EN

Rýchle porovnanie : Ako obstojí ASUS/MSI GTX 960 proti GTX 970?

V dnešnom rýchlom teste sa pozrieme na jeden z najnovších počinov z dielne nVidie. 

Už notoricky známa a kauzami oháňaná GeForce GTX 970 rozvírila vody grafického priemyslu a svojím skvelým pomerom ceny a výkonu donútila konkurenciu k razantnému "pricedropu". Niekoľko mesiacov po vydaní však CEO spoločnosti priznal špekulácie o nepravdivých špecifikáciách – na záver svojho listu však dodal, že 970 je aj napriek veľkému škandálu so špecifikáciami stále karta s najlepším pomerom cena/výkon.

O tom však možno polemizovať. Mnoho užívateľov prístup gigantu nVidia pohoršil natoľko, že na tohto výrobcu zanevreli nadobro. Aj preto bolo nesmierne dôležité, aby nVidia napravila svoju reputáciu a už nikdy nedopustila podobnú situáciu. Či sa tak skutočne stane, ukáže len čas.


Ako obstojí ASUS/MSI GTX 960 proti GTX 970? - Úvod

Medzičasom nVidia uviedla na trh novú kartu s modelovým označením GeForce GTX 960. Ako sa vraví, aj zlá reklama je reklama, a aj vďaka tomuto "failu" zo strany nVidie vybublala do povedomia užívateľov možno nie až taká zaujímavá GeForce GTX 960.

V dnešnom krátkom teste sa budeme venovať práve porovnaniu dvoch modelov GeForce GTX 960 od MSI a ASUS. Pre lepšiu vizualizáciu pozície na trhu som sa rozhodol pridať do grafov aj spomínanú GeForce GTX 970. V tomto prípade pôjde skutočne len o krátky porovnávací test, ktorý má užívateľovi poslúžiť len ako akési rýchle zorientovanie sa vo výkone a možnostiach jednotlivých kariet založených na najnovšej maxwell architektúre.

Aj z tohto dôvodu som test koncipoval výhradne na najpoužívanejšom rozlíšení (FHD – 1920x1080). Predsa len uznáte, že 960-tky neboli ani primárne ani sekundárne stavané na praktické použitie vo vyššom rozlíšení. Taktiež v dnešnom teste nenájdete podrobný rozbor jednotlivých kariet a ich špecifikácií – snažil som sa čo najvernejšie vyjadriť ich reálny výkon v hrách a testoch na bežnej, cenovo dostupnej zostave, ktorej podobnosť s tou Vašou môže byť viac než pravdepodobná.

Pridať nový komentár
TOPlist