RVZ01 - šasi pre Steam Machine podľa SilverStone

Do sveta Steam Machines sa snaží svojou troškou prispieť aj SilverStone. RVZ01 ponúka ďalší novátorský prístup k uloženiu komponentov v počítačovej skrini.


SilverStone RVZ01 - Úvod, Balenie, Špecifikácie

Tohtoročný CES sa okrem iného niesol aj v znamení zázračných skriniek od Valve, tzv. Steam Machines. Spoločnosť na výstave oznámila mená 13 výrobcov "parných mašín" medzi ktorými nechýba taký Alienware, Gigabyte alebo Zotac. Ambíciou šéfa Valve, Gabe Newell,  je preniesť PC hranie do obývačky a vliať mu, takpovediac, nový život.

Steam Machine by Valve.

Pokiaľ ide o hardvérové špecifikácie, Valve načrtlo len isté mantinely a je na výrobcoch, resp. užívateľoch, ktorý hardvér zvolia pre tú svoju mašinu. Zariadenia pobežia na tzv. SteamOS, operačnom systéme založenom na Linuxe, ktorý bude zdarma k dispozícii aj pre bežné PC. Neodmysliteľnou súčasťou Steam Machine bude aj ovládač - Steam Controller, ktorý už začal naberať reálnejšie kontúry.

Čo zas potešilo výrobcov počítačových škatúľ, teda hlavne tých kreatívnejších, je, že Valve veľmi nebazíruje ani vonkajšom obale Steam Machines. Niektorí predajcovia tak zložili komponenty do Fractal Design Node 304 (recenzia pc.zoznam.sk) alebo BitFénix Phenom. Bokom nechce zostať ani SilverStone, ktorá svoju predstavu o schránke pre Steam Machine stelesňuje v RVZ01.

 

Príslušenstvo, Balenie

RVZ01 dorazila v sterilnej bielej škatuli bez potlače a manuálu (ten priplachtil o pár dní elektronicky). To ale výrobcovi veľmi rád prepáčim, pretože išlo o pred-produkčnú vzorku rovno z čínskej fabriky.

Príslušenstvo našťastie nechýbalo, obsahuje nalepovacie gumené nožičky v tvare pologúľ (nie sú na fotografii), dva mostíky na podopretie grafickej karty, ďalšie štyri nožičky, ktoré na skrinku namontujete vtedy, ak ju chcete prevádzkovať vo vertikálnej polohe. Potom sú to tri magnetické prachové filtre, Y rozdvojka na dva PWM ventilátory, balíček skrutiek a nakoniec náhradné Raven logo (opäť pre prípad prevádzky na "stojáka"). :-)

Po tortúre s colníkmi som mohol medzi sviatkami slávnostne rozbaľovať.

 

Špecifikácie

SilverStone RVZ01
Materiál
oceľ, plast
Základná doska
mini-ITX, DTX
Pozície pre mechaniky/disky
Externé:
1x slim slot-in optická mechanika
Interné:
1x 3,5"
3x 2,5"
Chladenie
Štandardne dodávané ventilátory (2):
dolu: 1x 120mm SilverStone low-profile 1500RPM
hore: 1x 120mm SilverStone low-profile 1500RPM
Voliteľné ventilátory (1):
dolu: 1x 120mm
Počet PCI slotov
2
Predný I/O panel
2x USB 3.0
1x audio in / out
On/Off tlačidlo
Reset tlačidlo
2x LED
Rozmery
105mm (výška)
382mm (šírka)
350mm (hĺbka)
Objem14,0l
Hmotnosť
3,7kg
Poznámky
Maximálna výška chladiča procesora - 83mm (bez vrchného ventilátora)
Maximálna dĺžka grafickej karty - 330mm
Maximálna dĺžka zdroja - SFX
Orientačná cena
~80EUR s DPH
Stránka produktuSilverStone RVZ01

 

Komentáre (3)
landrower
ja len ze taku kartu do prodigy dostanes, ked si kupis M verziu :) (klasicky prodigy hadam s prichodom prodigy M stratil svoj vyznam....) kazdopadne, dobre premyslene ze sa to tam vliezlo, necakal by som to...
mino_85
Pekne to tam všetko nasáčkovali, len škoda toho "havranieho" dizajnu, ten mi ani medzi towermi veľmi nereže a tu je to vyslovene jak päsť na oko. @ landrower... k tej ITX Prodigy - myslím, že obidve majú svoj zmysel a cieľovú skupinu.
usiRev
Mmm.. Skrinka a'la Alienware X51 len s vykonnejsim zdrojom vo vnutri a viac priestoru na disky. Kiez by sa Alienware inspiroval aspon diskami ;-)
Pridať nový komentár
TOPlist