Samsung 2233BW - elegancia predovšetkým

, Autor: Snake

Dnes sa pozrieme na jeden z novších modelov Samsungu, konkrétne SyncMaster 2233BW. Monitor je určený pre nenáročných užívateľov, ktorí zároveň požadujú eleganciu a dobrý pomer cena / výkon.

Balenie, príslušenstvo, dizajn a špecifikácie

Balenie


Monitor dostanete v klasickom kartónovom balení, na ktorom sa monitor pýši dynamickým kontrastným pomerom o hodnote 20 000:1, protokolom HDCP cez DVI-D a 5ms odozvou. Jediné, čo budeme musieť výrobcovi trošku vyčítať, je spôsob otvárania. Balenie sa otvára zo strany, čo jednak znamená, že originálne balenie nie je vhodné na časté prenášanie (napríklad na LanPárty), takže musíte pri preprave balenie prácne zalepiť a modliť sa, že robota, ktorú ste odviedli je dostatočne pevná a súdržná na to, aby sa monitor z balenia „nevysypal“. Tento problém by odpadol, keby sa balenie otváralo z hora. Baleniu chýba „uško“, za ktoré by sa dalo chytiť. To znamená, že ak sa vám kartón potrhá, budete mať s prepravou pomerne krušné chvíle. Výstelka balenia je z klasického penového polystyrénu, ktorý vídavame bežne. Rozmery balenia sú 59,7 x 44 x 13,2 (š x v x h).

 


Príslušenstvo
K monitoru dostanete všetko potrebné - analógový 15-pinový D-Sub kábel, DVI-D kábel, napájaciu šnúru, manuál, záručný list a CD s ovládačmi.

Dizajn/Ergonómia


Samsung definuje farbu monitora ako Piano Black, čiže lesklú čiernu farbu. Na jednu stranu táto farba pôsobí elegantne a až nebezpečne sexy, na stranu druhú, na monitore vidieť každý jeden odtlačok prstu alebo prach.


Monitor klasicky podlieha Samsung dizajnu, avšak len polovične, priehľadné sklo sa nachádza iba na spodnej strane a nepokračuje okolo celého rámu monitoru ako v prípade T série. Lesklý rám monitoru bohužiaľ zasahuje aj do jeho vnútornej strany k samotnému LCD panelu, čo vyvoláva odraz obrazu. Toto môže pôsobiť rušivo hlavne pri čítaní textu.


Na spodnej strane, pred sklom, sa nachádza LED dióda modrej farby. Možnosti na jej regulovanie poprípade úplné vypnutie budete hľadať márne. LEDka v nočnom prostredí môže pôsobiť rušivo a v standby móde, kedy bliká, nemá problém osvetliť celú miestnosť.


Ovládacie prvky monitora sa nachádzajú po jeho pravej strane, vrátane vypínacieho tlačidla, žiadne dotykové zapínanie sa tak nekoná. Ovládacie prvky nehodnotíme ich veľmi pozitívne, vyvolávajú dojem kĺzavosti čo na ergonómii veľa nepridá, Samsung sa snažil aby tlačidlá príliš „nevytŕčali“ von z rámu, toto sa mu podarilo, ale na úkor spomínanej ergonómie.


Stojan monitora sa dá prirovnať ku kĺbu. Takto navrhnutý stojan síce uľahčuje montáž aj demontáž, ale pri nakláňaní monitora nám nepríjemne vŕzgal. Tiež si nedovolíme odhadnúť funkčnosť takéhoto riešenia v prípade opotrebenia.


Na zadnej strane použil Samsung kvetinkový motív. Či chcel tento monitor priblížiť nežnejšej časti pohlavia nevedno, nápad je to ale veľmi zaujímavý. Taktiež tu nájdeme diery pre uchytenie na stenu pre štandard VESA 100x100mm.

Konektory


Na monitore sa nachádzajú konektory DVI-D a analógový D-Sub. Samsung je jedným z výrobcov, ktorý napriek faktu že DVI vie prenášať aj analógový signál (pomocou DVI-A), používa na každý typ signálu samostatný vstup. Na monitor teda nie je problém pripojiť 2 počítače. Tento prístup hodnotíme pozitívne a dúfame, že v ňom bude pokračovať aj naďalej. Počas používania analógového pripojenia sme zaznamenali problém, kedy monitor nenastavil korektné hodnoty Fine, Coarse a aj horizontálnu polohu obrazu. Je ale dosť možné, že týmto javom trpí len náš testovací kus. Nekoná sa zakomponovanie vstupov pre HDMI alebo DisplayPort, čo je trošku škoda, keďže oba typy vstupov sa už v dnešnej dobe začínajú presadzovať. Možno niekedy inokedy...

Polohovateľnosť


Kĺb monitoru umožňuje nakláňanie pod uhlami -1° až 20°. Monitor taktiež neumožňuje žiadnu otáčateľnosť a chýba mu aj funkcia pivot. Keďže ale má diery na uchytenie pomocou VESA 100x100, tak nie je problém si zaobstarať rameno, ktoré tieto vymoženosti ovláda.

 

Oficiálne špecifikácie
Pozrite aj:

Pridať komentár

Posledné komentáre

Predmet Autor Dátum
Samsung? ...never... Misak007 11. marec 2009 - 21:44
Len tak ďalej Mindzic 2. marec 2009 - 14:14
re: ? Snake 3. január 2009 - 17:53
? Dindo 3. január 2009 - 12:01
Re: martan crux2005 31. december 2008 - 22:44
Re: martan Snake 31. december 2008 - 15:16
5/5 b. Martan 31. december 2008 - 3:53
re: please Snake 31. december 2008 - 1:06
Please hvk 31. december 2008 - 1:04
re: led a čierna Snake 30. december 2008 - 15:12
TOPlist