Svietiace USB káble UNIBOS od spol. Bostar

Z Bostaru mi po dlhšom čase zaslali niečo iné ako chladiče. Po vybalení z krabice na mňa "vyskočilo" 6 USB káblov - nie obyčajných, ale svietiacich. Poďme sa pozrieť v akých farbách ich spol. Bostar ponúka, akú špecifikáciu majú...  

Z Bostaru mi zaslali celkovo 6 USB UNIBOS káblov:

Jedná sa teda o dva typy USB káblov:

1.TYP A-B (USB 2.0):

 

2.TYP A-mini 4pin

Podstatná je dĺžka - káble som nemeral presne, ale podľa odhadu majú tak niečo medzi 1-1,5m. Rozdiel čím sa líšia UNIBOS káble USB od klasických sú zaliate LED diódy v oboch koncovkách káblov. Na obrázkoch, ktoré sú po zväčšení detailné si môžete všimnúť zaliatu LED diódu a tiež malý červený odpor.

USB káble UNIBOS sa predávajú v 6 farebných prevedeniach: modrá, biela, zelená, červená, oranžová a žltá. Pozrime sa, ako vyzerajú priamo v akcii:

Ak sa pozrieme na využitie tak je nad slnko jasné na aký účel tieto USB kábliky slúžia. Na druhú stranu sa dajú využiť aj neštandardne napr. na osvetlenie skrinky (aj keď je výsledok slabší, ako pri katódach). Osobne som skúsil zastrčiť modrý USB káblik medzi PCI sloty pod veľký pasív grafickej karty (mám na grafickej karte zrobený Silent mód - pasív z D5TB chladiča). Vyzerá to celkom zaujímavo - jemne osvetlené okolie pod veľkým pasívom. Zostáva už len na vás, na aký účel využijete tieto zaujímavé kábliky.

Za zaslanie USB káblikov UNIBOS ďakujem spol. BOSTAR - www.bostar.cz

gabo@pretaktovanie.sk

Pridať nový komentár
TOPlist