EN

Shuttle XS35GS V2 – malý, šikovný a hlavne tichý

Odborník na barebone počítače sa rozhodol zabojovať o zákazníka v segmente miniPC pomocou pasívne chladeného modelu s grafikou Radeon HD 7410M. Aký je?


Shuttle XS35GS V2 – Úvod

S príchodom prvých Intel Atom procesorov na trh mnoho ľudí zistilo, že na svoje každodenné „internetovanie“ a klepanie vo Worde nepotrebuje nevyhnutne notebook za 700€ ale výkonom postačí aj niečo podstatne lacnejšie. Netbooky (chvalabohu?) z trhu pomaly miznú, no zdá sa že úsporné a „dostatočne“ výkonné procesory Atom a jeho konkurenti sa v útrobách miniatúrnych stolných počítačov tešia úspechom aj naďalej. Tieto stroje už dnes zvládajú takmer všetko, čo môže domáci používateľ chcieť, až na počítačové hry a prípadne náročnejšie strihanie videa z dovolenky.

Na niekoľko takýchto počítačov sme sa pozreli už dávnejšie, kedy sme si vyskúšali asi všetky možné kombinácie – Intel Atom + nVidia ION, AMD + integrovaný Radeon a VIA s jej Chrome grafikou. Dnes sa dostávame k ďalšej možnosti vyplývajúcej z kombinatoriky s hardvérom – procesoru Intel Atom s grafikou AMD Radeon HD7410M. Vo svojom modeli s označením XS35GS V2 nám ho zapožičala spoločnosť Shuttle.

Shuttle dodáva tento mini-PC ako barebone, teda kompletný počítač do ktorého si stačí prikúpiť už iba operačnú pamäť a pevný disk. Za cenu asi 200€ síce nepatrí k úplne najlacnejším, zaujme však veľmi vítaným bonusom v podobe pasívneho (=bezhlučného) chladenia. Na tohto drobca sa na nasledujúcich stranách pozrieme trocha detailnejšie.

 

Komentáre (1)
Stanley
Vykon a bezhlucnost by mohli tuto krabicku predurcit na pouzitie ako home cinema center ale 2 kanalovy zvuk tuto sikovnu krabicku uplne deklasuje len na pouzitie na nenarocnu pracu a surfovanie. Co je skoda. SPDIF vystup + DDL alebo DTS Conect a je to supis. MSi Windbox DC 100 ma aspon biedny ALC662 kodek, ktory DDL/DTS zvlada.
Pridať nový komentár
TOPlist