Test hernej stoličky pre každého - TRUST GXT 707G Resto Gaming

Základom dlhého používania počítača, je okrem monitora, kvalitná stolička. Test hernej stoličky sme tu už nemali dlho a preto sa vám teraz pokúsime priniesť recenziu niekoľkých modelov. Od spoločnosti Trust dorazil model GXT 707G Resto Gaming Chair.

Úvod

Herná stolička má konkurovať modelom ako SPC Gear SR300 či SR500 alebo lacnejším verziám od známeho DX Racer.

Stolička dorazila vo veľkom 23 kilogramov balení. Ak ste už v minulosti mali podobný typ stoličiek, tak nebudete prekvapený, ak si ale vyberáte stoličku k PC prvýkrát nesmiete sa ľaknúť veľkej váhy. Stolička je, ako býva zvykom, kompletne rozmontovaná a rozdelená na 6 častí.

V balení samozrejme nájdete pekne zabalené (v plastovom obale) skrutky, matky a tiež kľúč. Montáž je jednoduchá, no ak skladáte podobný typ stoličiek prvýkrát, tak vám zloženie zaberie asi 1 hodinu. Pozrime sa teraz na špecifikácie dané výrobcom.

Výrobca sľubuje polohovateľné opierky, nastaviteľnú chrbtovú opierku a podporu „antistresového nakláňania“. Táto „fičúra“ má aj inú funkciu, jej úlohou je vyformovať chrbát podľa výšky používateľa. Odpor „tiltingu“ sa nastavuje kolieskom pod stoličkou. Osobne preferujem, čo najmenší. Stoličku je možné otočiť o 360°. Opierky rúk je možné zdvihnúť o 15 centimetrov a natočiť o 15° do oboch strán. Opierka nie je typu 3D, takže pohyb dopredu-dozadu nie je možný.

Rozmery stoličky sú 1340×740×660. Nosnosť samotnej stoličky je 150 kilogramov a je určená pre postavy od 155 do 195 centimetrov. Úprimne však aj pri najnižšom nastavení, som so svojou výškou 173 centimetrov sedel akurát kolmo nohami nadol. Postavy nižšie ako 170 centimetrov sa jednoducho nedotknú celým chodidlom zeme. Stolička má 4 stupne zdvihu, tzv. „gas lift class 4“ (od 47 – 54,5 centimetra). Opierku chrbta je možné nakloniť o 90°, pri teste som ale prevážil celú stoličku a tak by som to osobne nerobil. Samozrejme to vo vašom prípade môže byť iné (vážim 83 kilogramov). Náklon o 75% bol ale bez problémov. Pre porovnanie na DX Racer stoličke sa mi prevaliť nikdy nepodarilo. Stolička má mimochodom 5 plastových koliesok (black nylon) – tie majú slušné ložiská a sú úplne tiché. Odpor je primeraný a so stoličkou som ani v prípade plávajúcej podlahy „nelietal“.

Samotná mechanika stoličky je vyrobená z masívneho kovu a nejakého zlomenia by som sa nebál. Sedadlo je vyrobené z textílie, ktorá je veľmi príjemná. Prešívanie je robené do kríža a predpokladám, že čosi vydrží. Bočné lemy stoličky sú zase vyrobené, rovnako ako opierka krížovej časti, z imitácie kože. Z nej resp. PU kože je tiež vyrobená samotná chrbtová opierka. Bočné lemy sú dostatočné široké aj pre širšie postavy, osobne som s malou rezervou ideálne zapadol do stoličky. Ak porovnám stoličku s DX Racer, ktorú máme v práci (kožená verzia s 3D opierkou), je táto o pár centimetrov širšia. Niektorí používatelia sa v minulosti sťažovali, že na stoličke vzniká statická elektrina, osobne som sa s tým počas dvoj mesačného používania nestretol. Výrobca sám deklaruje použtie antistatického materiálu.

Čo som nespomenul je, že v balení je ako opierka hlavy (vankúš hlavy), tak vankúš určený pre krížovú časť. Obe sú zavesené na stoličke, v prípade, že ich nepotrebujete, nie je problém ich odpojiť. Ani jeden z vankúšov nemá pamäťovú penu.

Záver

Čo teda ponúka GXT707G Resto Gaming Chair?

Trust dokázal, že vie vyrobiť veľmi dobrú stoličku. Stolička je vyrobená z masívneho kovu. Vyzdvihujem, že súčasťou balenia sú aj obe vankúše – pre kríže aj hlavu. Spracovanie podsedáka a opierok je na výbornej úrovni. Nerád hodnotím dizajn stoličiek, ale táto sa mi v šedom prevedení páči. GXT707G môžem odporučiť aj pre širšie postavy od 170 centimetrov. Pre nižšie postavy by som volil radšej inú stoličku. Niekoho môžu zamrzieť absentujúce 3D opierky, ale nevidím to ako veľký problém. Cena stoličky je 182€. Za túto cenu dostanete plne vybavenú hernú stoličku. Mimochodom písmeno za číslom určuje farbu stoličku. V prípade, že nebude v obchode dostupná šedá (gray - 707G), pozrite sa po verzii 707R.

Plusy Mínusy
Cena pomer/výkon

Chýba posuvná 3D opierka

Konštrukcia a spracovanie

Nie je vhoná pre každú postavu

V balení sú obe vankúše

Pri maximálnom sklone má tendenciu padať

Dizajn a látková úprava

 

Za poskytnutie hernej stoličky GXT 707G Resto Gaming ďakujeme spoločnosti TRUST.

Komentáre (1)
frp
a co tak ist von?
Pridať nový komentár
TOPlist