Ring - skvelý wifi zvonček

Napriek tomu, že sa zabezpečovacím zariadeniam príliš často nevenujeme, nezaškodí ak občas nahliedneme aj do ich sveta. Keď som si kúpil zvonček Ring dostal som nápad na krátku recenziu, pretože Ring je pomerne zaujímavý produkt. Jeho idea je jasná - po zazvonení vám príde notifikácia na mobil plus video feed. Áno, správne ste sa dovtípili, je to wifi zvonček. 
Firma Ring je vlastnená Amazonom, preto boli moje očakávania od tohto výrobku celkom vysoké. 
K zvončeku som si dokúpil ešte elektrický zvonček na prehrávanie melódií.


Balenie, dizajn

Balenie Ring je kompaktné. Obsahuje všetko na inštaláciu zvončeka – jediné nepribalené náradie, ktoré budete iste potrebovať, je vŕtačka. Súčasťou balenia je aj držiak na stenu, malá vodováha, batéria, skrutky s hmoždinkami, skrutkovač, vrták, USB kábel a návod.

 

 

Dizajn

Ring sa predáva v štyroch farebných prevedenia – strieborná (Satin nickel), antická mosadzná (Antique brass), leštená mosadzná (Polished brass) a bronzová (Venetian Bronze. Ja som si kúpil práve posledne spomínanú bronzovú farbu a naživo vyzerá naozaj dobre.

 

Vynikajúci dizajn dopĺňa okrúhle tlačidlo pod kamerou – po jeho stlačení sa kruh rozsvieti na modro, čo signalizuje, že zvonček zvoní. Po stlačení tlačidla sa prehrá krátka znelka. Keďže ide o zariadenie, ktoré môžete nechať vonku, je plne chránené voči dažďu a prachu. 

 


Ako som už spomenul, na vonkajšom module sa nachádza kamera – tá má rozlíšenie 720p, nočné videnie a senzor pohybu (k nastaveniu senzora sa dostaneme neskôr). Keď sa v noci priblížite k zvončeku všimnete si, že sa okolo kamery rozsvieti šesť červených infra-diód, ktoré pomáhajú lepšie prenášať obraz v úplnej tme. 

 


Na zadnej strane zaujme miesto pre batériu a oranžové tlačidlo, ktoré slúži na spárovanie zvončeka s mobilom. Presne to musíte spraviť ako prvé, aby ste ho nemuseli po montáži dávať opäť dole.
Do držiaka sa vonkajší modul najprv zacvakne (pohybom z hora dole) a následne sa zospodu prichytí dvomi skrutkami. Zvonček je pripravený na používanie.

 

Komentáre (7)
Martin

Subscription na zvoncek. Dakujem :)

Lukáš Lancz

? :)

hmm

ako plus dáte cenu, ale nikde v článku ju zmienenú nevidím...

Lukáš Lancz

Doplnene do tabulky

Rado

Ja som z jednej nemenovanej čínskej stránky kúpil za 20 eur a plus clo 12.60 eur . Odkiaľ ťa cena 99 eur ?

Lukáš Lancz

Z oficiálnej stranky Ring

Okoloidúci

Ak som správne pochopil recenziu, tak sa jedná o mizerný zvonček - čo je však v poriadku, lebo cieľom vývoja nebolo urobiť zvonček a riešiť skutočné problémy budúceho majiteľa, ale vytvoriť nový revenue stream (subscription) a hlavne rozšíriť špehovanie možnosťou priradenia vyťažovaného subjektu k nehnuteľnosti - takže by som sa nečudoval, ak by sa ukázalo, že šťastný majitel síce vidí biele čmuhy (lebo ochrana osobných informácií okoloidúcich - ale v Amazone a hlavne NSA podrobne vidia - a rozpoznávajú všetky tváre čo prešli okolo. Takže možmno je tam v skutočnosti senzor 4k, akurát tomu truhlíkovi, čo za to vyhodí peniaze feedujú len datový subset, očistený od všetkých relevantných informácií ...

Pridať nový komentár
TOPlist