ROCCAT Kone EMP - testovali sme "sovie oko"

Séria Kone zastupuje mainstream hráčskych myší v cenovej hladine 70-100EUR (Kone Pure až Kone XTD) a v rámci toho Kone EMP zlatú strednú cestu v tom pravom zmysle slova. Optimálny mix vlastností a ceny robia z nášho pohľadu z Kone EMP jasnú voľbu z pomedzi všetkých piatich modelov.


ROCCAT Kone EMP - Úvod, Balenie, Špecifikácie

ROCCAT Kone je notoricky známe slovné spojenie označujúce nosný produkt nemeckého štúdia - myšku, ktorá uzrela svetlo sveta pred celou dekádou (ehm, to je naozaj už 10 rokov?!? :-)). Teda ešte v čase, keď Nemci doslova "fičali" na fínčine a názvy produktov, či rôzne duchaplné citáty lovili výlučne z fínskeho slovníka. To už v dobe Leadr-ov a Skeltr-ov až tak neplatí, aj keď vždy sa ešte nájde výnimka odkazujúca na korene (napr. Suora).

Žiadnemu inému produktu sa počas životného cyklu nedostalo toľko pozornosti a toľkých (re)edícií ako práve Kone. Či už spomenieme Kone[+], Kone Pure, Kone XTD alebo Kone EMP. Všetko myšky podobajúce sa ako vajce vajcu, pričom posledné tri menované stále nájdete v ponuke ROCCATu. Orientovať sa v záplave kadejakých skratiek nie je úplne jednoduché a preto sme pre vás pripravili tabuľku s parametrami, ktoré pri výbere zohrávajú najdôležitejšiu úlohu.

Model Senzor DPI Koliesko Podpora
SWARM
RGB LED
pruhy
Úprava
Hmotnosti
Odporúčaná
Cena
Kone XTD laserový
(Pro-Aim R3)
8,200 4D Titan nie áno áno 99,99€
Kone XTD
Optical
optický
(Pro Optic R5)
6,400 4D Titan nie áno áno 99,99€
Kone EMP optický
(Owl-Eye)
12,000 4D Titan áno áno nie 79,99€
Kone Pure laserový
(Pro-Aim R3)
8,200 2D Titan nie nie nie 79,99€
Kone Pure
Owl-Eye
optický
(Owl-Eye)
12,000 2D Titan áno nie nie 69,99€

Plnohodnotnú alternatívu k prapôvodnej Kone v súčasnosti predstavuje len najdrahšia Kone XTD, ktorá ako jediná ponúka možnosť úpravy hmotnosti pomocou závaží a TDCU (Tracking and Distance Control Unit - analýza povrchu podložky). Bohužiaľ nepodporuje najnovšiu verziu ovládača známu ako SWARM. Model EMP i Pure predstavujú funkčný (i finančný) kompromis a sú to práve tieto dva modely (tretím je ROCCAT Leadr), ktoré disponujú zbrusu novým senzorom Owl-Eye (PixArt 3361). 

 

Balenie, Príslušenstvo

V dizajne škatule stále rozpoznáte ROCCAT črty, predná strana je len akosi viac farebná, ostré modré a červené lúče v pozadí akoby symbolizovali farby typické pre RPG žáner (mana/health). Z nápisov na škatuli sa dá dedukovať pôvod označenia modelu - Domination Empowered -> EMP (rovnakým spôsobom vznikol prívlastok najdrahšej Kone - Extend your Domination -> XTD).

 

Obzeranie príslušenstva vám veľa času nezaberie, pozostáva len z dvoch brožúr (návod na inštaláciu a leták o nakladaní s odpadom, resp. radami ako Kone ekologicky odprevadiť zo sveta)) a troch čierno-modrých nálepiek s logom ROCCAT.

 

Technické špecifikácie

ROCCAT Kone EMP
Technológia senzora
optický (PixArt PMW3361)
Rozlíšenie senzora
12.000DPI
Maximálna rýchlosť
6,35m/s
Hmotnosť
~116g
Odozva
1000Hz
Počet tlačidiel
11, z toho koliesko 5 (x2 s funkciou Easy-Shift[+])
Rozmery 42mm - výška
77mm - šírka
131mm - dĺžka
Orientačná cena
Roccat Kone EMP, ROC-11-812 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>
Stránka produktu ROCCAT Kone EMP

 

Komentáre (2)
l,gh,j,
K tej tabuľke myšiek Roccat na prvej strane len toľko, že XTD sa dá kúpiť podstatne lacnejšie, ako tých cca 100€. No a hrá vôbec niekto na tých vysokých DPI? 12000 je tak na 4k monitor...
Michal Kiradžiev
Dobrý deň, to su odporúčané ceny, všetky modely sa dajú kúpiť lacnejšie. Možno tak na troch a viac 4K monitoroch... ;-)
Pridať nový komentár
TOPlist