SanDisk SSD Plus 240GB - premrhaný potenciál

Cenovo dostupným 2,5" entry-level diskom SSD Plus sa SanDisk zameriava na používateľov notebookov a stolných PC, ktorí chcú výrazne zvýšiť výkon svojich systémov.


SanDisk SSD Plus

Z pomerne širokého portfólia SSD SanDisk, ktoré sú okrem štandardného 2,5" 7mm vyhotovenia dostupné aj v mSATA a M.2 2280 & M.2 2242 formáte, navyše ďalej zaradené podľa účelu použitia buď do ponuky pre domácich používateľov resp. pre podnikové nasadenie, sme zo šiestich modelových rád otestovali okrem SSD Plus už všetky disky.

Filozofia spol. SanDisk je pritom taká, že biznis a retail modely často krát zdieľajú identický hardvér. Pokým retail verzie diskov mávajú už z výroby nastavený dodatočný OP a súčasne deaktivované nadštandardné funkcionality za cieľom dosiahnutia čo možno najvyššieho výkonu, tak ich biznis verzie používateľom sprístupňujú celú kapacitu a súčasne podporujú šifrovanie dát ako aj nadštandardné bezpečnostné funkcie spolu s rozšírenými možnosťami monitoringu pomocou dodatočných SMART atribútov. Rozdiel môže byť aj v poskytovanej záruke ako aj dostupnosti kapacít a formátov, ktoré zvyknú byť vyššie práve u biznis modelov.

Pokým k svojmu najvýkonnejšiemu 2,5" SATA SSD Extreme Pro nemá SanDisk jeho biznis alternatívu, keďže X300s nemožno považovať za nástupcu X210, tak X300 je biznis verziou Ultra II. Nedávno sme otestovali najnovší prírastok biznis portfólia spoločnosti SanDisk, model Z400s optimalizovaný pre mobilné PC a vstavané platformy, takže nám ostáva už iba zodpovedať, čo je SSD Plus vlastne zač.

SSD Plus bol síce predstavený už začiatkom roka, no na našom trhu sa objavil spolu s neskôr predstaveným Z400s až v Q3'15. O tomto 2,5" entry-level disku dosahujúcom 20 násobne vyššie skóre v PCMark Vantage ako 7200 RPM SATA 2,5” HDD je v podstate známe iba toľko, že sa s ním SanDisk zameriava na používateľov notebookov a stolných PC, ktorí chcú výrazne zvýšiť výkon svojich systémov.

Rýchlosť sekvenčného čítania dát až do 520MB/s, dostupnosť populárnych kapacít 120GB a 240GB, tichá a energeticky nenáročná prevádzka ako aj monitorovací softvér SanDisk SSD Dashboard obsahujúci klonovací softvér Apricorn, vírusový skener TrendMicro a zabezpečovací softvér od Absolute, sú vlastnosti a benefity, ktoré ponúka SanDisk s modelom SSD Plus.

Z dvoch spomínaných kapacít sme pochopiteľne volili 240GB model, ktorého špecifikácia začína a končí uvedením maximálnej rýchlosti sekvenčného čítania a zápisu dát, informáciou o použitom rozhraní a trojročnej obmedzenej záruke.

Pridať nový komentár
TOPlist