Streacom FC9 - jedna z mála svojho druhu

Ak sa práve obzeráte po plne pasívnej micro-ATX skrinke, iste ste zistili, že veľa dôvodov na radosť nemáte. Váš výber je obmedzený na zopár modelov a čo čert nechcel, nestoja málo. Pred nákupom si preto radšej prečítajte recenziu na jednu z nich - Streacom FC9.


Streacom FC9 - Úvod, Balenie, Špecifikácie

Ak sledujete naše stránky pravidelne, viete, že už máme za sebou dve "stríkom" recenzie. Pred niečo vyše rokom sme otestovali model FC8 Evo, ktorý sme prizdobili tipom redakcie a on na oplátku ešte donedávna skrášľoval náš pracovný stôl. Krátko na to prišiel test nízko profilovej FC5 Evo a do tretice to bude zväčšená verzia FC8 Evo - FC9.

Streacom FC8 Evo (hore) a Streacom FC9.

Ešte predtým, než sa pustíme do pitvania FC9 krátko spomeniem novinky, ktorými sa Streacom prezentoval na Computexe. V malom, no štýlovom stánku bolo predstavených niekoľko nových produktov. Za všetky spomeniem hráčsku skrinku formátu "desktop" s označením FC12 a mini "kocku" pre Intel NUC - NC3.

Stánok Streacom - Computex 2014

Masívna radiátorová časť NC3 je dimenzovaná na bezproblémové pasívne chladenie minipočítača na NUC platforme. Okrem toho skrinka pojme jeden 2,5" disk, pričom alternatívne farebné sa budú dať dokúpiť, prípadne si ich budete môcť vyrábať sami. Potrebujete na to len maličkosť v podobe 3D tlačiarne... :-) NC3 bude k dispozícii v štvrtom kvartáli za približne 99,90EUR.

Streacom NC3

Vlajkovou loďou sa stane skrinka s doteraz najvyšším poradovým číslom - FC12. Výrobca ju profiluje ako hráčsku skrinku, HTPC alebo aj ideálne šasi pre Steam Machine. FC12 podporuje štandardný ATX zdroj, ATX základnú dosku, grafické karty s maximálnou dĺžkou 310mm, dve SSD a štyri 3,5" pevné disky. Dostupnosť rovnako v štvrtom kvartáli 2014, cena zatiaľ len orientačná 199-249EUR.

Streacom FC12 (všetky fotografie: Streacom)

Poďme sa však venovať tomu, čo sa v obchode dá kúpiť už dnes... :-)

 

Príslušenstvo, Balenie

Streacom ani v prípade FC9 neskĺzol k zmene štylizácie obalu. Jedinú informáciu, ktorú zrejme potrebujete vedieť je - FC9. Na krabicu vás teda výrobca "nezbalí" a skôr sa spolieha na to, že dobre viete, po čo ste prišli. Obsah samotného príslušenstva by som označil za taký Streacom štandard. V krabici s nápisom "accessory kit" sú v tvrdej čiernej pene poukladané jednotlivé komponenty pasívneho chladiča, dve tuby teplo vodivej pasty a súprava skrutiek.

Vzhľadom na nepodarený layout ITX dosiek Gigabyte sme si museli zaobsatarať aj dodatočné príslušenstvo - sadu dlhších heat-pipes (LH4) a tzv. thermal riser (HT4).

 

Špecifikácie

Streacom FC9
Materiál
hliník (4-9mm)
Základná doska
micro-ATX, mini-ITX
Pozície pre mechaniky/disky
Externé:
1x slim slot-in optická mechanika
Interné:
3x 2,5" alebo 1x 2,5" + 1x 3,5"
Chladenie
Štandardne dodávané ventilátory (0):
-
Voliteľné ventilátory (0):
-
Počet PCI slotov
3 (nízkoprofilové)
Predný I/O panel
2x USB 3.0
On/Off tlačidlo
Reset tlačidlo
1x LED
Rozmery
100mm (výška)
348mm (šírka)
289mm (hĺbka)
Objem10,1l
Hmotnosť
4,9kg
Orientačná cena
Streacom FC9 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>
Stránka produktuStreacom FC9

 

Komentáre (3)
ynote
Tiež ma zaujima, prečo nevyuzili aj druhu stranu rebrovania. Možno na to prídete dodatočný Kit heatpipe?!
Bobin
Dobrý den, trochu mimo téma. Budete recenzovat skříň SilentiumPC Gladius X60? Děkuji za odpověď.
Michal Kiradžiev
Dobrý deň, v dohľadnej dobe nie. Aktuálne však pracujem na recenzii SilentiumPC Aquarius X90.
Pridať nový komentár
TOPlist