Trust GTX 720 – vstúpte do sveta virtuálnej reality

Dnešný článok bude prvý z našich nových druhov recenzií. Namiesto toho, aby ste čítali niekoľko strán textu, pokúsime sa na jednej maximálne dvoch stranách zhrnúť to najpodstatnejšie a priniesť Vám tak všetky užitočné informácie v krátkom texte.  Začneme s virtuálnou realitou a okuliarmi pre VR.

Keď som hľadal na internete lacnejšie VR okuliare na telefón, ani ma nenapadlo ísť na stránky výrobcu Trust. Možno by to nenapadlo viacerých z Vás. Ak však navštívite túto stránku narazíte tu na zaujímavý kúsok - VR okuliare GXT 720.

V dnešnej mini recenzii sa pozrieme práve na tento výrobok. Venovať sa nebudem jednotlivým hrám, keďže tie sú súčasťou obchodov Google Play/App Store, ale len samotným okuliarom.


Unboxing a spracovanie

Už pri pohľade na krabicu získate ako takú predstavu o vzhľade okuliarov. Po otvorení krabice sa na Vás ako prvé usmejú samostatné okuliare a malý Bluetooth ovládač, ktorý slúži na ovládanie niektorých hier dostupných v obchodoch Play store/App Store. V balení ďalej nájdeme návod a káblik na dobíjanie ovládača.

  

Čo sa týka spracovania VR okuliarov, väčšinu tvorí plast a to sa práve odrazilo na nižšej cene zariadenia. Okrem plastového obalu okuliarov nájdete plast aj v prednej časti a tak isto aj u systému uchytenia telefónu do okuliarov. A práve uchytenie bola pre mňa najväčšia slabina, na ktorej Trust rozhodne nemusel šetriť. Celý uchytávací mechanizmus mohol spraviť z kovu čím by sa výrazne predĺžila životnosť okuliarov. Predpokladám, že ak sa Vám časom niečo na týchto VR okuliaroch pokazí, bude to práve umelý mechanizmus uchytenia.

V hornej časti zariadenia nájdeme koliesko, ktorým si dokážete nastaviť šírku okulárov. Bočnými kolieskami si meníte zase vzdialenosť ostrenia.

Časť, ktorú si prikladáte na tvár, je tvorená mäkkou penou. Tá svoj účel plní veľmi dobre a ani po dlhšom nosení VR okuliarov ma nikde na tvári netlačili.

Popruhy, ktorými si nastavujete veľkosť, sa uchytávajú suchým zipsom. Trust myslel aj na nabíjanie telefónu alebo pripojenia slúchadiel k telefónu počas hrania  - predné veko (odnímateľné) má po boku 2 medzery, cez ktoré môžete pretiahnuť kábel.

 

  

 

Špecifikácie

Typ šošovky  Asférické
Materiál šošovky  Akrylová živica
Priemer šošoviek 33 mm
Zorné pole 80 stupňov
Ohnisková vzdialenosť  55 až 65 mm
Vzdialenosť očnej šosovky 56 až 73 mm
Možnosť nastaviť šošovky jednotlivo Nie
Podporovaná veľkosť telefónu 3.5-6"
Maximálne rozmery telefónu  80x150 mm
Rozmery 11x12x13.5 cm
Hmotnosť 385g
Odporúčaná cena Trust 49,99 eur

Skúsenosti a záver

Trust GXT 720 podporuje telefóny do veľkosti 6”. Uchytávací mechanizmus nie je práve ideálny a telefón je uchytený dvoma pármi nožičiek. Tie musíte od seba roztiahnuť a medzi ne vložiť telefón. Pri väčších telefónoch to bude pre jedného človeka asi problém. Mechanizmus treba roztiahnuť na maximum a tým, že každá strana sa rozťahuje samostatne, je to trochu obťažnejšie. Ak by sa v Trust rozhodli použiť kovový mechanizmus, ktorý by bol prepojený, uchytenie by bolo oveľa ľahšie. Navyše krehký plast nepridáva moc na istote pri rozťahovaní samotného mechanizmu.

 

 

 

Odporúčanie autora: Ak nechcete vynaložiť veľa peňazí na VR okuliare a chcete si vyskúšať virtuálnu realitu na telefóne, Trust GTX 720 sú správnou cestou. Ponúkajú dostatočné pohodlie, skúsenosť za relatívne malú cenu. Kupujem!

 

 

Plusy Mínusy
Cena Plastový uchytávací mechanizmus
Bluetooth ovládač Veľa použitého plastu (daň za nízku cenu)
Pohodlné nosenie  

 

Za zaslanie Trust GTX 720 ďakujeme spoločnosti Trust.

Komentáre (2)
Štefanič
Mínusy: Veľa použitého plastu WTF?! Čo chcete mať na hlave, kovové VR okuliare vykladané s mramorom? Netrebalo *ebať do toho, že je to plastové, ale do zpracovania a kvality plastu.
Lukáš Lancz
Plast je takmer vsade - ako som pisal: mechanizmus uchytenia, kolecka atd...Ak by aspon mechanizmus bol kovovy, kolecka kovove zanechalo by to lepsi dojem. Overall za tu cenu podarene okuliare
Pridať nový komentár
TOPlist