Sony Vaio EA3 – spoznajte žabieho princa!

Malý, zelený, elegantný a skrýva sa v ňom dostatok potenciálu, aby potešil všetky vaše potreby. Čo je to?  Štýlový pomocník od Sony.


Úvod, balenie

Sony už dávno nie je známe len v oblasti spotrebnej elektroniky, ale svoje pevné miesto si našlo aj v rukách veľkého množstva zákazníkov túžiacich po notebooku. Navnadil ich na očiam lahodiaci dizajn, ohúril a presvedčil kvalitou spracovania. Notebooky Sony na trhu už dávno nie sú zelenáči a ja osobne mám niekedy chuť ich nazvať MacBookmi vo svete PC.

Dnes recenzovaný Sony Vaio EA3 patrí do kategórie štýlových počítačov a človeka, ktorý si ho kúpi pravdepodobne bude chcieť vyjadriť svoju živosť, dať jasne najavo svoj vkus a osobnosť. Notebook tomu podriaďuje mnohé od seba samotného až po príslušenstvo. Ako taký je však orientovaný no hodnotu. Písmenko v názve modelu E totiž značí economic - ekonomický.

Modelový rad EA sa vyrába jedine s displejom vo veľkosti 14 palcov. Kto by chcel od tejto spoločnosti niečo menšie v pestrom kabáte, má možnosť ešte siahnuť po netbookoch. Bude však nutné akceptovať o rád nižší výkon (Intel Atom), než aký by dostal s použitím plnohodnotného notebooku. Notebooky s väčším 15-palcovým displejom nájdete pod označením EB. Nenechajte sa preto zlákať číslami v názvoch série. Existujú EA1, 2, 3 i 4, no vo všetkých prípadoch ide o 14-palcové zariadenia. Názov by pritom mohol napovedať čosi iné.

Balenie

Balenie v našom prípade nemá veľmi zmysel rozoberať. Dostala sa k nám totiž testovacia verzia Sony Vaio, ku ktorej nie je dodávané žiadne rozširujúce príslušenstvo, ani médium. Notebook prišiel zabalený len v základnej hnedej škatuli vyplnenej bielou polystyrénovou výstieľkou, aby sa počítač nepoškodil. Balenie bolo pre Sony typické. Jeden typ a veľkosť škatule pre všetky mobilné počítače. Vo vnútri je vložkami vyplnený tak, aby sa jeho obsah mal dostatočnú vôlu na pohyb, ale tiež aby bolo dostatočne chránené.

V riadnej dodávke je príslušenstvo pestrejšie. Ku každému farebnému (viď nižšie) vyhotoveniu existuje doplnok v podobe myši a tašky v štýlovom odtieni. Podľa vkusu tak môžete zladiť takmer všetko! Ďalej sú dostupné aj fólie chrániace klávesnicu pred zašpinením, opäť vo viacerých farebných vyhotoveniach. Pre viac informácii spoločne s vizuálnym prestavením, odporúčam navštíviť stránky Sony.

 

Pridať nový komentár
TOPlist