ROCCAT Leadr - ak bezdrôtovo, tak s ňou

, Autor: Michal Kiradžiev

Ak neuvažujeme s MX Master, čo jest myška predsa len iného razenia, ROCCAT Leadr je ergonomicky najvypiplanejšou bezdrôtovou myškou stvorenou pre palm grip. Dlaň perfektne obopne celú hmotu myši, pričom väčšina tlačidiel je dosiahnuteľná s minimálnou námahou, resp. presúvaním prstov z miesta na miesto.

ROCCAT Leadr - Úvod, Balenie, Špecifikácie

Dávno sú preč časy, keď sa výrobcovia periférií sústredili výlučne na svoj core biznis a s výnimkou uvedenia novej myši, klávesnice či headsetu sme o nich prakticky nepočuli. Taký Razer dnes už vyrába kadečo, počnúc notebookmi, angažuje sa vo VR a najnovšie strká nos aj do mobilných telefónov. Uvedením nového ovládača Synapse 3.0 len potvrdil snahu vytvoriť vlastný ekosystém, ktorým chce integrovať tieto zdanlivo nesúvisiace platformy.

V tomto ohľade ROCCAT mierne zaostáva, i keď aj tu badať podobné tendencie. Nie je tajomstvom, že Nemci založili vlastné herné štúdio (ROCCAT Games Studio), ktoré minulý mesiac vypustilo prvý VR titul s názvom Elevator... to the Moon!. Ďalším projektom, o ktorom sa toľko nehovorí je ROCCAT AIMO. Má za cieľ predstaviť systém inteligentného podsvietenia naprieč perifériami. Doteraz prezentované informácie sú veľmi vágne, zatiaľ ho majú podporovať dva produkty - myš Kone AIMO a zatiaľ nevydaná "membránická" klávesnica Horde AIMO. Aj vy sa pýtate, v čom sa bude líšiť od TalkFX? Nuž, uvidíme. Veríme, že sa nám v blízkej budúcnosti podarí k obom produktom dostať.

Ale späť na zem. Po Razer Lancead si dnes predstavíme ďalšiu bezdrôtovú hráčsku myšku, tento krát z nemeckej produkcie - ROCCAT Leadr.

 

Balenie, Príslušenstvo

Bezdrôtové veličenstvo (aspoň tak si hovorí) si hovie v na myš nadrozmerne veľkej škatuli. Za všetko môže nespratná kolíska, ktorú sa výrobca rozhodol dodávať v jednom kuse (bez odnímateľného stojanu, resp. zadného ramena). Okrem týchto dvoch základných kusov hardvéru v krabici narazíte na micro-USB kábel, aršík nálepiek a manuály.

   

Modro-sivo-čierna trikolóra k ROCCAT neodmysliteľne patrí.

 

Technické špecifikácie

ROCCAT Leadr
Technológia senzora
optický (Owl-Eye, PixArt 3361)
Rozlíšenie senzora
12.000DPI
Maximálna rýchlosť
6,35m/s
Hmotnosť
~134g
Odozva
1000Hz
Počet tlačidiel
14, z toho koliesko 1
Rozmery 45mm - výška
80mm - šírka
126mm - dĺžka
Orientačná cena
Roccat Leadr, ROC-11-852 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>
Stránka produktu ROCCAT Leadr

 

Kľúčové slová
Leadr recenzia, Leadr review, Owl-Eye, progaming, ROCCAT, ROCCAT Leadr, tip redakcie
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Pridať komentár

Posledné komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý so svojou reakciou...
TOPlist