SilverStone TS06 - poklad pre váš notebook

Unikátny produkt od SilverStone je určený predovšetkým pre majiteľov notebookov. Zo sporadicky používanej optickej mechaniky spraví mechaniku externú a voľný slot v notebooku vyplní rámčekom pre 2,5 pevný disk alebo SSD.


SilverStone TS06 - Špecifikácie, Bližší pohľad

Skupinu externých (v prípade TS03 aj interných) boxov pre disky a mechaniky SilverStone zastrešuje názvom "Treasure" (z ang. poklad, odtiaľ iniciály TS).  Medzi tie aktuálne ponúkané patrí 3,5" model TS07 a tri pre 2,5" disky - TS03, TS04 a TS06.

Na posledný menovaný sa pozrieme bližšie. Ako sme už naznačili v perexe, pôjde o dva v jednom... :-)

 

Balenie

Kompaktná čierna škatuľa obsahuje dôkladne zabalený externý box (v dvoch polystyrénových výliskoch, pričom celý povrch je navyše potiahnutý ochrannou fóliou), vnútorný konverzný rámček pre 2,5" HDD/SDD, falošné dvierka DVD mechaniky, vrecko so skrutkami, USB kábel pre dodatočné napájanie a 30(!) stranový manuál s inštruktážnymi fotografiami pre rôzne značky notebookov.

 

Špecifikácie

SilverStone TS06 - externý box
Materiál
plast s lesklou povrchovou úpravou s diamantovým vzorom
Napájanie
5Vdc z USB
Rozhranie
USB 2.0
Podpora optických mechaník
slim 12,7mm
Rozhranie optickej mechaniky
13pin slimline SATA
Hmotnosť
150g
Rozmery
132mm (šírka)
140mm (hĺbka)
17mm (výška)
SilverStone TS06 - konverzný rámček
Materiál
plast
Rozhranie
13pin slimline SATA
Podpora pevných diskov
9,5mm HDD/SSD
Rozhranie pevných diskov
22pin SATA
Farba LED
zelená
Hmotnosť
50g
Rozmery
128mm (šírka)
128mm (hĺbka)
13mm (výška)


Graf ceny produktu Externý box SilverStone TS06 poskytuje server Heureka.sk

 

Bližší pohľad

Vonkajší plastový box, primárne určený pre slim optickú mechaniku vášho notebooku, má nepraktickú lesklú povrchovú úpravu s diamantovým vzorom. Nepopierateľne, vyzerá výborne... 

...pokým sa ho prvýkrát nedotknete.

Zosunutím horného krytu odhalíme skromné vnútornosti v podobe úzkeho plošného spoja so slimSATA konektorom a, a teraz pozor, patentovaným zasúvacím USB káblom. :-)

 

Druhou súčasťou TS06 je konverzný montážny rámček s klasickým SATA konektorom pre napojenie 2,5" HDD/SDD. Na výstupe je to potom opäť slimSATA, keďže ho musíte vsunúť do štrbiny po mechanike.

 

Komentáre (2)
Johnny5
Na toto cakam kedy bude na trhu uz dlho.... hend vyhadzujem DVD mechaniku z notebooku a kupujem tam toto + SSD :D
Skalar
Pre ozrejmenie revolucnosti tohto napadu - IBM Thinkpad Ultrabay - prvy krat pouzita v 750kovych thinkpadoch niekedy okolo roku 1993, a uz vtedy dovolovala miesto disketovky vlozit disk, baterku, PCMCIA kartu a pod pokial viem. V rade Thinkpad sa v pocetnych obmenach pouziva az dodnes.
Pridať nový komentár
TOPlist