SilverStone FT04 - RV04 má problém

RV04 pred mesiacom zaknihovala hneď dve prvenstvá. Pýši sa najlepším chladiacim výkonom a súčasne jej patrí aj menej lichotivé líderstvo v súboji o najhlučnejšiu skrinku. V oboch disciplínach oddnes pozná premožiteľa - SilverStone FT04.


SilverStone FT04 - Úvod, Balenie, Špecifikácie

Presne pred mesiacom som vám priniesol recenziu RV04, ktorá sa pýši najlepším chladiacim výkonom a súčasne jej patrí aj menej lichotivé líderstvo v súboji o najhlučnejšiu skrinku (s ventilátormi na maximálnych otáčkach predstihne Phanteks Enthoo Primo alebo Corsair Carbide Air 540).

SilverStone RV04 (recenzia pc.zoznam.sk).

Dnes si predstavíme dvojičku RV04, ktorú výrobca zaradil pod modelový rad Fortress s rovnakým poradovým číslom - FT04. Rozdiely medzi nimi sa dajú zhrnúť do štyroch bodov: na výrobu FT04 sú použité kvalitnejšie materiály (hliník namiesto plastu), dva 180mm ventilátory ponúkajú plynulú reguláciu s vyšším rozsahom otáčok, interiér je vystlaný tlmiacou penou a v neposlednom rade, FT04 je drahšia.

Len pre úplnosť pripomínam, že obe skrinky vychádzajú z micro-ATX modelu TJ08-E, v ktorom je doska pootočená o 180° (v podstate visí dolu hlavou).

 

Príslušenstvo, Balenie

Príslušenstvo je rovnaké ako v prípade RV04, pribudli len dva zvláštne 2-pin konektory s červeným káblikom. Oba dodávané ventilátory sú 3-pinové, ku ktorým výrobca navyše pridáva aj 4-pin redukcie na molexy zdroja a tak mi zmysel týchto 2-pinov akosi unikal. Manuál o nich nehovorí vôbec, nečakal som teda žiadnu prevratnú funkcionalitu. Po konzultácii s výrobcom sa ukázalo že sú nutné na prepojenie AP182 ventilátorov v prípade, ak ich z akéhokoľvek dôvodu odpojíte od dodávaných potenciometrov. Bez nich ventilátory jednoducho nenabehnú.

Príslušenstvo FT04: skrutky, 2-pin konektory, plastové rámčeky na tri 120mm ventilátory (alternatíva za dva dodávané 180mm), opora jednej až troch grafických kariet, štyri plastové pásky a manuál. Interiér, vrátane bočníc, je odhlučnený tlmiacou penou.

 

Škatuľa SilverStone FT04.

 

Špecifikácie

SilverStone FT04 (SST-FT04B-W)
Materiál
hliník, oceľ, plast, plexi
Základná doska
ATX, EATX, mATX
Pozície pre mechaniky/disky
Externé:
2x 5,25"
Interné:
7x 3,5
4x 2,5"
Chladenie
Štandardne dodávané ventilátory (2):
vpredu: 2x 180mm SilverStone AP182 (alternatívne 3x 120mm)
Voliteľné (1):
vzadu: 1x 120mm
Počet PCI slotov8
Predný I/O panel
2x USB 3.0
1x audio in / out
On/Off tlačidlo
Reset tlačidlo
2x LED indikátor
Rozmery
546mm (výška)
219mm (šírka)
482mm (hĺbka)
Hmotnosť
11,5kg
Poznámky
Max. výška chladiča procesora - 165mm
Max. dĺžka grafickej karty - 338mm
Max. hĺbka zdroja - štandard ATX
Orientačná cena
SilverStone SST-FT04 Fortress môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>
Stránka produktuSilverStone FT04

Pridať nový komentár
TOPlist