EN

Star Trek v obývačke – Microsoft SideWinder X6

Svetový softvérový gigant Microsoft už dlhú dobu na trh prináša produkty spadajúce do kategórie periférií. Rovnako sa už dlhšie snaží oslovovať hráčov profesionálnymi myškami či klávesnicami. Dnes sa preto bližšie pozrieme na posledný počin Microsoft-u v podobe klávesnice SideWinder X6. Tá so sebou prináša novinku – oddeliteľný NumPad.

Balenie a Špecifikácie

Klávesnica k Vám dorazí v červenej, netradične tvarovanej škatuli. Na prednej strane je logo a označenie klávesnice spolu s renderovaným obrázkom. Nadpisy na škatuli jasne poukazujú na to, komu je klávesnica určená – hráčom.
Na zadnej strane už nájdeme konkrétnu fotografiu klávesnice spolu s bližším opisom jednotlivých tlačidiel a funkcií.

Vo vnútri väčšej červenej škatule nájdeme menšiu, kartónovú škatuľu v ktorej sa nachádza samotná klávesnica (už tu si môžete všimnúť oddelený NumPad).


V balení taktiež nájdeme inštalačné CD s ovládačmi (Win XP/Vista), krátky obrázkový manuál (v 4 jazykoch, slovenčina chýba), a brožúru s bezpečnostnými upozorneniami.


Špecifikácie:

  • Rozmery: 513mm x 234mm x 46mm
  • Hmotnosť: cca 1,32 kg
  • Počet kláves:104
  • Pripojenie: USB (dĺžka kábla necelé dva metre)

Špeciálne vlastnosti:

SideWinder X6 je prvou klávesnicou na trhu s oddeliteľnou numerickou časťou, a to dokonca aj s možnosťou pripojiť na opačnú (teda ľavú) stranu klávesnice. Podobnou zvláštnosťou je aj integrácia kruhových regulátorov jasu a hlasitosti, rovnako ako dve farby podsvietenia, či až 90 alternatívnych (nastaviteľných) tlačidiel.
Komentáre (6)
MichalU
Mozno by bolo dobre vyuzivat namiesto wsad 8546 a 0 , a enter skok, drep, chodza a pod. :D inac vyzera to fajne ale mne sa zda modre podsvietenie lepsie (moja G11) ;) oci tak isto netaha a dnes ide kazde svetlo do modra cize to dobre ladi s ostatnym (ale mys SideWinder je tusim do cervena tak by to mohla byt zaujimava kombinacia).
Archon
a dalo by sa dať macro , že prepinanie 5.1 zvuku na sluchatka ? Lebo mam SB X-fi a mam s prednym reprakov(zeleny konektor) rozdvojku na repraky a sluchatka , ale ked si dam sluchatka tak musim ist do option(x-fi driver-ov) a prepnuť si nastavenie na sluchatka . A to že tam chyba USB alebo ine konektori , neberem ako nevyhodu , to nieje sučasť klavesnice ; takže by som to bral skor ako bonus u klavesnice , ale nie ako niečo čo by tam malo byť .
MichalU
No o tom pochybujem, na mojej G11 to nejde a nemyslim ze nejaka to dokaze lebo to uz neni bezna funkcia ako taka ze spustenie programu a klavesy ale na to uz potrebujes mys alebo prinajmensom by musel obsahovat SW klavesnice prikazy na tvoj SW zo zvukovky.
popo
dalo, ak si vytvoris program ktory to dokaze zmenit a priradis mu makro na klavesnici
sworms
Práve sa neviem rozhodnúť medzi nimi. Výhoda X6 je SK layout, páči sa mi regulácia osvetlenia a hlasitosti. Nevýhoda je hlavne chýbajúci USB port.
Patriot

po skoro 9 rokoch pouzivania mozem povedat ze klavesnica sluzila dobre. jedine co funguje horsie ako na zaciatku je space bar... teda medzernik... inac vsetko ako ma. po tych vsetkych rokoch....

Pridať nový komentár
TOPlist