ROCCAT Kone je mŕtva. Nech žije Kone[+]!

Pred dvoma rokmi nováčik, dnes ostrieľaná a uznávaná značka na poli pro-gaming periférií so širokým portfóliom produktov. To sú nemeckí ROCCAT, ktorí si dali neľahký cieľ - zdokonaliť ROCCAT Kone. Výsledok ich úsilia nesie príznačný názov - Kone[+].


Balenie, Špecifikácie

ROCCAT Kone je prvým a doteraz jednoznačne najúspešnejším, celosvetovými oceneniami ovenčeným  produktom  z dielní hamburgského dizajnérskeho štúdia. Nadviazať na takýto úspech je úloha veru nie ľahká a tak trochu aj riskantná, nakoľko latka je nastavená skutočne vysoko. Podarilo sa výrobcovi zachovať to najlepšie z ROCCAT Kone a doručiť pridanú hodnotu zodpovedajúcu 10 eurám, ktoré si vypýta navyše oproti pôvodnej verzii? Nuž, uvidíme...

Balenie už nie je také megalomanské, ako tomu bolo v prípade nami recenzovanej Kone v1. To sa už tento krát striktne drží korporátneho štandardu nastoleného príchodom Kone v2 pred zhruba rokom. Lesklý kartónový obal s čierno-modrými farbami, otvárateľným vekom a priesvitným plastovým zvrškom. Škatuľa teda už nie tak nápaditá, no určite lacnejšia na výrobu a logistiku. Dôležité však je, že neutrpel dizajn a bezpečnosť myšky pri transporte zostala zachovaná.

 

Príslušenstvom je detailný manuál, médium s ovládačmi a firmvérom, registračná kartička a malá škatuľka so štvoricou päť gramových závaží pre zvýšenie hmotnosti myšky o maximálne 20 gramov. Za zmienku stojí DVD, ktoré je okrem ovládačov doslova napchaté produktovým fotkami vo vysokom rozlíšení, tapetami na pracovnú plochu operačného systému a videami.

Technické špecifikácie
Technológia senzora: „pro-aim“ laserový
Maximálne rozlíšenie senzora: 6000DPI
Maximálna rýchlosť: 3,8-5m/s
Hmotnosť (bez závaží): 123g + 5g až 20g pomocou dodávaných závaží (4x5g)
Počet tlačidiel: 8 + 4 smerové koliesko
Špeciálne vlastnosti: prispôsobenie hmotnosti, programovateľné podsvietenie, 576kB interná pamäť, 72MHz turbocore procesor, zvuková spätná väzba pri zmene DPI, hlasitosti

 

Komentáre (6)
GASPi
Recenzia paradna ako vzdy, klasika sm_oOx^. Myska ma doslova nahlodala na kupu, uvidime, ci si ju najdem pod stromcekom :). Mensia korektura, "o" vypadlo akosi (ak sa nemylim): "Jeden z pätice profilov je vhodné označiť ak „Windows profile“, t.j. ten, ktorý bude aktívny pri spustení alebo návrate z hry do operačného systému." --> ak by malo byt "ako"
Michal Kiradžiev
dakujem za upozornenie. opravene.
Sangala
ovladace treba vidiet :) bol som svedkom na lanke mi to smoox ukazal proste parada... len v tom vidim jediny plus mysky.... inak mys sa nejako moc neodlisuje od starsej sestry.... posudte sami ci sa vam za to oplati priplacat :)
Ronie
od piatku mám túto myš doma.. a som veľami spokojný...tých 80 eur neľutujem... inak ja to vyberanie závaží riešim pinzetou od manikúry.. xDxDxD
Dzambor
ja som ju kupil cez progamingshop za 70€ a fakt som s myskou nadmieru spokojny.
landrower
a magnetom by von nesli? :) inak vyzera to fasa, len ta cena je fakt vysoka :( holt, musim ostat pri mojej copperheade :)
Pridať nový komentár
TOPlist