SilentiumPC Regnum L50 - keď sa pochlapia Poliaci

Už sme si zvykli, že silnou stránkou produktov SilentiumPC je spravidla cena a inak to nebude ani v prípade Regnum L50. Aj napriek tomu, že ide o poľský high-end, nezaplatíte za ňu viac než 70EUR.


SilentiumPC Regnum L50 - Úvod, Balenie, Špecifikácie

SilentiumPC si počas ostatných dvoch rokov upevnila pozíciu na domácom trhu a v súčasnosti intenzívne pracuje na expanzii do ostatných krajín V4 a západnej Európy. Sales dostal na starosti chapík, ktorého osobne dobre poznáme z čias, keď kopal za Fractal Design a distribúciu pre český a slovenský trh zastrešuje brnenská firma 100MEGA Distribution.

Od SilentiumPC sme už testovali mainstream v podobe Gladius GD-600 (EOL) a u severných susedov stále hojne predávané low-endy Brutus 310 a Brutus 410. Kým Gladius ešte celkom držal úroveň kvality spracovania a vybavenosti, oba Brutusy už boli naozaj na hrane (v cene 30EUR však ťažko čakať zázraky).

V ponuke nájdete aj dve skrinky, ktoré reprezentujú to najlepšie, čo Poliaci dokázali navrhnúť a Číňania v rozumnej cene vyrobiť. Konkrétne je reč o Gladius X80 Pure Black (~80EUR) a Regnum L50 (~70EUR).

Výraz Regnum má svoj pôvod v latinčine a v slovenčine má svoj ekvivalent. Je ním slovíčko kráľ, resp. kráľovstvo. Podľa názvu teda očakávame produkt na úrovni. Aká je realita?

 

Balenie

Čierna potlač na škatuli hovorí jazykom poľským a anglickým, znalci aspoň jedného z nich majú jasno v špecifikáciách a kľúčových vlastnostiach. Ostatní dedukujú, alebo čítajú našu recenziu... :-)

Škatuľa si toho evidentne preskákala viac než dosť aj napriek krátkej vzdialenosti, skrinka našťastie dorazila nepoškodená.

 

Príslušenstvo

S aranžovaním príslušenstva sme pri fotení veľa práce nemali. V tyrkysovom vrecku nájdete akurát skrutky, spíker a poskromný počet "eska" pások. Poľsko-anglický manuál neobsahuje žiadne ilustračné obrázky, len 12 stránok textu so stručným popisom postupu montáže.

Keď už sme tú bočnicu ukázali... Všimnite si nylonový prachový filter s magnetickým uchytením (systém nám známy predovšetkým zo skríň SilverStone alebo Corsair).

 

Špecifikácie

SilentiumPC Regnum L50
Materiál
oceľ, plast
Základná doska
ATX, micro-ATX
Pozície pre mechaniky/disky
Externé:
4x 5,25"
Interné:
6x 3,5" (všetky alternatívne 2,5")
Chladenie
Štandardne dodávané ventilátory (3):
vpredu: 1x 120mm SilentiumPC 1500RPM
vzadu: 1x 140mm SilentiumPC 1200RPM (alternatívne 1x 120mm)
hore: 1x 120mm SilentiumPC 1500RPM (alternatívne 1x 140/180mm)
Voliteľné (4/6):
diskový kôš: 2x 120mm
dno: 1x 120/140mm
hore: 1x 120/140mm
ľavá bočnica: 2x 120/140mm (neoficiálne)
Počet PCI slotov7
Predný I/O panel
2x USB 3.0
2x USB 2.0
1x audio in / out
1x eSATA
On/Off tlačidlo
Reset tlačidlo
2x LED indikátor
Rozmery
496mm (výška)
209mm (šírka)
540mm (hĺbka)
Hmotnosť
7,65kg
Poznámky
Max. výška chladiča procesora - 178mm
Max. dĺžka grafickej karty - 330mm
Max. hĺbka zdroja - štandard ATX
Orientačná cena
~70EUR s DPH (priemerná cena, august 2013)
Stránka produktuSilentiumPC Regnum L50

Graf ceny produktu SilentiumPC Regnum RG-L50 Pure poskytuje server Heureka.sk

Komentáre (2)
Rastislaus
Túto skrinku som nedávno kúpil a neľutujem. Dovolím si ale v niektorých veciach nesúhlasiť s touto recenziou. 1. chladiaci výkon by som určite neoznačil ako podpriemerný - som prekvapený, že v testoch skrinka bohvieako neoslnila... pritom ja som s chladiacim výkonom nadmieru spokojný (možno je to spôsobené tým, že moja stará skrinka v chladení práve nevynikala). 2. manažment kabeláže mne osobne vyhovuje, miesta je tam dosť a napájanie procesora som v pohode zapojil po osadení dosky (pasív ani horný ventilátor mi neprekážali). 3. dizajn. Mňa teda nadchol, v podstate akonáhle som skrinku uvidel na fotkách, tak ma zaujala a po prečítaní pozitívnych recenzií na zahraničných stránkach som ju aj zakúpil. S ostatnými vecami súhlasím: rámčeky na disky sú fakt labilné (asi daň za bezskrutkové uchytenie diskov...) a vybavenosť prachovými filtrami je fakt obrovské plus tejto skrinky. Myslím, že za cenu +-70e je to naozaj dobrá kúpa.
landrower
"Osobne považujem viac než dve" (pozn.: 5.25") "pozície za prežitok." A ka ma clovek potom dat disky v Himure? ;-) ja mam vyuzite vsetky 4 5.25" - DVDrom, regulacia, a 2x himuro... //a este jedna vec k dizajnu - niektori nemusia mat precackane ptakoviny, ale prave si potrpia na takomto absolutne jednoduchom dizajne.
Pridať nový komentár
TOPlist