SteelSeries APEX 3 - len dobrá klávesnica s vysokou cenou

Do redakcie nám spoločnosť Steelseries zaslala dvojicu overených klasík už v podobe tretej generácie. Reč je o klávesnici Steelseries APEX 3 a myške Steelseries Rival 3. Dnešná recenzia bude patriť prvému menovanému produktu – klávesnici APEX 3.


Balenie, špecifikácie

Klávesnica dorazila v jednoduchej krabici, kde nájdeme pár základných informácií o produkte. Samotná klávesnica je ešte ukrytá v plastovej fólii a nie v textilnom obale, ako to teraz býva zvykom hlavne pri klávesniciach v tejto cenovej kategórii. Výrobca nastavil cenovku pomerne vysoko – 79.99€. Plastová podložka predlaktia (tzv. wrist wrest) je skrytá v krabici pod klávesnicou. Okrem toho nájdeme ešte v klávesnici jednoduchý manuál a to je vlastne všetko.

Výrobca nevymýšľal a stavil na klasický dizajn klávesnice, pričom rozmery sú maximálne kompaktné. Prvotné prekvapenie, klávesnica je z masívneho plastu. Len dodám, že vyzerá, že výrobca siahol po kove. APEX 3 je pomerne ťažká a predpokladal som, že po povrchu nelieta. Nohy klávesnice sú vystužené z gumy a osobne sa mi klávesnica pri väčšom tlaku dopredu posúvala po sklenenom stole. Nepovažujem to za kritické. Guma bola dosť jemná na dotyk a má skrátka tendenciu sa kĺzať v závislosti od povrchu. Zdvih nôh je primeraný, avšak mrzí ma, že výrobcovia už nevyrábajú klávesnice s nastaviteľnou výškou zdvihu. Kábel má dĺžku 1.8 metra, pričom je opäť z gumy bez opletenia. Klávesnica Steelseries APEX 3 má zospodu vedené 3 štrbiny pre vedenie kábla, takže si každý nájde to svoje. Rozmery klávesnice sú 39.69×444.7×151.62 milimetra.

Pridať nový komentár
TOPlist