EN

ROCCAT Ryos MK FX - a už ju majú aj Nemci

ROCCAT si dal so svojou RGB mechanikou pekne načas a spomedzi veľkej švorky (Razer, Logitech, Corsair, ROCCAT) s ňou prichádza ako posledný. Malo zmysel počkať si?


ROCCAT Ryos MK FX - Úvod, Špecifikácie

Nemci majú vo veciach jasno: rozhodli sa, že do čínskych spínačov nepôjdu (Razer <-> Kaihl) a keďže na vývoj vlastných sa zrejme necítili (Logitech <-> Romer-G), tak si jednoducho počkali, kedy skončí Corsairu exkluzivita na CherryMX RGB a vydajú svoju prvú mechanickú klávesnicu s poctivými spínačmi z produkcie svojich krajanov.

Logickým krokom bolo doplnenie už existujúceho modelového radu mechanických klávesníc Ryos a tak ku TKL PRO, MK PRO, MK GLOW a MK pribudol ďalší spoluhláskový mix - MK FX. Skratku FX výrobca používa na označenie RGB podsvietenia (v minulosti už toto označenie použil pre membránovku Isku). Aby ste sa ako tak zorientovali v pomerne krkolomnom značení - MK je skratkou pre Mechanical Keyboard a TKL označuje klávesnicu bez numerického bloku, tzv. TenKeyLess.

ROCCAT Ryos TKL Pro (zdroj: ROCCAT).

Balenie, Príslušenstvo

Aby ste si spravili aký-taký obraz o veľkosti krabice Ryos MK FX - predstavte si tú najväčšiu škatuľu na klávesnicu akú ste kedy videli a vynásobte ju dvoma. :-) Už len samotné spracovanie balenia a veľkosť budia rešpekt.

Tak ako každý výrobca, aj ROCCAT využil na prezentáciu RGB podsvietenia model klávesnice s efektným módom vlny, ktorá asi najlepšie demonštruje možnosti multi farebného podsvietenia. Krabica je doslova posiata rôznymi piktogramami a skratkovitými heslami prezentujúcimi hlavné prednosti klávesnice. Ak by sme mali vyzdvihnúť niečo, čo ROCCAT odlišuje od konkurencie, je to funkcia Easy-Shift o ktorej sme niečo viac popísali v recenzii Kone[+] a použitie až dvojice 32-bitových ARM procesorov Cortex.

 

Skutočne veľkolepé a luxusné balenie Ryos MK FX; v ktorom okrem klávesnice nájdete inštalačný manuál, brožúrku o tom, ako klávesnicu zlikvidovať po skončení životnosti (inštrukcie sú napodiv aj v češtine) a trojicu čiernych nálepiek s logom ROCCAT.

Špecifikácie

ROCCAT Ryos MK FX
Materiál
plast
Typ spínačov
mechanické Cherry MX RGB Brown
Dĺžka kábla
~1,8m
Rozmery
508mm (šírka)
234mm (hĺbka)
44mm (výška)
Hmotnosť1,6kg
Operačný systém
Windows
Orientačná cena
199,99EUR s DPH (výrobcom odporúčaná cena)
Stránka produktuROCCAT Ryos MK FX

Komentáre (2)
sksk
200 eur za klavesnicu....
Martin R.
Na amazone UK za 105 libier co je ovela primeranejsia cena.
Pridať nový komentár
TOPlist