Tieto aplikácie nesmú chýbať v mobile každého návštevníka hudobného festivalu

, Autor: Broslowski

Leto je v plnom prúde a to iste platí aj o letných, nielen hudobných festivaloch.

K návšteve takéhoto kultúrneho podujatia nekompromisne v dnešnej dobe patrí aj smartfón, ktorý si so sebou berieme čoraz viac všade možne, niekedy i tam, kde ho nie je treba. Donedávna bol takýmto miestom práve hudobný festival, kde sa ľudia chodili okrem kultúrneho vyžitia aj socializovať – reálne socializovať. V dnešnej dobe si bez smartfónu nevie hudobný festival predstaviť snáď nik z „mladej“ generácie návštevníkov. Ako možno nášho IT miláčika využiť na festivale čo najlepšie?

Na aký festival sa vybrať?

Rock pod Kameňom - Vyznávači tvrdšej muziky môžu období od 7. do 9. augusta navštíviť festival Rock pod Kameňom ktorý sa koná pri Sninských rybníkoch na východe republiky.

Cibula fest - Tento Česko-slovenský festival odštartuje už 24.7. a skončí 26.7. Miesto konania je letisko Holíč iba kúsok od hraníc s Českou republikou.
 
Terchovský budzogáň - ako už názov napovedá sa koná v Terchovej 1. až 2. augusta. Ide o festival s tvrdšou rockovou až metalovou hudbou v peknom hornatom prostredí.

Žákovic open - Dvojdňový festival v Trenčianskych Bohuslaviciach otvorí svoje brány už 25. júla a skončí 26.6.

Lodenica - festival sa koná na konci augusta od 28.8. do 30.8.v autocampe Lodenica.

Funrádio Dohoda - koná na 4 miestach na Slovensku. Ten v Nitre ani v Bojniciach už nestihnete. Avšak čakajú na vás 2.8. v Malackách a 16.8. v Poprade.
 

Počasie

Určite mi dá každý za pravdu, že človek sa chce cítiť na festivale dobre. Veď práve toto býva jedným z dôvodov, prečo tak veľa mladých i starších ľudí cez leto hutne smeruje na tento druh podujatia. Človek si chce oddýchnuť, vypnúť, užiť si festival ako celok čo možno najlepšie a hlavne naplno. Počasie je jedným z prvých atribútov, ktoré môžu tento zážitok pokaziť. Nie je predsa nič horšie ako sa zobudiť po preflámovanej noci v nevhodnom oblečení, v tom lepšom prípade nie nahý a dokonca vo svojom stane, úplne prechladnutý. V takomto stave si veru už festival neužijete tak, ako by sa dalo. Smartfón vie byť v tomto prípade veľmi nápomocný ako personálna meteostanica. Na trhu nájdeme mnoho aplikácií pre predpoveď počasia a určite odporúčam aspoň jednu mať v mobile a ideálne – mať ju nakonfigurovanú ešte pred festivalom.

Android:

Pre Android platformu môžem jednoznačne odporučiť aplikáciu zo slovenskej dielne SHMÚ (Slovenský hydrometeorologický ústav).

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koniosystems.android.shmudroid

Aplikácia Vám ponúka:

Meno aplikácie

SHMUDroid                   

Features

- presnú predpoveď počasia až pre 1 030 slovenských miest

- 2-dňovú predpoveď počasia podľa epsgramu ALADIN

- 3-dňovú predpoveď počasia podľa meteogramu ALADIN

- 8-dňovú predpoveď počasia podľa epsgramu ECMWF

- 10-dňovú predpoveď počasia podľa meteogramu ECMWF

- fulltextové vyhľadávanie v lokalitách

- označenie lokality ako obľúbenej pre rýchlejší prístup k predpovedi

Cena

Android – zdarma

iOS – n/a

Stiahnuť

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koniosystems.android.s...

iOS: AppStore

 

 

iOS:

Pre iOS nemáme k dispozícii aplikáciu SHMÚ. Užívateľov iOS však s určitosťou uspokojí skvelo spracovaná aplikácia Počasie / Weather, ktorá taktiež ponúka okrem automatickej lokalizácie mobilu aj týždňovú predpoveď počasia, ako aj hodinové predpovede v rámci prebiehajúceho dňa. Ak by Vás zaujímali podrobnejšie informácie o počasí, stále je tu možnosť navštíviť webové stránky SHMÚ.

http://www.shmu.sk/sk/?page=1

 

Kľúčové slová
Android, Facebook, Festival, Instagram, iOS, SHMU, Sygic, Tripadvisor
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Pridať komentár

TOPlist