Reportáž: Výstava audio, video, domáce kino 2017

Príchodom babieho leta prišla tradične do Bratislavy aj obľúbená výstava špičkovej spotrebnej elektroniky. Výstava audio, video, domáce kino sa konala 28. - 29. Októbra. Tento rok to bol už 12. ročník, ktorý prebiehal na dvoch miestach, vo dvoch hoteloch. Hotel Crowne Plaza Bratislava a Falkensteiner Hotel Bratislava.

Hotely neboli od seba veľmi vzdialené a prechádzka medzi nimi po náročnom posluchu v jednom z nich padla vhod. So spoločnosťou Group M bola tiež zabezpečená kyvadlová doprava medzi oboma hotelmi elektroautami BMW i3. Autá boli zaparkované pred každým hotelom aj so šoférom, stačilo sa preukázať vstupenkou alebo páskou AVDK na ruke.

V tomto roku hlavným partnerom výstavy bola spoločnosť Platan Audio avšak Bis Audio bola ďalším partnerom výstavy. Celkovú organizáciu tohto ročníka mala na starosti spološnosť Marko Production.


Crowne Plaza Bratislava

Vu+ / AB-COM

V tomto hoteli boli vystavené satelitné prijímače značky Vu+. Bolo možné vidieť "naživo" aj vlajkovú loď tejto spoločnosti a to Vu+ ULTIMO 4K. Tento satelitný prijímač disponuje štvorjadrovým procesorom a výkonom až 20 000 DMIPS. Taktiež funkcie ako napríklad Quad PIP, Dual Transcoding, či práca až s 23 ľubovoľnými TV programami súčasne. Okrem tejto vlajkovej lode boli vystavené jednotlivé nižšie modely vrátane cenovo dostupného modelu CryptoBox Smart od distribučnej firmy AB-COM.

AQ / Pro-Ject / Arcam

Česká spoločnosť AQ vystavovala okrem svojich reprosústav aj zariadenia od spoločnosti Arcam a Pro-Ject. Vrcholový model reprosústav s názvom Passion uspokojil aj naše uši. Ide o mimoriadne kvalitné stĺpy s mohutným a pevným basom. Zvuk nám prišiel neutrálni, dynamický a muzikálny. Zariadenia Arcam C49 + P49 sú najnovšie modely v kategórii zosilňovačov tejto spoločnosti. C49 je predzosilňovačov a P49 výkonný koncový stereo zosilňovač s výkonom 2 x 200W 8Ohm v triede G a až 50W v triede A. Čo sa týka P49 je to najvýkonnejší zosilňovač tejto britskej spoločnosti. AQ predstavila novinku od rakúskeho výrobcu gramofónov, spoločnosti Pro-Ject, model Pro-Ject Essential III. Táto tretia generácia cenovo dostupného modelu disponuje ťažším MDF tanierom, ktorý je poháňaný kombináciou silikónového remienku a nového, veľmi tichého synchrónneho motoru. Tento gramofón získal ocenenie EISA ako gramofón s najlepším pomerom výkon/cena. Ďalšou obrovskou novinkou v portfóliu tejto spoločnosti je externý DAC prevodník. Je to špičkové zariadenie postavené na DAC čipe prestížnej značky ESS SABRE.

 

Bis Audio / Sonus Faber / McIntosh / B&W / Spectral

Jednou z najväčších ťahákov tejto výstavy boli určite špičkové reprosústavy spoločnosti Sonus Faber, model The Sonus Faber, ktorý na Slovensku distribuuje spoločnosť Bis Audio. Model The Sonus Faber je snom možno všetkých hifistov na celom svete. Okrem nadštandardných hudobných schopností, ohúril aj rozmermi a cenou. Pár v drevenej krabici váži 742 kg a cenovka je na úrovni 150 tis. EUR. Tieto reprosústavy bolo možné vypočuť v hale Vienna. Bis Audio tiež priniesla vlajkovú loď spoločnosti McIntosh a to integrovaný zosilňovač MA9000, ktorý disponuje výkonom 300W na kanál. Ďalšou značkou v portfóliu je Bowers & Wilkins. Na výstave bolo možné počuť nástupcu Bowers & Wilkins CM, staronovú radu 700. Pre pamätníkov je názov tejto rady ako aj umiestnenie povedomé. Rada 700 aj naďalej (ako predchodca) ponúka vcelku výnimočný výkon v širokej a komplexnej kolekcii reproduktorov. Séria sleduje implementáciu technológie, ktorá bola prvýkrát zaznamenaná v špičkovej rade 800 Series Diamond. Počas výstavy boli zapojené v konfigurácii domáceho kina.

Canor / Stark

Na tohtoročnú výstavu si slovenský výrobca špičkovej audiotechniky pripravil prezentáciu novej zostavy CD 2.10 a AI 2.10 v kombinácii s reprosústavami slovenského výrobcu Stark. Prehrávač CD 2.10 umožňuje prehrávanie cez USB do 192kHz a DSD 256. Prepojenie k výkonovému zosilňovaču môže byť nesymetricky alebo symetricky. Integrovaný zosilňovač AI 2.10 je hybridnej konštrukcie. Vstupné elektrónky zosilňujú signál ako z RCA tak aj XLR vstupov. Výkonový koncový stupeň je digitálny zosilňovač. Kombinácia Canor a Stark sa nám veľmi páčila. Prejav bol aj napriek menším reprosústavám presný a dynamický, plný šťavy. Rocková hudba znela veľmi dobre na tejto zostave.

Enigma High Fidelity Audio / Focal

Čerstvou novinkou a výsledkom intenzívneho trojročného výskumu vývojárov firmy Focal bol model Focal Kanta N2. Focal v tejto reprosústave ponúka doteraz nerealizované zlúčenie dvoch najmodernejších technológií - kombináciu basových a stredových meničov s ľanovými membránami Flax a výškového meniča IAL3 s berýliovou membránou. Výsledok je presný, éterický a detailný zvuk. Vďaka distribúcii Focal spoločnosťou Enigma bolo možné vyskúšať referenčné slúchadlá Focal Utopia. Sú to prvé slúchadlá na svete, ktoré disponujú jedinečným, plným frekvenčným rozsahom a otvorenou konštrukciou zadných stien ozvučníc, v ktorých sa skrývajú patentované membrány z čistého berýlia. Jediné mínus v tejto miestnosti bol dosť vysoký hluk čo znemožňovalo sústredný posluch.

Yamaha / Quadral / Advance Acoustic / Taga Harmony / Epson / Zidoo Multimedia

Slovenská spoločnosť Floydcom predstavila veľké množstvo noviniek značiek Yamaha, Quadral, Advance Acoustic, Taga Harmony, Epson a Zidoo Multimedia. Najzaujímavejším produktom bol určite prémiový kino projektor EH-TW9300W, ktorý ponúka špičkové premietacie vlastnosti. S týmto projektorom s funkciou HDR, vylepšením 4K, vysielačom WiHD, motorizovanou optikou a technológiou 3LCD zažijete dobrodružstvo aj u seba doma. Obsahuje množstvo funkcií, ktoré zabezpečuje vynikajúci obraz s dynamickým kontrastným pomerom 1 000 000:1.

GoldenEar Technology / Gato-Audio

Nisel vybral pre túto výstavu reprosústavy Triton Reference, čo je vlajková loď značky GoldenEar Technology. Elegantný reproduktor Triton Reference v sebe skrýva veľa kvalitných komponentov a nových audio technológií. Tieto reprosústavy sú citlivé (93,25dB) a preto nie su veľmi náročné na vybudenie. Značku Gato-Audio reprezentoval koncový zosilňovač PWR-222 a integrovaný zosilňovač AMP-150, ktorí sú označovaní ako vyvrcholením vývojárskej práce tejto firmy. Gato-Audio tiež vyrába reprosústavy FM-8 a FM-50, ktoré boli taktiež vystavené v miestnosti PARIS.

Esoteric / Teac / Fischer&Fischer

Autorizovaný distribútor IBD Slovakia vystavoval produkty spoločnosti Esoteric, Teac a reprosústavy Fisher&Fischer. Bridlicové reprosústavy Fischer&Fischer nás stále milo prekvapia pre svoj hudobné schopnosti. Bridlica má vrstevnatú nekryštalickú štruktúru, ktorá je mimoriadne vhodná na konštrukciu nízko-rezonančných boxov.

Bang&Olufsen

Pri tejto značke sme sa dlho nezastavili práve kvôli nedostatku času. Avšak chceme si to nahradiť priamo v predajni, ktorá sa nachádza v budove Reduty.

Komentáre (2)
I2
nisel ste vynechali... KII audio -urcite to,,hralo´´ dobre, lenze - na rovinu si povedzme -nema to s high -endom moc spolocne -proste taky klasicky hutny zvuk ,neznamena hned kvalitu. Ci ste zastancom toho ze to zvladne stredy vysky ,ci presny bass (nemyslim aby to len dunelo) ako highendove zostavy? Siliilno pochybujem...
Odar
Z roka na rok horsie, menej vystavovatelov a prakticky tam tocia dookola to iste. Takze tam staci zavitat mozno raz za 4 roky a mate vystarane. Poplatky za ucast na vystave su uz tak nekrestanske, ze to firmy riesia inak - proste sa im to neoplati. V konecnom dosleku je to ako prehliadka modeliek, ale co dokaze "v kuchyni" musite aj tak odskusat az doma :D
Pridať nový komentár
TOPlist