EN

Test Kingston HyperX RGB RAM - neskoro ale stoja za to

Po niekoľkých mesiacoch tu máme opäť test pamäťových modulov, tentokrát ide o pamäte spoločnosti HyperX s označením KHX2933C15D4/8GX, kit v konfigurácii 4*8GB.

Odkedy spoločnosť GEIL uviedla prvé EVO RGB pamäte a po nich minulý rok nasledovala spoločnosť G.SKILL so svojimi Trident Z RGB sa roztrhlo vrece s podsvietenými RGB pamäťami – ADATA, Corsair či Patriot a v polovici roka 2018 uviedol svoje pamäte konečne aj svetoznámy výrobca Kingston pod svojou značkou HyperX. Všetci výrobcovia zrazu chceli mať svoje podsvietené pamäte.


Úvod

Výrobca už tradične osadzuje svoje pamäte pamäťovými modulmi od spoločnosti SK Hynix, Kingston (výrobca HyperX) osadzuje drahé Samsung b-die čipy len do vybraných rýchlych pamätí. Hynixy už tradične nejde veľmi taktovať, potvrdia tento trend aj tentokrát?

 

Výrobca nám zaslal kit, ktorý obsahoval až štvoricu 8GB modulov, sú tak určené pre čipsety X99, X299 a 4-kánalové zapojenie, prípadne 2-kanálové zapojenie u všetkých AMD i Intel zostáv s DDR4. Sám výrobca tvrdí, že 4 moduly zvládne aj AMD Ryzen, ktorý má vo všeobecnosti problém s pamäťami nad 2800 MHz (ak sú zapojené 4 moduly).

Ako prvé som sa pozrel na schopnosť podsvietenia a dizajn RAM modulov. Výrobca zvolil klasickú čiernu farbu, pričom zvolil moderný typ hliníkového heatsinku. Nie je nijak vysoký, s pamäťami meria len 42,2 milimetra. Pamäte sa hodia pod ktorýkoľvek chladič. Čierna PCB je tiež zvolená aby ladila s heatsinkom, je teda čierna. Výrobca predáva pamäte od 2400 MHz až po 4000 MHz. Po zapojení som zistil, že výrobca do pamäte uložil viacero XMP profilov. Vás samozrejme bude zaujímať len ten najvyšší: 2933 MHz pri časovaní 15-17-17-39-2T pri typickom napätí 1.35V.

Komentáre (3)
roob
jasne, minuly tyzden som jednemu montoval taketo kolotocarske Adaty, ani zadarmo by som to nechcel, a ked uz tak zasadne do uzavretej skrine :)
Michal Bajánek
hlavne treba veci dobre zladit. Nie som zastanca kolotociarskeho osvetlenia v skrinke, ale v pripade ze by sa osadili tieto RAM do tejto skrinky: https://pc.zoznam.sk/silverstone-lucid-ld01-skrinka-pre-milovnikov-rgb-osvetlenia by vysledny efekt nemusel byt zly
roob
:) to ma logiku.. nechces blikajucu bednu, preto si kupis toto: https://eteknix-eteknixltd.netdna-ssl.com/wp-content/uploads/2018/07/Silverstone-Lucid-LD01-03.jpg
Pridať nový komentár
TOPlist