Streacom FC8 Evo a NANO 150 - to ticho vás dostane

, Autor: Michal Kiradžiev

Že vám meno výrobcu nič nehovorí? Verte, že po prečítaní recenzie bude. Streacom je totiž novým synonymom pre luxusné okúzľujúce celohliníkové mini skrinky. FC8 Evo je navyše úplne pasívna.

Streacom FC8 Evo - Úvod, Balenie, Špecifikácie

Mladučká firma Streacom, založená v roku 2010, spojila sily s čínskym OEM výrobcom Wesena (2008). Vkladom Streacomu bol európsky tím dizajnérov, znalosť trhu a distribučných kanálov starého kontinentu. Na B2C trhu spoločnosť operuje výlučne pod logom Streacom.

Aj napriek krátkej histórii oboch firiem Streacom ponúka pomerne širokú paletu skriniek. Aktuálne má v portfóliu 13 rôznych modelov plus ďalšie príslušenstvo. Špecializuje sa hlavne na skrinky pre dosky menšieho formátu (mATX, ITX). Výnimka v podobe FC10 s podporou fullATX len potvrdzuje pravidlo.

My si dnes predstavíme FC8 Evo (ako názov napovedá, nasledovníka FC8), ktorá je určená pre ITX dosky a sľubuje pasívne chladenie pre procesory s TDP 95W.

 

Balenie

Škatuľa FC8 Evo, to je tajomný čierny kufrík, ktorý viac než produkt samotný propaguje značku. Konkrétny model skrinky je, akoby mimochodom, spomenutý len v dolnom rohu a na akékoľvek špecifikácie, či vizuál môžete rovno zabudnúť. Aj napriek relatívne nízkej hmotnosti je tu možnosť uchopiť krabicu za praktické plastové uško. Toľko fakty, ktoré dávajú tušiť, že pôjde o čosi špeciálne.

Výrobcovi je jasné, že zákazník ide na istotu, keďže s opisom skrinky na škatuli si veľkú hlavu nerobí.

 

Vnútorné zabalenie FC8 Evo si zaslúži samostatnú fotografiu. Dva penové bloky obopínajú skrinku zabalenú v bielom plátennom vrecku.

 

Príslušenstvo

Dlhodobá skúsenosť hovorí, že aj ten najhorší výrobca vám spravidla ku skrinke pribalí skrutky, zopár pások na zviazanie kabeláže, prípadne vymyslí nejaké ďalšie plastové príslušenstvo. Hmm.. Chybný predpoklad. Najmä z tohoto pohľadu sa balíček dodávaný k FC8 Evo dá pokojne označiť za "hardcore". Štyri samostatne balené medené heat-pipes, dve tuby teplo vodivej pasty, skrutky (pekne nasáčkované podľa typu) a dve časti hliníkovej základne, ktorá bude spolu s trubičkami odvádzať stratové teplo procesora.

Nechýba manuál s detailným postupom montáže vytlačený na tvrdom kriedovom papieri.

 

Špecifikácie

Streacom FC8 Evo
Materiál
4mm hliník
Základná doska
mini-ITX
Pozície pre mechaniky/disky
Externé:
1x optická mechanika (slim, slot-in)
Interné:
1x 3,5" (alternatívne 1x 2,5")
1x 2,5"
Chladenie
Štandardne dodávané ventilátory (0):
-
Voliteľné ventilátory (0):
-
Počet PCI slotov
1 (nízkoprofilový)
Predný I/O panel
2x USB 2.0/3.0
On/Off tlačidlo
1x LED
Rozmery
100mm (výška)
240mm (šírka)
250mm (hĺbka)
Objem6l
Hmotnosť
2,5kg
Orientačná cena
~155EUR s DPH (priemerná cena, apríl 2013)
Stránka produktuStreacom FC8 Evo
Graf ceny produktu Streacom FC8 Evo poskytuje server Heureka.sk

Kľúčové slová
FC8 Evo, FC8 Evo recenzia, FC8 Evo review, ITX, Streacom, tip redakcie
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Pridať komentár

Posledné komentáre

TOPlist