SilverStone HE01 - výkonnostný konkurent NH-D14

Nový chladič od SilverStone má ambíciu súperiť s najvýkonnejšími chladičmi súčasnosti a tak budete iste zvedaví, ako si bude počínať v neľútostnom súboji s jedným z nich - Noctua NH-D14.


SilverStone HE01 - Balenie, Špecifikácie

SilverStone v ostatnom čase chŕli jednu skrinku za druhou a človek len s otvorenými ústami sleduje, ako dokážu držať pri živote toľko modelových rád (nedávno dokonca pridali novú - line-up low-end skriniek Red Line). Na opačnej strane záujmu stáli až donedávna chladiče, kde bol pasív NT06-E jediným konkurencie schopným produktom.

Dôkazom toho, že časy sa menia má byť nová séria chladičov s označením HE (Heligon). K dnešnému dňu sú v ponuke dva modely - HE01 a ozrutný HE02, určený predovšetkým ako čisto pasívne riešenie. V redakcii sa nám potulujú oba, takže na test HE02 sa pripravte už onedlho.

HE01 sme vám v skratke predstavili v čase ohlásenia. Po Phanteks PH-TC14PE (recenzia) ide o ďalší radiátor nie nepodobný legendárnemu Noctua NH-D14 (recenzia). Práve výkon NH-D14 sme pre zaujímavosť premerali súčasnou metodikou a výsledky zaradili do rebríčka. Primárne sa však budeme venovať chladiču SilverStone, ktorému je venovaná dnešná recenzia.

Noctua NH-D14 vs. SilverStone HE01

Balenie

Škatuľa je len o málinko väčšia, než samotný chladič a okrem pasívu v nej nájdete aj dve samostatné krabičky s príslušenstvom a ventilátorom. Výrobca zvolil pomerne jednoduchú, zato vcelku atraktívnu jednofarebnú grafiku. Náčrty radiátora sa striedajú s drobnými textom (základné vlastnosti, špecifikácie).

 

Príslušenstvo

Vedľa "povinného" príslušenstva v podobe montážnych kitov pre obe platformy je súčasťou balenia až šestica spôn pre uchytenie troch 120/140mm ventilátorov, teplo vodivá pasta a manuál (na pomery Silverstone veľmi strohý, len 18 stranový :-)).

 

Manuál paralelne popisuje postup inštalácie pre dva chladiče - HE01 a zatiaľ neznámy/nepredstavený model "C" chladiča.

 

Špecifikácie

SilverStone HE01
Kompatibilita
Intel: Socket LGA775/1155/1156/1366/2011
AMD: Socket AM2/AM3/FM1/FM2
Materiál
meď - základňa a heat-pipes (poniklované)
hliník - rebrovanie
Heat-pipes (počet/priemer)6 / 6mm
Dodávané ventilátory
140mm SilverStone
Rozmery (bez ventilátora)
160mm (výška)
140mm (šírka)
119mm (hĺbka)
Hmotnosť (bez ventilátora)
926g
Orientačná cena
~75EUR s DPH (september 2012)
Stránka produktuSilverStone HE01

 

Komentáre (2)
emPORiO
O niečo lepší ako D14 ale za ten hluk navyše to ozaj nestojí. Noctua D14 je lepsi chladič. Keby cena bola lepšia a dodávali bez ventilátora ... isto by sa dal spraviť lepši cooling efekt pri menších decibeloch.
davison
Užitočná recenzia sľubného produktu, ktorý bohužiaľ nenaplnil očakávania.
Pridať nový komentár
TOPlist