SANDISK iXpand Base - už nebudete mať s priestorom v iPhone problém

Táto recenzia bude netradičná pretože sa spolu pozrieme na gadget pre mobilné telefóny, aby som bol presnejší pre iPhone. Celý názov zariadenia je SANDISK iXpand Base for iPhone backup.

Úvod

Stalo sa vám, že váš iPhone oznámil, že má vyčerpané miesto na ukladanie fotiek či aplikácie? Sandisk má riešenie v podobe dokovacej stanice SANDISK iXpand Base. Zariadenie totiž obsahuje prostredníctvom výmennej SD karty pamäťový priestor na zálohu. Do testu mi dorazila 32GB verzia.

Dokovacia stanica je balená v pomerne robustnej krabici, prekvapením je aj značne veľká váha krabice, čo napovedá, že ani samotné zariadenie asi nebude práve najľahšie. V krabici nájdeme ďalšiu plastovú krabičku s jednoduchým manuálom, ktorý zároveň slúži ako dvierka pre plastovú vaničku. Musím povedať, že tento návod sa mi páči. Sprievodca je veľmi jednoduchý, zoradený do 3 krokov vo forme obrázkov. Rozmery dokovacej stanice sú približne 8×8 centimetrov, pričom ide o robustný kus hardvéru. Súčasťou balenia je aj veľký adaptér, avšak tej môj bol určený pre ázijské siete. Zaujímavosťou je, že dodávaný adaptér má až 3,5A.  

Povrch dokovacej stanice pokrýva masívna protišmyková guma, pričom iPhone 7 (Jet Black) na stanici držal pekne a ani bez koženého obalu sa nešmýkal. Zaujímavé, že môj druhý telefón NUBIA ZTE 17 LITE sa po podložke šmýkal, to znamená, že podložka je pripravená zrejme hlavne pre iPhone. Zaujímalo by ma ako by to bolo s novými iPhonmi so sklenenými povrchom, alebo modelom iPhone 7 Matte Black.

Spodná strana je hliníková, pričom vypuklá časť je opäť vyplnená protišmykovou gumou. Stanica sa nešmýka ani na skle ani na dreve či látkovej podložke. Na dokovacej stanici okrem čítačky kariet nájdeme aj USB-A a microUSB vstup pre napájanie zariadenia. Nabíjačka dokáže nabíjať pripojené zariadenie prúdom až 3A, čo je vysoko nadštandardné. Výrobca myslel aj na to, aby bolo možné do stanice uložiť kábel, ten je možné ukryť pod gumovú hlavu.

Používanie samotnej stanice je veľmi jednoduché. iPhone stačí pripojiť do USB-A konektora pomocou Lighting kábla a stiahnuť aplikáciu iXpand Base.

Aplikácia je taktiež veľmi jednoduchá, musíte si prvýkrát vybrať, čo chcete zálohovať, pričom na výber máte z fotiek, videí a kontaktov. V nastaveniach okrem toho vidíte koľko máte voľného priestoru v iPhone a taktiež na SD karte. Zvláštnosťou je, že medzi fotkami vo iPhone a na SD karte bol rozdiel asi 1GB. Za rozdielom podľa mňa stojí iCloud a synchronizácia fotiek z druhého iPhonu. Zaujímavé ale je, že sa zálohujú všetky fotky zo všetkých „iZariadení“. Aplikácia umožňuje prehliadanie obrázkov a kontaktov. Prehliadanie je rýchle a aplikácia beží skutočne svižne. Sandisk dodáva stanicu s veľmi rýchlou kartou špecifikácie „ULTRA PLUS“ s prenosovou rýchlosťou 80 MB za sekundu. Skopírovanie 1012 fotiek trvalo sotva 5 – 7 minút. Reálna rýchlosť prenosu medzi iPhonom a SD kartou bola niekde na úrovni 25 – 30 MB za sekundu.

Po zapojení SD karty do počítača sa vám zobrazí zložka iPhone, ak máte viac zariadení, ktoré zálohujete na jednu kartu, logicky bude zložiek viac. Kontakty sú následné ukladané vo formáte vContact, takže export do Outlooku je veľmi jednoduchý. Fotografie sú ukladané podľa rokov a mesiacov. To isté platí pre videá. Stromová štruktúra na SD karte mi príde veľmi prehľadná.

Záver

Dokovacia stanica SANDISK iXpand Base for iPhone backup je veľmi zaujímavý gadget pre používateľov iPhonov alebo iPadov, ktorým nestačí vstavaná pamäť, prípadne im nestačí na zálohovanie iCloud a chcú zálohovať fotografie z dovolenky aj na fyzické miesto doma. Spracovanie dokovacej stanice je výborné, iPhone nekĺže a vďaka 3A prúdu, je možné popri zálohovaní aj iPhone alebo iPad veľmi rýchlo nabíjať. Prenos dát počas zálohovania je rýchly. Chválim jednoduchú a prehľadnú aplikáciu.  

Plusy Mínusy
Vysoká prenosová rýchlosť Vyššia cena pri začiatku predaja
Nabíjací prúd 3A Chýba lighting káble v balení
Prehľadná a rýchla aplikácia  

Za zapožičanie ďakujeme spoločnosti SANDISK.

Plusy Mínusy
Kovové telo Väčší rámik okolo displeja
Výdrž batérie Vyčnievajúce objektívy na zadnej strane
Výborný duálny fotoaparát Priveľa predinštalovaných aplikácií
Pomer Cena / Výkon
Plusy Mínusy
Kovové telo Väčší rámik okolo displeja
Výdrž batérie Vyčnievajúce objektívy na zadnej strane
Výborný duálny fotoaparát Priveľa predinštalovaných aplikácií
Pomer Cena / Výkon
Pridať nový komentár
TOPlist