SoundMAGIC E30 + P30 - Čarovné duo slúchadiel

, Autor: Broslowski

Dnes si predstavíme slúchadlá od u nás menej známeho výrobcu audiotechniky. Firma SoundMAGIC sa už dlhoročne pokúša uspokojiť ľudí, ktorí požadujú relatívne kvalitnú reprodukciu za veľmi, ale skutočne veľmi malý peniaz.

SoundMAGIC E30 + P30 - Úvod, Technické špecifikácie

V portfóliu značky by ste márne hľadali najvyšší hajend, či slúchadlá s najmodernejšími technologickými vychytávkami. SoundMAGIC tvorí slúchadlá pre bežných ľudí. Aj napriek tejto filozofii sa oplatí nad značkou pozastaviť, a to z dôvodu, že kvôli veľmi prijateľnej cenovej politike stoja výrobky tejto čínskej firmy za vyskúšanie. Na recenziu mi boli zapožičané dva modely slúchadiel. V podstate by sa oboje dali označiť za novinku.

SoundMAGIC E30 sú slúchadlá typu IEM so zaujímavým dizajnom a konštrukciou, ktorá umožňuje nosenie kábla zo slúchadiel za uchom.

SoundMAGIC P30 sú vôbec prvé (tretie celosvetovo, u nás 1. známe) supraaurálne slúchadlá od tohto výrobcu. Sám som bol veľmi zvedavý, ako si tento výrobca doposiaľ výhradne IEM a peciek poradí s konštrukciou slúchadiel s hlavovým mostom.

V recenzii som slúchadlá podrobil tradičnému testu. Ako test dopadol sa dočítate v nasledujúcich riadkoch. Dopredu prezradím len toľko: nie všetko, čo je z Číny, stojí za nič!

 

Špecifikácie SoundMAGIC E30

Výrobca/Modelové označenie

SoundMAGIC E30 black

Konštrukcia

Uzavretá/typ IEM

Náušníky

Intraaural, silikón

Impedancia

12 Ohm

Citlivosť

94 dB (1mW, 1kHz)

Kabeláž

1,2m symetrický

Hmotnosť

10 g

Konektor

3,5 Jack pozlátený, priamy

Orientačná cena

39,99 €

Špecifikácie týchto zaujímavých IEM naznačujú veľmi dobrú vybuditeľnosť. Použité elektrodynamické meniče sa teda hodia aj na použitie s prenosnými prehrávačmi. Typ konštrukcie nie je žiadnym prekvapením, uzavreté IEM sú veľmi častá voľba najmä v tejto cenovej kategórii. Nízka hmotnosť, 1,2 metrový symetrický kábel, a klipsňa na ňom predurčujú slúchadlá k použitiu do exteriérov.

 

Špecifikácie SoundMAGIC P30

Výrobca/Modelové označenie

SoundMAGIC P30

Konštrukcia

Uzavretá/typ supraaural – on head

Náušníky

Umelá koža

Impedancia/frekvenčný rozsah

32 ohm / 20 – 20000 Hz

Citlivosť

108 dB (1mW, 1kHz)

Kabeláž

1,2 metra, len do jednej mušle

Hmotnosť

85 g

Konektor

3,5 Jack, pozlátený, priamy

Orientačná cena

Od 1718 Kč to je cca 67€ (podľa aktuálneho kurzu banky VÚB ku dňu 25.1.2012)

Vôbec prvý supraaurálny model od SoundMAGIC oplýva tradičnou výbavou. Meniče s impedanciou 32 ohm vídame veľmi často v tejto cenovej kategórii. Uzavretá supraaurálna konštrukcia, malé rozmery a skladacia kostra slúchadlá predurčujú na časté prenášanie. Meniče sa papierovo chvália veľmi slušnou citlivosťou.

 

 

Kľúčové slová
E30, P30, slúchadlá, SoundMAGIC, SoundMAGIC E30, SoundMAGIC P30, zvuk
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Pridať komentár

Posledné komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý so svojou reakciou...
TOPlist