Sound S111- prenosné reproduktory od Arctic

Značka Arctic v poslednej dobe prešla viacerými zmenami. Či už rozšírením portfólia produktov tak aj premenou značky - "fejsliftom". Viacerí ju poznáme len ako výrobcu chladičov. O tom, že sa spoločnosť pustila do úplne iných vôd než doteraz nás presvedčí aj dnešný recenzovaný produkt Arctic Sound S111. Ide o reproduktory, ktoré majú byť ľahko prenosné, napájané z USB konektoru a 3,5 mm jackom.


Balenie,Špecifikácie

Malé balenie tvorí kartónová potlačená krabička. Na vrchnej strane môžeme vidieť náhľad reproduktorov so základnými špecifikáciami.


Na bočnej strane vidíme presné špecifiká ako aj ohodnotenie zvuku, ktorý reproduktory podávajú samotným výrobcom.Po vybalení z krabičky nám samotné reproduktory chráni ešte papierový výlisok. Každý jeden reproduktor a kábel je v osobitnom mikroténovom vrecku.Špecifikácie

 

Spracovanie, Zvuk, Záver

Spracovanie reproduktorov ako aj ich dizajn sú na uspokojivej úrovni. Reproduktory sú vyhotovené z plastu, ktorý je pevný, vôbec sa neprehýba. Ako plus by som spomenul, že plast nie je leštený takže na ňom neostávajú odtlačky. Sú v striebornej farbe. Tvarovo sú reproduktory kockami. No každá jedna hrana je oblá, z prednej strany skosená čo aj pri prenášaní určite oceníte. Na spodnej strane sú 2 páry gumených podložiek, ktoré pevne držia reproduktory na mieste.

Na zadnej strane pravého reproduktoru je otočný ovládač hlasitosti. Čo by som mohol vytknúť je fakt, že ovládačom sa nedajú reproduktory úplne vypnúť, len minimálne stíšiť.

Pri najväčšej hlasitosti, keď neprehrávate žiaden zvuk je možné počuť jemný otravný bzukot reproduktorov.

 

Zvuk

Testoval som tieto mini reproduktory v dvoch kategóriách, film a hudba. A to z dôvodu, že na takýchto reproduktoroch by málo kto hral a ak aj hral tak iba z núdze, pretože nemôže čakať extra super výkon.

Film - vydžal som s nimi pozerať až jeden film. Niežeby to bolo vyslovene nepríjemne pre uši no reproduktory nedokázali poriadne vykresliť jednotlivé efekty (jazda autom či výbuchy) a tým bol filmový zážitok dosť oslabený.

Hudba - hudba na týchto reproduktoroch neznela veľmi zle, no platí - aký žáner obľubujete. Ak techno či dance, kde prevláda bas tak budete trošku sklamaný. Tak ako výrobca na krabici naznačuje tieto reproduktory majú slabý basový prejav. Nemusíte mať preto obavy, že vám začnú behať po stole :-). Zato stredy a výšky sú na tom oveľa lepšie. Piano, gitara, saxofón či trúbka vyznejú veľmi dobre. Hlas speváka tiež jasne vyznie no pri najsilnejšej hlasitosti sa zvuk značne deformuje.


Záver

Výrobca už na krabici predstavuje tieto reproduktory spolu so solárnou batériou Arctic Mobile C1. V tejto kombinácii už tieto reproduktory naozaj sú ultra prenosné, keďže napájanie bude z batérie. Reproduktory sú dizajnom aj spracovaním na vysokej úrovni. Podanie zvuku je taktiež uspokojivé, hlavne pre tých čo nežiadajú hlasné a duníve basy, ktoré tieto "bedničky" nedokážu podať.


 

Komentáre (1)
mifko
Aký je to 3,5 mm USB jack? :-P
Pridať nový komentár
TOPlist