujem na ICQ 274662029 ... uz som napisal aj pekny komentar na oclab.cz ... ak niekto ma na autora ICQ kontakt, napiste mi ... a poprosim, aby sa tu veci tohto razu uz neriesili, mam to podchytene, povolene ... nic nie je prevzate bez povolenia ... dakujem za pochopenie
Pridať nový komentár
TOPlist