SilverStone TJ08-E - potentný mATX systém

Recenzií skriniek formátu mATX a mITX máme na pc.sk ako šafranu a zatiaľ je pravidlom, že nás nimi zásobuje spoločnosť SilverStone. Po miniatúrnej SG05 a luxusnej FT03 si bližšie predstavíme novinku TJ08-E.


SilverStone TJ08-E - Úvod, Balenie, Špecifikácie

TJ08-E (Evolution) je priamym pokračovateľom TJ08 - tiež mATX skrinky, ktorá bola predstavená presne pred piatimi rokmi a vyrábala sa v čiernom aj striebornom prevedení. Značenie (TJ) jasne definuje príslušnosť k prémiovej rade Temjin reprezentujúcej to najlepšie v ponuke spoločnosti SilverStone.

TJ08, písal sa rok 2006

Zovňajšok nepostihli zásadnejšie zmeny, čo sa rozhodne nedá povedať o vnútornom spracovaní, kde nezostal kameň na kameni. Inžinieri SilverStone zapracovali nespočetné množstvo vylepšení a inovácií, ku ktorým sa dostaneme neskôr.

 

Balenie

Úprimne, škatuľu sme čakali o niečo "prémiovejšiu". Výrobca zrejme spolieha na to, že jeho zákazníci vedia, čo kupujú a nepotrebuje ich ohurovať pestrofarebnými lesklými nápismi a lakovanou krabicou. V zásade na obale nájdete presne to, čo potrebujete vedieť - špecifikácie a obmedzenia, ktoré je dobré rešpektovať, ak sa chcete vyhnúť problémom a prípadnej nekompatibilite komponentov.

Skrinka je posadená v dvoch polystyrénoch a igelitovom sáčku. Manuál a príslušenstvo majú svoju priehradku v jednom z polystyrénových boxov.

Príslušenstvo

Manuál, to je vám iná káva! 50 stranová brožúra tlačená na kvalitnom papieri vás prevedie každučkou drobnosťou pri inštalácii. Nechýbajú tipy, ako optimalizujete prietok vzduchu pre vašu zostavu, typ chladiča procesora a grafickej karty, kadiaľ je vhodné viesť kabeláž a mnohé ďalšie rady a odporúčania. V tomto smere SilverStone naozaj nemá konkurenciu.

Príslušenstvo dopĺňa redukcia z USB 3.0 na 2.0, sťahovacie pásky, penová podložka na grafickú kartu a hliníková tabuľka s logom výrobcu, ktorú si môžete (nemusíte) nalepiť, kam len sa vám zapáči.

 

Špecifikácie

SilverStone TJ08-E
Materiál
hliník, oceľ
Základná doska
mini-ITX, micro-ATX, mini-DTX
Modely
SST-TJ08-E (black)
Pozície pre mechaniky/disky
Externé:
2x 5,25"
1x 3,5" (floppy / HDD)
Interné:
4x 3,5"
1x 2,5"
Chladenie
Štandardne dodávané ventilátory:
1x 180mm SilverStone AP181 (vpredu, in-take) - dá sa nahradiť aj 140mm ventilátorom
Voliteľné:
1x 120mm (vzadu, out-take)
Predný I/O panel
2x USB 3.0 (spätne kompatibilné s 2.0)
1x audio in / out
On/Off tlačidlo
Reset tlačidlo
2x LED indikátor
Rozmery
374mm (výška) x 210mm (šírka) x 385mm (hĺbka)
Hmotnosť
5,3kg
Poznámky
Maximálna výška chladiča procesora - 165mm
Maximálna dĺžka grafickej karty - 336,5mm
Odporúčaná dĺžka zdroja - 160mm (max. 180mm)
Orientačná cena
~94EUR s DPH (cena odporúčaná výrobcom)

 

Komentáre (1)
davison
Konečne case, ktorá ma oslovila! Je vidieť, že ten kto ju navrhoval najprv aj rozmýšľal. Ani neviem či sa dá niečo vytknúť, myslím, že nemám čo. jedine snáď predný fan /nie som už v príncípe fanúšikom nadrozmerných ventilátorov/, ale tam zas kvitujem montážne otvory pre 140 mm ventilátor. Takže u mňa super a teším sa na test Fractal Mini! Bude to zaujímavé porovnanie klasického uloženia komponentov s týmto netradičným. Aj keď myslím, že Fractal nie je tak úplne konkurenciou pre túto Silverstone. Minimálne čo sa týka rozmerov ak správne vidím má Fractal k dobru 10 cm hĺbky a to už je trochu iná liga.
Pridať nový komentár
TOPlist