ROCCAT Leadr - ak bezdrôtovo, tak s ňou

Ak neuvažujeme s MX Master, čo jest myška predsa len iného razenia, ROCCAT Leadr je ergonomicky najvypiplanejšou bezdrôtovou myškou stvorenou pre palm grip. Dlaň perfektne obopne celú hmotu myši, pričom väčšina tlačidiel je dosiahnuteľná s minimálnou námahou, resp. presúvaním prstov z miesta na miesto.


ROCCAT Leadr - Úvod, Balenie, Špecifikácie

Dávno sú preč časy, keď sa výrobcovia periférií sústredili výlučne na svoj core biznis a s výnimkou uvedenia novej myši, klávesnice či headsetu sme o nich prakticky nepočuli. Taký Razer dnes už vyrába kadečo, počnúc notebookmi, angažuje sa vo VR a najnovšie strká nos aj do mobilných telefónov. Uvedením nového ovládača Synapse 3.0 len potvrdil snahu vytvoriť vlastný ekosystém, ktorým chce integrovať tieto zdanlivo nesúvisiace platformy.

V tomto ohľade ROCCAT mierne zaostáva, i keď aj tu badať podobné tendencie. Nie je tajomstvom, že Nemci založili vlastné herné štúdio (ROCCAT Games Studio), ktoré minulý mesiac vypustilo prvý VR titul s názvom Elevator... to the Moon!. Ďalším projektom, o ktorom sa toľko nehovorí je ROCCAT AIMO. Má za cieľ predstaviť systém inteligentného podsvietenia naprieč perifériami. Doteraz prezentované informácie sú veľmi vágne, zatiaľ ho majú podporovať dva produkty - myš Kone AIMO a zatiaľ nevydaná "membránická" klávesnica Horde AIMO. Aj vy sa pýtate, v čom sa bude líšiť od TalkFX? Nuž, uvidíme. Veríme, že sa nám v blízkej budúcnosti podarí k obom produktom dostať.

Ale späť na zem. Po Razer Lancead si dnes predstavíme ďalšiu bezdrôtovú hráčsku myšku, tento krát z nemeckej produkcie - ROCCAT Leadr.

 

Balenie, Príslušenstvo

Bezdrôtové veličenstvo (aspoň tak si hovorí) si hovie v na myš nadrozmerne veľkej škatuli. Za všetko môže nespratná kolíska, ktorú sa výrobca rozhodol dodávať v jednom kuse (bez odnímateľného stojanu, resp. zadného ramena). Okrem týchto dvoch základných kusov hardvéru v krabici narazíte na micro-USB kábel, aršík nálepiek a manuály.

   

Modro-sivo-čierna trikolóra k ROCCAT neodmysliteľne patrí.

 

Technické špecifikácie

ROCCAT Leadr
Technológia senzora
optický (Owl-Eye, PixArt 3361)
Rozlíšenie senzora
12.000DPI
Maximálna rýchlosť
6,35m/s
Hmotnosť
~134g
Odozva
1000Hz
Počet tlačidiel
14, z toho koliesko 1
Rozmery 45mm - výška
80mm - šírka
126mm - dĺžka
Orientačná cena
Roccat Leadr, ROC-11-852 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>
Stránka produktu ROCCAT Leadr

 

Pridať nový komentár
TOPlist