ROCCAT Isku+ Force FX - ráčite analóg na klávesnici?

, Autor: Michal Kiradžiev

Isku je stabilnou súčasťou portfólia nemeckého štúdia takmer od jeho začiatkov a rovnako ako myška Kone už zažila niekoľko revízií, z ktorých sa práve táto javí ako najrevolučnejšia. Šestica klávesov Q,W,E,A,S,D dostala niečo, čo ROCCAT nazval jednoducho a príznačne - Force.

ROCCAT Isku+ Force FX - Balenie, Špecifikácie

Technológia Force je založená na tzv. piezoelektrickom jave, kde sa v príslušnom médiu (napr. kremeň alebo rôzne iné (i syntetické) materiály) kumuluje elektrický náboj priamo závislý na tlaku, ktorý je naň vyvíjaný.

Po lopate povedané, nová Isku, presnejšie jej 6 klávesov, vie rozpoznať silu, akou ste daný kláves zatlačili. To otvára pomerne bohaté možnosti využitia v hrách (ktoré mimochodom už roky poznáme a používame na konzolách, resp. gamepadoch). Takže plynulé zatáčanie či akcelerácia už nie sú utópiou ani pri hre na klávesnici.

Okrem klasického "analógu" môžete pre Force klávesy nadefinovať tri rôzne akcie (klávesy, klávesové skratky) v závislosti od troch úrovní sily zatlačenia. Tak napríklad jemné stlačenie vykoná Shift+W (zakrádanie sa), silnejšie W (chôdza) a najsilnejšie Ctrl+W (beh).

Ale tak, poďme najskôr rozbaľovať.

 

Balenie, Príslušenstvo

Škatuľa, rovnako ako klávesnica, presnejšie jej podsvietenie, hrá všetkými farbami s prevahou teplých žlto oranžových odtieňov. Grafika sa venuje predovšetkým najdôležitejšiemu ťaháku - analógovým klávesom. RGB podsvietenie už nie je také dôležité, spomína sa len okrajovo. V balení nie je okrem klávesnice, produktovej brožúry a troch nálepiek žiadne iné príslušenstvo.

 

 

Špecifikácie

ROCCAT Isku+ Force FX
Materiál
plast
Typ spínačov
membránové
Dĺžka kábla
1,8m
Rozmery
501mm (šírka)
245mm (hĺbka)
39mm (výška)
Hmotnosť 1,0kg
Operačný systém
Windows
Orientačná cena
Roccat Isku , ROC-12-821 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>
Stránka produktu ROCCAT Isku+ Force FX

 

Kľúčové slová
Force FX, Isku+ Force FX, Isku+ Force FX recenzia, Isku+ Force FX review, membránová klávesnica, progaming, ROCCAT, ROCCAT Isku+ Force FX
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Pridať komentár

Posledné komentáre

TOPlist