ROCCAT Pyra Wireless – malý dravec

Nemecké dizajnérske štúdiou ROCCAT pred časom prišlo na trh s novinkou v podobe bezdrôtovej myšky ROCCAT Pyra určenej k notebookom. Kam sa tento počin imidžovej značky zaradí ? Ide o strelu do čierneho alebo úplne mimo ?


Balenie, špecifikácie a dizajn

Malá myš je balená v plastovej, čiastočne priesvitnej škatuli v ktorej rezonujú čierno-modré farby. Balenie je malé a kompaktné, no vo vnútri sa nachádza pomerne bohaté príslušenstvo, netradičné pri hlodavcoch.

Z čelného pohľadu na škatuli môžeme vidieť logo, najpodstatnejšie vlastnosti, samotnú myšku a Wi-Fi prijímač.

 

Na bokoch zase popis a vlastnosti funkcie Easyshift[+], respektíve obrázky.

 

 

 

Vzadu zase nájdeme popis v 10 jazykoch vynímajúc slovenčinu či češtinu. Čo teda hovorí ROCCAT o svojom výrobku ?

Technické špecifikácie (údaje výrobcu):

  • 5 tlačidiel + koliesko
  • funkcia EasyShift[+]
  • optický senzor až do 1600dpi
  • najvyššia rýchlosť 130ips
  • 1000Hz polling rate
  • preťaženie až 30G
  • rozmery: 9,5 x 6 cm
  • hmotnosť: 90g

Namerané hodnoty:

  • hmotnosť bez batérií: 74g
  • hmotnosť s batériami: 96g

A teraz späť k obsahu balenia. To je ako sa na ROCCAT patrí, špičkové a bohaté. Nájdeme v ňom CD s ovládacím softvérom, kapsičku na prenášanie, a ROCCAT ID card, 1,5 metrový USB kábel, krátky manuál a dve kvalitné, nabíjateľné AAA batérie GP s kapacitou 700mAh . Prvým vážnym problémom je, že softvér je na 8 centimetrovom CD. Prečo chyba ? No predstavte si, že máte na notebooku štrbinovú mechaniku, a v dostupnosti internet nie je. Chcel by som vidieť toho extrémistu čo by skúsil CD vložiť do mechaniky :). Otázka znie, načo je kapsička, keď myš nie je lesklá a nemá sa čo poškriabať, ale veď štýl je štýl :).

 

 

 

Po dizajnérskej stránke je ROCCAT vydarený kúsok s dravým nádychom. Myš je vyrobená z matného plastu, po bokoch je typicky umiestnená guma. Vrchnú časť rozdeľuje línia na konci ktorej je masívne gumové koliesko. Stredná časť je podsvietená modrou farbou, ktorá signalizuje stav myši. Na pravej strane nájdeme vyrezané logo ROCCAT. Vpredu nájdeme zase mini USB port určený pre pripojenie kábla a nabíjanie.

 

Zo spodnej strany je umiestnený priestor na ukladanie batérií (idú netradične na seba), vedľa je miesto pre prijímač a tlačidlo určené pre synchronizáciu. Rovnako tu nájdeme 5 skatezz, modro svietiaci senzor a On/Off tlačidlo.

 
Komentáre (1)
landrower
nechapem, preco vsetky aspontrocha pouzitelne mysky musia stat cez 50 eciek... to je fakt kradez toto.. :)
Pridať nový komentár
TOPlist