SilverStone RVP01 - podložková plachta za výbornú cenu

Pred pár týždňami prišla ponuka otestovať podložku od (pre tento segment netradičného) výrobcu. Áno, nie je zvykom, že SilverStone spomíname v súvislosti s perifériami, no zdá sa, že ho v tomto kontexte budeme spomínať čoraz častejšie.


SilverStone RVP01 - Minirecenzia

Ešte pred zhruba rokom, dvoma, SilverStone chŕlil niekoľko zaujímavých a netradičných skriniek za kvartál, no ostatné mesiace akoby uťal. Špecializované kábliky, rozširujúce karty, sem tam nejaký chladič či zdroj a len výnimočne skrinka. To je SilverStone dneška, bohužiaľ... Do novej "serepetičkovej" stratégie presne zapadá aj RVP01 - látková podložka nadštandardných rozmerov.

Extra-large podložky nie sú vo svete progamingu novinkou, niečo podobné má v ponuke aj Razer (rodina Goliathus, verzia Extended). Zdroj: Razer.

V portfóliu SilverStone majú hráči významné miesto od nepamäti. Výrobca im dokonca vyhradil samostatný modelový rad - RAVEN, ktorý obsahuje hlavne dizajnovo štylizované skrinky a trio rovnako orientovaného príslušenstva - externý HDD rámček RVS02 (recenzia pc.zoznam.sk), myšku RVM01 a najnovšie aj podložku pod myš RVP01.

 

Balenie

Podložka je zrolovaná v hrubej kartónovej škatuli s minimom popisov, angličtiny znalí sa dozvedia, že ide o extra veľkú podložku pre klávesnicu a myš. Povrchový materiál si môžete ohmatať aj bez rozbalenia cez okrúhly otvor na pravej strane. 

Rozmery podložky sú 850mm (šírka) x 300mm (hĺbka) x 3mm (hrúbka). Špecifikácia na obale nesprávne uvádza hrúbku 30mm.

Dizajn RVP01 je naozaj podarený, potlač zobrazuje havranov rozletených na tri svetové strany a je doslova na škodu, že drvivá časť podložky zostáva ukrytá pod klávesnicou.

Látkový povrch je iný, než na aký sme boli zvyknutí na ROCCAT Taito alebo DKT. Látka je viac šmykľavá, teflónová (rozumej umelá), čo v konečnom dôsledku nie je až tak na škodu - myš po podložke veľmi dobre kĺže a povrch je na dotyk celkom príjemný. Aby sa výrobca vyhol strapkaniu, prípadne oddeľovaniu látky od pogumovanej spodnej časti, obrúbil podložku po obvode výrazným krikľavo modrým lemom. 

 

Šitie je husté, niť pôsobí odolným dojmom - obruba sa po dvoch mesiacoch používania nikde nepredrala, niť drží v exponovaných miestach tvar i farbu.

Rubová strana je vyrobená z gumeného materiálu s vysokou priľnavosťou k drevenému, sklenenému, či dyhovanému povrchu, a tak určite nebudete riešiť problém s posúvaním podložky. Tá bude navyše priťažená klávesnicou, a keďže hmotnosť tých hráčskych sa pohybuje ďaleko nad jedným kilom, nie je čo riešiť. RVP01 dokonca pridá na stabilite aj samotnej klávesnici, hlavne pri vysunutých zadných nožičkách, ktoré sa zaboria do podložky.

Pre zobrazenie ďalších obrázkov prejdite kurzorom myšky na príslušný odkaz.
SilverStone RVP01: spodná strana | horná strana

 

RVP01 neodporučíme hráčom s nízkou citlivosťou myši. Pri klávesnici rozmerov ROCCAT Ryos vám po pravej strane zostane len približne 20-25cm podložky.

 

Porovnanie veľkosti: RVP01 (850mm x 300mm x 3mm) vs Taito Mid-size (400 x 320 x 3mm) vs hodne opotrebovaná/špinavá :-)) ROCCAT Hiro (350 x 250 x 2,5mm).

Osvedčila sa nám aj kombinácia notebook + myška. Po skončení práce podložku jednoducho zrolujete a hodíte do tašky k notebooku. V porovnaní s pevnými podložkami (plast, kov, sklo) je nesporným benefitom lepšia prenosnosť látkových podložiek. Odporučíme ju do kancelárie, na cesty i lanparty.

Testy podložiek pod myš sa u nás vyskytujú sporadicky, naposledy to bolo pred takmer troma rokmi, keď sme prevetrali kompletné portfólio Razer. A čuduj sa svete, recenzia je stále aktuálna, nakoľko drvivá väčšina z nich je v ponuke dodnes. Sem tam sa ale objaví kúsok, ktorý stojí za to otestovať a RVP01 od SilverStone určite patrí do tejto kategórie.

Spracovanie je, zdá sa, na vysokej úrovni, pretože povrch ani lem nejavia žiadne známky opotrebenia ani po dvoch mesiacoch pomerne intenzívnej záťaže. Grafický motív príjemne oživuje svet skôr jednofarebných, čiernych či šedých podložiek, pričom výrobca vám umožní farebne dopasovať aj skrinku. Cena je viac než priaznivá - kúpite ju tesne pod 22EUR s daňou. Naše odporúčanie je teda zrejmé... Kupujeme!

SilverStone RVP01
Plusy
Mínusy

- kvalitné spracovanie
- RAVEN motív
- dobrá kĺzavosť myšky
- ideálne rozmery
- výborná stabilita na stole
- veľmi priaznivá cena (~22EUR s DPH v čase písania recenzie)
- na dotyk príjemný materiál lícovej strany

- nevhodná (malá) pre low-sense hráčov

 

Testovaciu vzorku podložky RVP01 poskytla spoločnosť SilverStone.

 

Pridať nový komentár
TOPlist