EN

Trust GXT 890 CADA RGB - mechanická klávesnica s RGB podsvietením a plnohodnotným NKRO

Značka Trust nepatrí zrovna medzi tie, od ktorých by som očakával špičkové herné príslušenstvo. Po mojich doterajších skúsenostiach ju vnímam ako výrobcu lacnejšieho príslušenstva k PC, ktorého kvalita ide ruka v ruke s cenou. Trust GXT 890 ponúka červené mechanické spínače, plne nezávisle RGB podsvietenie aj NKRO za veľmi priaznivú cenu. Asi už tušíte, že niekde bude háčik.

Balenie, bližší pohľad

 
Balenie klávesnice je pekné. Asi tak by sa dala jedným slovom opísať krabica, v ktorej klávesnica dorazila. Nie je zbytočne veľká, zobrazuje podsvietenú klávesnicu a má okienko, cez ktoré je možné ešte pred kúpou vyskúšať chod mechanických spínačov.
V balení nájdete klávesnicu s neodpojiteľným káblom s dĺžkou 1,6 m, letáčik s informáciou, kde si máte stiahnuť návod a ovládač, brožúrku s podmienkami záruky a nálepku Trust GXT. Nástroj na vyberanie klávesov či lakťovú opierku by ste hľadali márne.
 
 

Špecifikácie

 
materiál kov, plast
typ spínačov mechanické, Outemu Red
dĺžka kábla 1,6 m
rozmery (š × d × v) 152 × 459 × 42 mm
hmotnosť 1027 g
podporované OS Windows 10, 8, 7, Vista
orientačná cena 50 € s DPH
stránky produktu  Trust GXT 890 CADA RGB
 

Spracovanie, layout

Spracovanie klávesnice je na veľmi dobrej úrovni. Spodný diel je z plastu, ktorý je dostatočne hrubý a pevný. V rohoch a v strede spodnej časti sa nachádzajú gumené podložky, ktoré zabraňujú šmýkaniu na stole. Zároveň sa tu nachádzajú aj vyklápacie nožičky, ktoré sú tiež opatrené gumenými podložkami. Nožičky pôsobia robustným dojmom a mohli by prežiť aj hrubšie zaobchádzanie s klávesnicou. V zloženom stave sú zapustené v tele klávesnice a nepridávajú jej na výške.
 
 
Vrchný diel klávesnice je z vytvarovaného plechu (pravdepodobne hliníkový), ktorý je ošetrený matnou čiernou povrchovou úpravou a mierne presahuje ponad spodný diel. Okraje vrchného dielu sú zabrúsené a ponechané bez farebnej úpravy. Mechanicky je klávesnica veľmi pevná a pri písaní či hraní nedochádza k jej prehýbaniu. Dizajnovo je klávesnica nenápadná, bez extravagantných dizajnových výstrelkov. V strede pod medzerníkom sa nachádza logo výrobcu, ktoré neustále svieti na červeno, a to aj pri vypnutom PC.
Layout klávesnice je v štandarde ANSI. K dispozícii sú teda dva široké SHIFTy a nízky ENTER. Klávesnica dorazila na test bez slovenských či českých popisov. Na stránke výrobcu sa nachádza aj CZ/SK verzia no podľa EAN kódu ani produktového čísla sa mi ju zatiaľ nepodarilo nájsť v žiadnom slovenskom e-shope. Okrem štandardných klávesov nie sú prítomné žiadne multimediálne klávesy ani iné prepínače. V pravom hornom rohu sa nachádzajú stavové LED pre Num lock, Caps lock, Scroll lock a herný režim.
 
Kábel od klávesnice je neodpojiteľný a vychádza vzadu v strede. Kábel je hrubý a nepoddajný, takže by nemalo dochádzať k nechcenému zalamovaniu, no zároveň je takmer nemožné ho viesť po stole bez toho, aby sa nekrútil či nedvíhal.
 
Pridať nový komentár
TOPlist