ROCCAT Savu - nový kráľ optických myší?

Nemci nezaháľajú a pripravili pre nás ďalšiu profesionálne spracovanú myš. Tá má strednú veľkosť a zákazníkov láka na 4000 dpi, farebné podsvietenie a funkciu Easy-Shift[+], teda duplikátor funkcií tlačidiel.


ROCCAT Savu - Úvod, Balenie, Špecifikácie

Už v konkurencii vlastnej značky to Savu nebude mať ľahké, aj keď ideálne dopĺňa portfólio nemeckej spoločnosti. Má viac tlačidiel ako základná Lua, menej než multitlačidlová Kova a nie je absolútnym high-endom ako Kone. Medzi hlavné vlastnosti, ktoré majú Savu predávať patrí netradičný povrch, optický senzor s 4000dpi, funkcia Easy-Shift[+], skvelé ovládača a nízka nadobúdacia cena.

 

Balenie

Na nie celkom bežnej krabici vo firemných farbách sa na čelnej strane nachádza obrázok myšky v životnej veľkosti, spolu s krátkym popisom najdôležitejších vlastností.

 

Na ľavej strane nájdeme fotografie hlodavca z každej strany a technické špecifikácie, či  systémové požiadavky. Zadnú stranu vypĺňajú vlastnosti v deviatich jazykoch, vynímajúc akýkoľvek nám príbuzný (ak neovládate poľštinu). Pravú, skosenú stranu komentovať netreba.

Súčasťou testovacieho kitu bola aj stará známa ROCCAT Taito.

 

Príslušenstvo

Roccat nie je Razer a nepribaľuje k myške všetko, čo marketingové oddelenie vymyslí. Obsah balenia je relatívne sparťanský, vo vnútri krabice okrem samotného hardvéru nájdeme  krátky inštalačný manuál, kartu Roccat ID pre registráciu produktu online a následný prístup k „špeciálnym“ informáciám. Inak vo vnútri nie je žiadne CD, nálepky ani nič podobné, čo by sa mohlo negatívne odraziť na výslednej cene produktu.

 

 

Špecifikácie

ROCCAT Savu
Technológia senzora
Optický (Pro Optic R3)
Rozlíšenie senzora
400 až 4000 dpi
Maximálna rýchlosť
152 cm/s, 20G
Hmotnosť
90 gramov
Odozva
Nastaviteľná, max. 1000HZ
Počet tlačidiel
4 + koliesko
Špeciálne vlastnosti
Viacfarebné podsvietenie
Drsné opracovanie bočných stien
Orientačná cena
~56EUR s DPH (priemerná cena, august 2012)
Stránka produktuROCCAT Savu
Graf ceny produktu Roccat Savu Mid-Size Hybrid Gaming Mouse poskytuje server Heureka.sk

 

 

Komentáre (5)
Ronie
recenzia skvelá.. :) thumbs up ...roccat je relatívne mladá firma a páči sa mi že nezaspala na vavrínoch a rozširuje svoju ponuku.. pamätám sa ako pred asi 3-4 rokmi mala v ponuke jednu myš, jednu klávesnicu a jeden headset a toť vše.. inak neviem je mi 18 ale ten hlas na mojej Kone[+] hlásiaci zmenu profilu/dpi mi príde užitočný..ale v recenzii sa narážalo asi na farbu a prevedenie toho hlasu..
MBG
Vďaka :). Áno, samozrejme, narážal som na to, že ten hlas skôr vydesí, aj keď by mal len informovať... Autor
TomKocuR
Nedávno mi známy doniesol Kovu, že nefunguje ako by mala. Keď som ju rozobral, bol som dosť sklamaný, v porovnaní s myškami Logitech čo som mal otvorené to bola riadna bieda, tiahnuca ku Geniusu. Ani len tie blbé mikrospínače použité pre ľavé a pravé tlačidlo nesiahali omronom v logitechu ani po členky a to nehovorím o opotrebení tlačidiel po jednom roku používania, uchytenie kolieska ako u najlacnejších poľských myšiek. Ak by to niekoho zaujímalo, tak problém myšky, divné fungovanie ľavého a pravého tlačidla (občasné fungovanie ľavého ako pravého a dosť zvláštna reakcia pravého tlačidla) sa vyriešil vyčistením plošáka.
Ronie
s kvalitou súčiastok možno nepatria medzi vrchol.. neviem nemal som možnosť sa na to pozrieť nejak bližšie... ale čo sa týka featuriek ktoré ich produkty ponúkajú a hlavne softvérovej výbavy tak tam sú pol kroku možno aj krok pred väčšinou konkurencie :):) ...nehovoriac o tom že je to o dosť mladšia firma ako spomínaný logitech.. neviem možno to blbo vyznie že obraňujem to "svoje" ale mám Kone[+] necelé 2 roky a zatiaľ funguje všetko ako má tak niet prečo sa sťažovať... možno neskôr narazím na niečo..
PowerSTFU
Škoda že nerobíte chlapci pri recenziách testy aspoň akcelerácie (môže byť aj predikcie). Vyjímalo by sa to oproti konkurenčným webom.
Pridať nový komentár
TOPlist