Tip na Vianoce - veľký lacný čínsky televízor TCL 65EP660 - oplatí sa?

Podarilo sa mi získať na testovanie veľký lacný čínsky televízor od spoločnosti TCL 65EP660, ktorá to na našom trhu s lacnými zariadeniami začína valiť. Oplatí sa ušetriť? Dokáže priniesť lacný televízor rovnaký filmový zážitok ako jeho drahý konkurent?


Úvod

TCL 65EP660 je síce výbehový model roku 2019 ale dá sa stále zohnať skladom ako zaujímavý plnohodnotný Android televízor. Testovaný kus mal 65“ a bežal na plnohodnotnom Androide 9.0.  Inak sa tento model vyrába od rozmeru 43 až po 75“. 

 

OS

Televízor 65EP660 je postavený na VA paneli s rozlíšením 3840×2160 pixelov, pričom PPI je na úrovni 67,78. Fiktívny a prakticky nič nehovoriaci index kvality displeja PPI je 1200. Nepomyľte si to s hustotou bodov na palec! Tento model podporuje 10 bitovú farebnú hĺbku (8-bit + FRC). Obavy som mal z relatívne nízkeho jasu – len 280 cd/m2.

Televízor má panel s frekvenciou 50 – 60 Hz. Jeho typická spotreba je okolo 118W a maximum 145W. Spočiatku som 50 Hz frekvenciu pri PAL vysielaní (typicky 25 FPS) nepovažoval za problém, uvidíme teda ako to bude v praxi. 
Ako procesor slúži Realtek RTD2851 postavený na 4-jadrovom ARM Cortex-A55, má 2GB RAM a 16GB internú pamäť. Ako som už naznačil, televízor poháňa Android 9.0 s aktualizáciami zo začiatku roka. Televízor má integrovaný tuner pre analogový príjem (NTSC/PAL/SECAM), DVB-T, DVB-S, DVB-C, DVB-T2 a DVB-S2. Jeho rozmery sú 1465×840×74 milimetrov pri hmotnosti až 18 kilogramov! 

integrovaný subwoofer v nohe

nedoliehajúce skrutka

Komentáre (14)
ono to je 760ka, ci?

preklep?

Ján Kisty

Nie je ale môže byť nahradená.

Marián

Pomohla by tabuľka cien podobných televízorov

Ján Kisty

dobrý nápad, môžeme čosi urobiť.

thomson

mam doma dva thomsony, co je vlastne tcl a funguju dobre. tv zdroj je upc horizon. android tv je vyhoda, prehra vsetko bez sekania a inych problemov, ako prehravac pouzivsm kodi a vlc.

thomson

hlasove ovladanie vyzaduje speci ovladac, teda mikrofon nie je v tv ale v ovladaci

Ján Kisty

vďaka

Hmmm

To je dobry smejd 😂
Taky by som nekupil ani nepriatelovi. Nie sebe znamym alebo rodine.
Oci mame jedny treba si ich vychutnat.
Ja napriklad ako mobil mam Apple iPhone 11 Pro 512GB a nebral by som ine. Displej a vybava je top a je to uplne niekde inde ako cinske crepy.

Obdivujem ale ludi co vedia testovat aj taketo veci 😂😂

Lukáš Lancz

Nie kazdy ma na iPhone 11 Pro alebo Samsung a ine TV za 1000e...

andy

Tvoj ajfon bol vyrobeny tiez v Cine Cinskymi sudruhmi :-)

rqJ

Nevedel som, že Apple je etalón kvality na všetko ale dobre vedieť - hlavne zaň nezabudni zaplatiť ďalšiu splátku zo spotrebáku.

Roman Fraňo

Neuveritelny clanok - testujete TV, ktoreho predaj (vyroba) uz v danom case (testovania) skoncil.

Lukáš Lancz

TV sa dal stale kupit...kedze sa TV kupoval za svoje tak...

Ak by islo o sponzorovany clanok dal by sa spravit aj skor, takto nie

Alone in the dark

I phone nieje všetko

Pridať nový komentár
TOPlist