Streacom FC8 Alpha - hlučná revízia nemej skrinky

Streacom od základu prekopal takmer celé portfólio skriniek, ktoré po novom značí ako Alpha. Na paškál sme si zobrali vynovenú FC8, ktorá sa na prvý pohľad akoby vôbec nezmenila.


Streacom FC8 Alpha - Príslušenstvo, Špecifikácie

Priznáme sa, zo Streacom tábora sme už hodnú chvíľu očakávali odlišné správy. Dlho sme totiž nepočuli žiadne novinky o FC12, NC3 alebo zaujímavom koncepte DB4.  Pokiaľ ide o poslednú menovanú skrinečku, tu výrobca odkryl karty už dávnejšie. Projekt DB4 dočasne uložil k ľadu a energiu, ktorú venoval vývoju nových produktov radšej sústredil na zefektívnenie existujúcich výrobných procesov a dodržanie dodacích lehôt súčasných produktov, keďže v tom čase nestíhal pokryť dopyt (písal sa apríl 2014).

Od tej doby však uplynul celý rok a my sme sa dočkali papierového ohlásenia nových produktov - NC3 a FC12 (Computex 2014). No odvtedy, opäť akoby uťal. Odpoveď výrobcu na našu priamu otázku ohľadne NC3 a FC12 bola pomerne vyhýbavá a neurčitá - problémy s výrobou, dáme vedieť. Aj vy ste si spomenuli na Duke Nukem Forever a známe motto vývojárov - When it's done? :-)

EDIT: takže predsa niečo konkrétnejšie. FC12 je už vo výrobe, prvé dodávky výrobca očakáva už o dva týždne. DB4 je tak isto hotová, výroba štartuje v júni a nad NC3 visí otáznik, v aktuálnej roadmape spoločnosti však stále figuruje (termíny neznáme).

Streacom NC3 a FC12 (Zdroj: Streacom, Computex 2014).

Nič to, namiesto nových produktov sa nám dostalo ďalšej revízie FC5, F7C, FC8, FC9 a FC10 (všetky s koncovkou Alpha). Najvýznamnejšie vylepšenia sme zosumarizovali v novinke už pred dvoma mesiacmi. Čo nás zaujalo, boli hlučné a silné slová výrobcu o akomsi znovuzrodení série. Alpha = total reboot. Poďme sa teda pozrieť, čo má nové FC8...

 

Príslušenstvo

Zmenilo sa balenie, na ktorom sa evidentne podpísala snaha kresať náklady. Celo lakovaná čierna škatuľa sa zmenila na obyčajný neopracovaný kartón, ktorý je akurát po obvode opásaný čiernym papierom s veľkým logom Streacom a označením modelu. Zmizla aj krabička pre príslušenstvo, ktoré je síce opäť nastrkané v tmavej pene, no bez ďalšieho obalu (bezpečne uložené v penovom bloku, ktorý chráni skrinku). Úspory takéhoto charakteru úplne schvaľujeme, pretože obal stále plní svoj primárny účel - informuje a je zárukou toho, že sa k vám tovar dostane nepoškodený.

Príslušenstvo ako také sa prakticky nezmenilo - montážny kit pre Intel i AMD, štvorica heatpipes, skrutky a dve tuby teplo vodivej pasty. Musíme spomenúť aj prepracovaný manuál, v ktorom boli vychytané niektoré muchy predošlej verzie (nejednoznačná inštruktáž, a pod.).

Špecifikácie

 Streacom FC8 AlphaStreacom FC8 Evo
Materiál
4mm hliník (zliatina 6063)4mm hliník
Základná doska
mini-ITX
mini-ITX
Pozície pre mechaniky/disky
Externé:
1x optická mechanika (slim, slot-in)
Interné:
2x 3,5"
1x 2,5"
alternatívne 5x 2,5"
Externé:
1x optická mechanika (slim, slot-in)
Interné:
1x 3,5" (alternatívne 1x 2,5")
1x 2,5"
Chladenie
Štandardne dodávané ventilátory (0):
-
Voliteľné ventilátory (0):
-
Štandardne dodávané ventilátory (0):
-
Voliteľné ventilátory (0):
-
Počet PCI slotov
1 (nízkoprofilový)1 (nízkoprofilový)
Predný I/O panel
2x USB 3.0
On/Off tlačidlo
1x LED
2x USB 2.0/3.0
On/Off tlačidlo
1x LED
Rozmery
100mm (výška)
240mm (šírka)
250mm (hĺbka)
100mm (výška)
240mm (šírka)
250mm (hĺbka)
Objem6l6l
Hmotnosť
2,7kg
2,5kg
Orientačná cena
~150EUR s DPH (výrobcom odporúčaná cena~150EUR s DPH (výrobcom odporúčaná cena
Stránka produktuStreacom FC8 AlphaStreacom FC8 Evo

 

Pridať nový komentár
TOPlist