SilverStone DS380 - postav si sám 8 diskový NAS

Dnes to nebude úplne typický SilverStone produkt, ale skrinka, ktorá sa skôr hodí do portfólia sesterskej firmy Teratrend. Kvalitne spracované šasi s ôsmimi externými 3,5" pozíciami si hovorí DS380.


SilverStone DS380 - Úvod, Balenie, Špecifikácie

SilverStone zásobuje našu redakciu skrinkami už niekoľko rokov, takže omáčky okolo produktového portfólia už spravidla vynechávam, kedže to je nášmu čitateľovi dobre známe. Pre spoločnosť je absolútnou prioritou efektívne využitie vnútorného priestoru, ktoré spravidla kladie veľký dôraz na účinné vzduchové chladenie s pozitívnym tlakom vzduchu (tomu vodnému sa dlhodobo úspešne vyhýba).

Nie každý však vie, že SilverStone sa veľmi aktívne angažuje aj v OEM segmente alebo že pod značkou Teratrend ponúka zaujímavé hliníkové boxy slúžiace ako diskové úložiská (zatiaľ len s rozhraním eSATA a USB 3.0).

Predmet dnešnej recenzie nie je typický SilverStone produkt a svojím zameraním sa skôr hodí do spomínaného Teratrend portfólia. Kvalitne spracovaná, kompaktná skrinka s ôsmimi externými 3,5" pozíciami nesie modelové označenie DS380.

DS380 je produkt cielený na úzku skupinu zákazníkov s veľkým objemom multimediálneho obsahu, ktorí sa neuspokoja s bežne dostupnými 2-4 slotovými NASmi a pre ktorých je ďalší mid-tower v domácnosti zbytočným plytvaním miestom. Teda skutočný bonbónik keď už neviete, čo od dobroty... :-)

 

Príslušenstvo, Balenie

Okrem skrinky zo škatule vylovíte vrecko s drobnosťami bez ktorých sa pri montáži nezaobídete. Základom sú skrutky všakovakých dĺžok, priemerov a hustôt závitu, potom plastový držiak grafickej karty, gumená nalepovacia podložka na tlmenie vibrácií, jeden kryt vonkajšej 3,5" pozície, dva kľúčiky od predných dvierok, držiak kabeláže a zopár papierových štítkov na jasné označenie šuflíkov s diskami.

Na fotografii chýba nalepovacie logo SilverStone, ktoré je taktiež súčasťou príslušenstva.

 

 

Špecifikácie

SilverStone DS380
Materiál
hliník, oceľ, plast
Základná doska
mini-ITX
Pozície pre mechaniky/disky
Externé:
8x 3,5" (všetky alternatívne 2,5")
Interné:
4x 2,5"
Chladenie
Štandardne dodávané ventilátory (3):
vzadu: 1x 120mm SilverStone 1200RPM
ľavá bočnica: 2x 120mm SilverStone 1200RPM
Voliteľné ventilátory (0):
-
Počet PCI slotov
2
Predný I/O panel
2x USB 3.0
1x audio in / out
On/Off tlačidlo
Reset tlačidlo
Rozmery
285mm (výška)
211mm (šírka)
360mm (hĺbka)
Objem21,6l
Hmotnosť
N/A
Poznámky
Maximálna výška chladiča procesora - 57mm (v závislosti od typu pasívu aj podstatne viac (160mm))
Maximálna dĺžka grafickej karty - 280mm
Maximálna dĺžka zdroja - SFX
Orientačná cena
SilverStone SST-DS380 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>
Stránka produktuSilverStone DS380

 

Komentáre (8)
F242
Recka ok, ak sa to recenzuje ako skrinka pre PC. Ak vsak ma ist podla nadpisu clanku o skrinu pre NASko, tak sa mi zda, ze vyber komponetov nebol rozumny. Ocakal by som zapojenych viac diskov (aspon 4-6), nejake low TDP CPU, a grafika staci aj onboard ci v CPU... Takto sa neda zhodnotit, ci to je naozaj urcene pre NASko. Keby sa druhy diel recenzie venoval skrinke ake pre NAS, bola by recenzia uplna a super, takto mi vychadza ako iba polovicna robota, skoda. Snad bude este druhy diel. :-)
Michal Kiradžiev
Ďakujem za príspevok. Beriem. No druhý diel bohužiaľ nebude. Na testovanie PC skriniek mám tri zostavy (2x ITX, 1x ATX), drvivá väčšina nakúpená z vlastných zdrojov. Z princípu nemôžem mať desať zostáv a rôznych komponentov (vrátane chladičov), ktoré za každých okolností zodpovedajú potrebám testovanej skrinky. Rovnako, ako doma nemám 4-8 diskov. :-(
shajek
Skvela recenzia. Výberom HW by som sa moc netrápil nakoľko každému je jasné že s menej pažravým CPU to bude chladnejšie a pri adekvátnom chladiči tichšie. A veta pri 25% obsadení diskov je o nich vedieť tiež vraví za všetko. Ale mňa najviac zaujíma toto. Je to určené na 8diskov no napočítali sme spolu samozrjeme 16SATA portov na koši. K čomu to je dobré ?
Michal Kiradžiev
Ďakujem za reakciu. Ohľadom toho koša, dajú sa použiť ako klasické SATA disky, tak SAS (Serial Attached SCSI). Čiže preto je počet konektorov zdvojený.
slon
moze mi niekto poradit lacnejsiu alternativu k tejto skrinke? chcel by som si poskladat domaci nas ale tato skrinka je fakt draha .. dakujem :)
Michal Kiradžiev
Chenbro ma nieco "podobne" ale len na 4 disky, cena okolo stovky. http://www.heureka.sk/?h[fraze]=Chenbro+SR30169 Jedna DS380 sa predava u nas na fore za solidny peniaz... ;-)
dibon
100e za skrinku pre NAS? to je teda blbost... okolo 100e sa uz pohybuju hotove NAS systemy s 2 poziciami, bez diskov (okolo 200e aj 4 HDD NAS). Ale aj tak to vyjde lacnejsie pre domace ucely.
slon
tak veru .. 50-70 eur by som este zniesol :)
Pridať nový komentár
TOPlist