SoundMAGIC E30 + P30 - Čarovné duo slúchadiel

Dnes si predstavíme slúchadlá od u nás menej známeho výrobcu audiotechniky. Firma SoundMAGIC sa už dlhoročne pokúša uspokojiť ľudí, ktorí požadujú relatívne kvalitnú reprodukciu za veľmi, ale skutočne veľmi malý peniaz.


SoundMAGIC E30 + P30 - Úvod, Technické špecifikácie

V portfóliu značky by ste márne hľadali najvyšší hajend, či slúchadlá s najmodernejšími technologickými vychytávkami. SoundMAGIC tvorí slúchadlá pre bežných ľudí. Aj napriek tejto filozofii sa oplatí nad značkou pozastaviť, a to z dôvodu, že kvôli veľmi prijateľnej cenovej politike stoja výrobky tejto čínskej firmy za vyskúšanie. Na recenziu mi boli zapožičané dva modely slúchadiel. V podstate by sa oboje dali označiť za novinku.

SoundMAGIC E30 sú slúchadlá typu IEM so zaujímavým dizajnom a konštrukciou, ktorá umožňuje nosenie kábla zo slúchadiel za uchom.

SoundMAGIC P30 sú vôbec prvé (tretie celosvetovo, u nás 1. známe) supraaurálne slúchadlá od tohto výrobcu. Sám som bol veľmi zvedavý, ako si tento výrobca doposiaľ výhradne IEM a peciek poradí s konštrukciou slúchadiel s hlavovým mostom.

V recenzii som slúchadlá podrobil tradičnému testu. Ako test dopadol sa dočítate v nasledujúcich riadkoch. Dopredu prezradím len toľko: nie všetko, čo je z Číny, stojí za nič!

 

Špecifikácie SoundMAGIC E30

Výrobca/Modelové označenie

SoundMAGIC E30 black

Konštrukcia

Uzavretá/typ IEM

Náušníky

Intraaural, silikón

Impedancia

12 Ohm

Citlivosť

94 dB (1mW, 1kHz)

Kabeláž

1,2m symetrický

Hmotnosť

10 g

Konektor

3,5 Jack pozlátený, priamy

Orientačná cena

39,99 €

Špecifikácie týchto zaujímavých IEM naznačujú veľmi dobrú vybuditeľnosť. Použité elektrodynamické meniče sa teda hodia aj na použitie s prenosnými prehrávačmi. Typ konštrukcie nie je žiadnym prekvapením, uzavreté IEM sú veľmi častá voľba najmä v tejto cenovej kategórii. Nízka hmotnosť, 1,2 metrový symetrický kábel, a klipsňa na ňom predurčujú slúchadlá k použitiu do exteriérov.

 

Špecifikácie SoundMAGIC P30

Výrobca/Modelové označenie

SoundMAGIC P30

Konštrukcia

Uzavretá/typ supraaural – on head

Náušníky

Umelá koža

Impedancia/frekvenčný rozsah

32 ohm / 20 – 20000 Hz

Citlivosť

108 dB (1mW, 1kHz)

Kabeláž

1,2 metra, len do jednej mušle

Hmotnosť

85 g

Konektor

3,5 Jack, pozlátený, priamy

Orientačná cena

Od 1718 Kč to je cca 67€ (podľa aktuálneho kurzu banky VÚB ku dňu 25.1.2012)

Vôbec prvý supraaurálny model od SoundMAGIC oplýva tradičnou výbavou. Meniče s impedanciou 32 ohm vídame veľmi často v tejto cenovej kategórii. Uzavretá supraaurálna konštrukcia, malé rozmery a skladacia kostra slúchadlá predurčujú na časté prenášanie. Meniče sa papierovo chvália veľmi slušnou citlivosťou.

 

 

Pridať nový komentár
TOPlist