Samsung Gear S3 - all in one hodinky na vašom zápästí

Najnovší model hodiniek Samsung Gear S3 je ďalším prírastkom do rodiny nositeľných zariadení od Kórejskej spoločnosti. Ako je zrejmé zo samotného názvu, jedná sa už o tretie pokračovanie úspešnej série Gear S, z ktorej sa v období od 2014 do polovice roka 2016 predalo viac ako 7 miliónov kusov. Dobrou správou je, že už sú dostupné aj v našich zemepisných šírkach, preto ak uvažujete nad kúpou inteligentných hodiniek, nasledujúce riadky by vám mohli pomôcť pri ďalšom rozhodovaní, poprípade ho aj úspešne ukončiť. :)  


Balenie, dizajn, špecifikácie

Hodinky Gear S3 prichádzajú v dvoch vyhotoveniach, Frontier a Classic. Prvé z nich sú robustnejšie a primárne určené pre outdoorové typy. Druhý variant, ktorý sme mali možnosť testovať má viac luxusnejší dizajn a je zameraný na každodenné nosenie. Opäť bol použitý operačný systém Tizen vyvinutý spoločnosťou Samsung, tak ako u ich predchodcu Gear S2 a rovnako je prítomná aj praktická otočná luneta, ktorá slúži na ovládanie hodiniek. 

Oproti predchádzajúcemu modelu, sú obe verzie Gear S3 vodeodolné (IP68), majú väčší a odolnejší displej, vstavané GPS pre sledovanie športových aktivít a posielanie SOS alarmov. Novinkou je aj prítomnosť mikrofónu, ktorý spolu s reproduktorom umožňujú priame telefonovanie (ideálne do auta namiesto handsfree). Frontier navyše obsahujú konektivitu LTE, takže dokážu prijímať hovory a sms správy aj bez pripojenia k mobilnému telefónu. 

Hlavným lákadlom je ale celkový dizajn S3, pretože na prvý pohľad sú obe verzie veľmi podobné klasickým analógovým alebo ručičkovým hodinkám v prípade verzie Classic. Okrem kvalitného spracovania im k tomu napomáha nádherný AMOLED displej o veľkosti 1,3 palca, rozlíšením 360x360 a funkciou “always on display“ (AOD), ktorá ešte viac umocňuje tradičný dizajn. 

Dodávané sú v praktickom balení, v ktorom sa okrem samotných hodiniek nachádza magnetická dokovacia stanica umožňujúca bezdrôtové nabíjanie a jeden náhradný (kratší) remienok.
Oficiálne rozmery (49 x 46 x 12.9 mm) môžu vyvolávať dojem, že sa nejedná o príliš kompaktné zariadenie, ale opak je pravdou. Ich veľkosť a váha (59g) mi neprišli vôbec prehnané a pokiaľ ste zvyknutý nosiť bežné analógové hodinky, ten rozdiel si ani nevšimnete. Kožený remienok bol spočiatku trochu nepohodlný, ale po pár dňoch nosenia sa postupne prispôsobil mojej ruke. Ak by vás ale predsa tlačil, prípadne by ste sa chceli s hodinkami napr. sprchovať, nie je nič jednoduchšie ako ho vymeniť za celokovový alebo silikónový, vďaka podpore štandardného úchytu 22 mm.
 
Po predstavení základných vlastností, prejdime k tomu najpodstatnejšiemu a tým sú praktické skúsenosti a dojmy po viac ako dvojtýždňovom spolužití s Gear S3 Classic.
 

Špecifikácie

Rozmery 49 x 46 x 12.9 mm
Hmotnosť 59 g (bez remienku)
Displej 1.3" Super Amoled, 16M farieb, rozlíš. 360 x 360 pix. (~278 ppi), multidotykový, Corning Gorilla Glass SR+
Odolnosť Prachu a vodeodolný (stupeň krytia IP68)
SoC Exynos 7270 / Dual-core 1.0 GHz
RAM 768 MB
Pamäť 4 GB
Konektivita Wi-Fi (802.11 b-g-n) / Bluetooth (v4.2) / GPS (GLONASS) / NFC
Senzory Rýchlomer, Gyroskop, Barometer, HRM, Ambient Light
Batéria 380mAh
Nabíjanie Bezdrôtové nabíjanie (WPC inductive)
OS Tizen 2.3.2
 
Komentáre (1)
Jozef Onofrej
Nechystaju sa toho roku aj galaxy gear s4 ? lebo co som pocul tak sport vysli toho roku gear mam na mysli
Pridať nový komentár
TOPlist