Reproduktory Genius SW-5.1 HT a pohľad do ich vnútra

Na diskusnom fóre www.overclocking.cz/4um sa v sekcii Zvuk už dlhšie rozoberá problém, prečo subwoofer od 5.1 reprobední Genius SW-5.1 HT pri zvýšenej hlasitosti "huhle" namiesto toho, aby hral čistejšie basy. Došlo sa teda až k tomu, že sa niekto z diskutujúcich pozrie na ich "črievka". Došlo na to a vyvoleným sa stal Bananalama. Poďme sa pozrieť, čo zaujímavého subwoofer skrýva...

Na začiatok komentár od Bananalamu:

Čau Gabo. Posielam par tých fotiek, ktoré sa mi zdali zverejniteľné. Zadné čelo je asi z 1,5mm plechu na desiatich skrutkách. Pre krátkosť času som nemohol poodpájať všetky konektory aby som to mohol úplne oddeliť a takisto vytiahnuť čelný panel. Ten drží na štyroch skrutkách a mohol som len nakuknúť pod neho. Tých konektorov je tam dosť veľa a musel by som si ich pooznačovať aby som to potom nedomotal. Všetky sú opatlané nejakým "sopľom" takže záruka je off (basákový som rozpojil).

Na fotkách vidno dva plošáky otočené k sebe súčiastkami, každá z nich je prostredníctvom dvoch integrovaných zosilňovačov pripevnená o chladič vzadu hore. Resp. na jednom sú dva integrovane stereo zosíky front/rear a na druhom samostatné sub/center. Aspoň tak som to pochopil podľa popisov vedľa konektorov. Na tej detailnejšej fotke basáku v bedni je vidno vľavo dole neutesnenú dieru, cez ktorú vedu k nemu káble. (samozrejme všetky použite sú tenké ako...).

Na fotke sub_center je vidno konektor subwoofera( žltý a čierny káblik).Ak by bolo treba odfotiť detailnejšie nejakú konkrétnu súčiastku, alebo sekciu, stačí dať vedieť.

Neutesnená diera s káblami vľavo dole

S pozdravom Bananalama. Dovihorenia.

Pridať nový komentár
TOPlist