Súboj dvojice Androidov do 200€ - HTC Desire C vs Sony Xperia U

V dnešnej dobe je problematika mobilných telefónov skutočne rozsiahla. Určite nejeden z Vás riešil aspoň raz v živote, aký mobil si kúpiť.


HTC Desire C - Úvod, Špecifikácie, Balenie

Dnešný článok bude porovnávať dva lacné smartfóny od dvoch popredných výrobcov mobilných telefónov.

Prvý model pochádza od tajvanského výrobcu mobilných telefónov a tabletov HTC. S touto firmou úzko spolupracujeme, a tak na našom portáli nie je núdza o recenzie ich mobilného portfólia. Model HTC Desire C vychádza z predchádzajúceho modelu HTC Wildfire S. S prívlastkom Desire by sa však mal mobilný telefón orientovať v mid-lowendovom sektore. Hranica lowendu sa výrazne posunula najmä v poslednej dobe. Pravdou však naďalej zostáva, že s celým vybavením sa model Desire C jednoznačne radí medzi smart lowendy. Zároveň však obsahuje všetko, čo má poriadny mobil mať.Model od Sony s označením Xperia U je vybavený voči HTC-čku o niečo viac. Taktiež ho však predčí v cenovke, ktorá je o niečo vyššia. Sony vsádza na štýlovosť celého zariadenia. Modely Xperia sú jednoznačne výrazné spodnou bradou, ktorú možno v tomto prípade dokonca farebne modifikovať.


Oba mobilné telefóny vykonávajú vzhľadom na svoju cenu činnosť dobre. Bude to však stačiť aj mierne náročnému zákazníkovi? Aj to sa dozviete v dnešnom článku. Prajem príjemné čítanie.

 

Technické špecifikácie

Procesor

600 Mhz Snapdragon S1

Platforma

Android™ 4.0 s HTC Sense™ 4

Typ simkarty

SIM

Pamäť

Dátové úložisko, kapacita

4 GB + micro SD pamäťová karta

RAM:

512 MB

Siete

HSPA/WCDMA:

Europe/Asia: 850/900/2100 MHz

GSM/GPRS/EDGE:

850/900/1800/1900 MHz

Senzory

G-Sensor

Proximity sensor

Ambient light sensor

konektivita

3.5 mm stereo audio jack

Bluetooth

Wi-Fi®: IEEE 802.11b/g/n

micro-USB 2.0

NFC

Fotoaparát s HTC IMAGESENSE™

5 megapixel camera

Zvukové doplnky

Beats Audio™

Multimédiá

Podporované formáty:

Prehrávanie:aac, .amr, .ogg, .m4a, .mid, .mp3, .wav, .wma (Windows Media Audio 9)

Nahrávanie:.amr

Podporované video formáty:

Prehrávanie:.3gp, .3g2, .mp4, .wmv (Windows Media Video 9), .avi (MP4 ASP and MP3)

Nahrávanie:.mp4

Kapacita batérie:

1230 mAhPo prvom zhliadnutí technických špecifikácií som zostal tak trocha v pomykove. HTC Desire C implantuje skutočne zaujímavú kombináciu jak hardvéru, tak aj celkového vybavenia smartfónu. Hlavným hnacím motorom celého stroja je procesor Snapdragon S1, ktorý pracuje na frekvencii 600 MHz. Pomerne nízka taktovacia frekvencia, čo poviete? V podstate som si ihneď predstavil, jak hrozne musí bežať ICS na tak pomalom procesore. Našťastie to nebolo nič strašné a v HTC sa vyhrali s konfiguráciou operačného systému, ktorý je dodávaný spolu s telefónom.

Pamäť RAM bola stanovená na 512 MB, čo s určitosťou postačuje vzhľadom na cieľovú skupinu zákazníkov. Internú pamäť 4 GB možno rozšíriť za pomoci microSD pamäťovej karty. Podporované sú všetky SD 2.0 pamäťovky.

V modernom smartfóne nemôžu chýbať základné senzory. Desire C obsahuje proximity senzor, senzor okolitého osvetlenia a nechýba samozrejme ani G-Senzor.

Každý Smártfón funguje aj ako prenosný prehrávač hudby. Výnimkou nie je samozrejme ani Desire C a tak na vrchnej časti mobilu nájdeme 3,5 mm Jack konektor, do ktorého možno zapojiť slúchadlá či headset. Ak patríte k používateľom bezdrôtových headsetov, pripojíte sa za pomoci bluetooth. Tak, ako pri všetkých nových modeloch HTC, aj tento implantuje “vylepšenie” zvuku Beats Audio.Zaujímavosťou je použitý fotoaparát. 5 megapixel je v podstate štandard. Tak isto ako prisvetlovacia dióda, ktorú však v tomto modeli budete hľadať len márne. Áno je to tak, Desire C je mobilný telefón bez akéhokoľvek prisvietenia zo strany fotoaparátu. Znie to priam neuveriteľne, že je pre výrobcu problematické osadiť vedľa fotoaparátu, ktorý má ako-taký potenciál, ak sa pohybujeme v triede lowend, jednu LED diódu. Hold, ak je toto zámer, potom netuším, prečo tomu tak je. Skutočne si nedokážem vysvetliť, prečo je problematické dosadiť do mobilu LED  “blesk”.

1230 mAh je pomerne dosť vzhľadom na výbavu telefónu. Uvidíme, koľko to vydrží v reálnom nasadení.

3,5 palcový LCD displej s rozlíšením 320*480 pripomína staré dobré časy iPhone 3/3GS. HTC akoby vsadilo na overený typ displeja, ktorý sa kedysi predával a ľuďom stačil.

Rozmery zariadenia (107,2mm x 60,6mm x 11,95mm ) naznačujú, že Desire C nebude veľký mobil. Zároveň sa však bavíme aj o mobile ľahkom. Váži len 98 gramov.

 

Komentáre (2)
Genyus
Dobrá recenzia, a chválim, že po dlhom čase konečne porovnávacia. A len by som chcel vypichnúť jednu menšiu chybu v úvode po tabulke so špecifikáciami HTC. Píšete na konci odseku ohľadom zvuku "... ktoré vyplynulo zo spolupráce HTC s Monster Beats Audio." Ale žiadnu Monster Beats Audio značku nepoznám (to monster bude asi nejaký preklep z nejakej inej recenzie). HTC spolupracuje s Beats Audio™ HD-sound systems (skrátene Beats Audio), ktorej materskou spoločnosťou je Beats Electronics
Broslowski
Vďaka, opravené :)
Pridať nový komentár
TOPlist