Sci-fi poviedka roka 2010 – výherná PC zostava od Tiché PC

Prvou cenou pre víťaza poviedkovej súťaže je počítačová zostava postavená z komponentov od sponzorov akcie v celkovej hodnote približne 1200€. Dnes sa pozrieme na jej zhotovenie spoločnosťou Tiché PC. Je prívlastok „takmer nepočuteľný počítač“ na mieste? Uvidíme...


Úvod - popis predajcu

Tento článok bude tak trocha špeciálny. Od bežnej recenzie počítačovej zostavy sa bude líšiť tým, že nepôjde o hodnotenie kompletnej ponuky od výrobcu, ale len o zhodnotenie spracovania spoločnosťou Tiché PC. Dôvod je jednoduchý – všetky komponenty venovali do súťaže sponzori a teda priestor na vlastný výber bol minimálny. Výrobca vyberal iba skrinku a chladenie. Dnes to bude teda skôr prvá verejná recenzia práce Tiché PC.

Táto zostava sa samozrejme z už uvedených dôvodov ani nenachádza v ponuke na stránke firmy. V skutočnosti Tiché PC neponúka (až na jednu výnimku) žiadne hotové počítače. Tiché PC sa teda dá zaradiť medzi tzv. „boutique“ výrobcov, alebo inak povedané – výrobcov luxusnejších PC na zákazku, priamo „na mieru“ každému zákazníkovi. Vzhľadom na tento fakt sa dá očakávať, že počítače ktoré vychádzajú z dielne tejto firmy, sú spracované precíznejšie ako od iných výrobcov, ktorí produkujú niekoľko zostáv denne.

Komponentom, z ktorých sa počítač skladá, sa budeme venovať v kapitole o hardvérovej výbave, na začiatok si aspoň uvedieme, kto všetko do zostavy prispel:

Intel – procesor a základná doska
Kingstone – SSD a 4GiB kit DDR3 pamätí
nVidia – grafická karta
Enermax – napájací zdroj
TichéPC – skrinka, chladenie procesora, chladenie grafickej karty
Notebook.sk – FullHD LCD monitor

 

Generálny sponzor Hlavný sponzor
 

Sponzori:
 

 

 


Samozrejme sú tu aj ďalšie ceny, o nich a ostaných sponzoroch sa dozviete na stránke súťaže.
 

Komentáre (17)
hurikan69
Perfektne vnutorne spracovanie. Musim kuknut na moje co sa da este zlepsit. :)
emPORiO
"Core i5 650 má síce HyperThreading, vďaka ktorému sa v systéme „tvári“ ako šesťjadrový" Určite? Viac preklepov som zatiaľ nenašiel. Inak pekna práca GABO, ako vzdy :) recka tiez good
GABO
Vďaka za pochvaly a pochválim aj recenziu. Šlo by to ešte lepšie, ale aj tak pekná výzva nakoľko ten Intel layout je naozaj "iný" :).
Snake
Gabo na hrad! :)
bborecc
Pekná práca, treba peciara pochváliť! naozaj super ;)
FF6
Paráda Gabo len tak ďalej :-)
icefire
Nie je chyba v texte? Zaverecne hodnotenie: Výrobca siahol po veľmi luxusne odhlučnenej skrinke Fractal Design Define R2.
PaterAnton
gratulujem k celemu projektu -sci fi, myslim ze sa vydaril.....inak ja mam od Gaba tiez ...nie prvy komp.....je to vzdy proste do detailu premakane.....
16cmfan
Tak ma napadlo, ak by som si v budúcnosti objednal Fractal R2 Black, tak by som si mohol "objednať" aj vyrezanie zadnej mriežky pre 120mm ventilátor ? Doma to síce viem spraviť, ale Gabo by to urobil určite 100x krajšie :)
eNkoo
mohlo tam byt o nieco lepsi HW hlavne ta grafika ma pobavila no co uz mam lepsiu zostavu :-)
Gudas
gratulujeme ti k lepšej zostave ;-)
Snake
fuha, ty si iny sef, posli mi prosim tvoju fotku, dam si ta nad postel, boss bossov si proste, uznavam ta
eNkoo
:D
yomarshal
ja si myslim ze uplne v pohode komp
1adad1
nadpriemerny komp
16cmfan
Neviem prečo tu niekto fňuká, že má lepší komp ako tento. Je to zadarmo a ešte sa sťažujú tu niektorí. Mali by Ste byť nadšený, že niekto zorganizoval súťaž takého formátu.
sufu
“ ======== http://www.onseeking.com/ ======== http://www.onseeking.com/ We need your support and trust!!! Dear friends, please temporarily stop your footsteps To our website Walk around A look at Maybe you'll find happiness in your sight shopping heaven and earth You'll find our price is more suitable for you. Welcome to our website http://www.onseeking.com/ Thanks to the support! http://www.onseeking.com/ >>>------I love you! ---->”
Pridať nový komentár
TOPlist