SilverStone FT05 - luxusný hliníkový unikát

SilverStone dal dohromady jeden z najčistejších a najjednoduchších dizajnov vôbec. Po plastovej RV05 uvádza exkluzívnu hliníkovú sestru s objemom menším o 25% - SilverStone FT05.


SilverStone FT05 - Príslušenstvo, Špecifikácie

Výkladná skriňa SilverStone, rodinka s priezviskom Fortress sa rozrástla o ďalšieho člena. Výrobca zvolil obvyklý postup, kedy najskôr uviedol oplastovanú verziu s identickým interiérom - RV05 (recenzia pc.zoznam.sk) a o pár mesiacov nato vyrukoval s prémiovým modelom s plne hliníkovým exteriérom - FT05.

SilverStone RV05.

Pre RV05 platí, že ide o najmenší a najlacnejší Raven v histórii značky, čo sa o FT05 povedať nedá. Spomedzi Fortress skriniek jej tieto tituly vyfúkli FT03, resp. FT03-MINI, ktoré sú vďaka svojmu dizajnu veľmi často s nadsázkou označované aj ako odpadkové koše. :-) Ako inak, recenzie oboch nájdete aj na našich stránkach (FT03, FT03-MINI).

SilverStone FT03 (zdroj: SilverStone).

Po kráske s nepraktickými monolitickými prednými dvierkami, FT04, sa výrobca vracia k pre neho typickej orientácii základnej dosky pootočenej o 90 stupňov.

SilverStone FT04.

Mimochodom, prečo všetky tie predošlé modely vôbec spomíname? Všimnite si ich rôznorodosť, dizajnovú jedinečnosť a mieru inovácie interiéru, ktorú SilverStone vdýchol do každej z nich. Počas štyroch rokov sme boli svedkami uvedenia štyroch unikátnych šasi v rámci jedného modelového radu, čo nemá v skrinkovom svete obdobu...

Ale dosť sentimentu, poďme si predstaviť FT05. :-)

 

Príslušenstvo, Balenie

Krabica k nám dorazila prederavená na dvoch miestach, skrinka však prežila bez jediného škrabančeka. Samotná FT05 je zabalená v čiernom vreci z netkanej textílie, zasadená do MASÍVNYCH polystyrénových blokov. O ochranu je teda postarané viac než dobre.

Zvnútra skrine sa na nás vyvalila veľká biela kartónová krabica s príslušenstvom. Človek ju automaticky čaká adekvátne naplnenú, no už jej hmotnosť naznačovala opak. Vysypali sme z nej poloprázdne vrecko skrutiek, štyri sťahovacie pásky a magnetický prachový filter, ktorý sa na fotenie nedostavil. :-) Ide o rovnaký model, aký výrobca dodáva k RV05.

 

Špecifikácie

SilverStone FT05
Materiál
hliník, oceľ
Základná doska
ATX, mATX, SSI-CEB
Pozície pre mechaniky/disky
Externé:
1x slim slot-in optická mechanika
Interné:
2x 2,5"
2x 3,5"
Chladenie
Štandardne dodávané ventilátory (2):
dolu: 2x 180mm SilverStone AP181 600/900/1200RPM (alternatívne 3x 120mm alebo 2x 140mm)
Voliteľné (1):
hore: 1x 120mm
Počet PCI slotov7
Predný I/O panel
2x USB 3.0
1x audio in / out
On/Off tlačidlo
Reset tlačidlo
regulátor ventilátorov
Rozmery
483mm (výška)
221mm (šírka)
427mm (hĺbka)
Hmotnosť
9,5kg
Poznámky
Max. výška chladiča procesora - 162mm
Max. dĺžka grafickej karty - 312mm
Max. hĺbka zdroja - štandard ATX
Orientačná cena
SilverStone SST-FT05 Fortress môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>
Stránka produktuSilverStone FT05

Komentáre (2)
ab
SUPEEEER! Už som ho objednal žene ako podstavec na fikus :-)
Michal Kiradžiev
uf, to si viem predstaviť aj lacnejšie riešenie... :-)
Pridať nový komentár
TOPlist