SanDisk X300s 256GB - SSD pre firemné prostredie

SanDisk predstavuje svoj prvý SE-SSD s podporou Device Sleep, ktorý sa najlepšie uplatní v podnikových počítačoch a notebookoch.


Úvod

Portfólio SSD spoločnosti SanDisk je rozdelené na Enterprise Storage Solutions, ktoré tvoria SSD Lightning, Optimus a CloudSpeed a Client Storage Solutions, ktoré spočiatku tvorili SSD série U a X určené pre OEM / podnikový segment. Ostatnú dobu je však o SSD SanDisk počuť čoraz viac vďaka ich retail / consumer SSD Extreme, Ultra, SanDisk SSD a ReadyCache SSD najmä vďaka početným oceneniam, ktoré získavajú top modely Extreme naprieč mnohými redakciami. V dnešnej recenzii sa pozrieme na zúbok SSD primárne určenému pre podnikový segment, ktorý nadväzuje na skvelý SanDisk X210. Tento, pre väčšinu používateľov pravdepodobne úplne neznámy model, bol totižto zaujímavou alternatívou k oceňovanému SanDisk Extreme II, voči ktorému síce disponoval mierne nižším výkonom, no ten vyvážila priaznivejšia nadobúdacia cena ako aj podpora šifrovania dát a Device Sleep. V recenzii nástupníckeho modelu sme si preto dali za úlohu zodpovedať otázku, či aj X300s obstojí v konkurencii najvýkonnejších modelov.

X300s je prvý self-encrypting SSD SanDisk, ktorý poskytuje maximálnu ochranu dát a výkon vďaka použitiu AES 256-bit FIPS 197 certifikovaného hardvérového šifrovacieho engine na kompletné šifrovanie dát (full-disk encryption) bez straty výkonu, ako tomu nastáva pri použití softvérového šifrovania dát. X300s je navrhnutý v súlade s TCG Opal 2.0 a Microsoft Encrypted Hard Drive ako aj so štandardnými bezpečnostnými špecifikáciami vrátane IEEE 1667. Okrem toho X300s podporuje pokročilú správu napájania (APM) s režimom s nízkou spotrebou energie DEVSLP, čo umožňuje využitie technológie InstantGo vo Windows 8.1 (známej ako connected Standby vo Windows 8 a Windows RT). Okrem poskytovania šifrovacích schopností na adresovanie dnešných firemných bezpečnostných obáv je SanDisk X300s SSD tiež veľmi vhodný pre použitie ako vysoko výkonné úložisko, ktoré umožňuje OEM výrobcom urýchliť dodávky nových produktov na trh. SanDisk X300s SSD sú dostupné od júna u CBC distribútorov ako ASBIS SK v klasickom 2,5" 7mm prevedení o kapacite 64GB až 1TB resp. jednostrannom M.2 2280 prevedení o kapacite do 512GB, ktoré je možne použiť v tenších zariadeniach.

 

Spolu s uvedením SanDisk X300s SSD bol na podporu ich nasadenia a správy v podnikovom prostredí odhalený ekosystém nezávislých dodávateľov podnikového bezpečnostného softvéru, medzi ktoré patrí Absolute SecureDrive, Check Point Full Disk Encryption, Microsoft BitLocker for Encrypted Hard Drive, Wave Systems EMBASSY Security Center (ESC), WinMagic SecureDoc a McAfee Full Disk Endpoint Encryption for PCs (EEPC). Keďže šifrovanie dát zohráva dôležitú úlohu pri ochrane citlivých podnikových dát ako aj pri dodržiavaní právnych predpisov v odvetviach ako zdravotníctvo, finančné služby a vzdelávacie organizácie, je ku každému X300s SSD poskytnutá licencia na Wave System EMBASSY® Security Center (ESC). ESC od Wave je klientská aplikácia na správu prístupov ku šifrovaným dátam na X300s pomocou mena a hesla poskytovaná bez akýchkoľvek dodatočných nákladov, čím sa chce SanDisk odlíšiť od konkurenčných výrobcov SSD.

 

 

Pridať nový komentár
TOPlist