Reeven Brontes - chladič iba pre HTPC? Ani náhodou...

Od spoločnosti Reeven sme už otestovali dva typy chladičov - jednovežový Hanz a dvojvežový Okeanos. Dnes sa na rad dostal malý chladič pre HTPC – Brontes. Reeven si bol výkonom svojho chladiča tak istý, že ma požiadal o test na pretaktovanom procesore i5-6600k (takt na 4600Mhz).
Nakoniec sme sa ale dohodli, že test prebehne na našej klasickej testovacej zostave LGA 775, aby sa dal výkon lepšie porovnať voči ostatným chladičom.

Reeven Brontes - Balenie, špecifikácie, dizajn

Krabica Brontes je veľmi malá. Keď som sa na ňu pozeral, v duchu som si hovoril, že to tento chladič v dnešnom teste nemôže zvládnuť. Po jeho rozbalení a bližšom preskúmaní som ale svoj názor trochu pozmenil.
 
 
 
Príslušenstvo chladiča je minimalistické. V balení nájdete iba to, čo budete ku chladiču naozaj potrebovať. Skrutky, uchytávací mechanizmus a kúsok pasty v malom vrecúšku. Pasta je rovnaká ako u Okeanos. Čo sa týka jej zloženia a výkonu, tak je na tom podobne ako Reeven RT-Pro. Vizuálne však takéto balenie (malé vrecúško) nepôsobí veľmi dobre. U Okeanos som tento fakt skritizoval, u Brontes nie. Dôvod je jednoduchý. Chladič má odporúčanú predajnú cenu iba 30 eur. Kompromisy sa teda niekde spraviť museli. 
 
 
 
 

Špecifikácie

Reeven Brontes
Rozmery pasívu (s ventilátormi)
114x105x59 mm (h x š x v)
Hmotnosť (bez ventilátora)
-
Hmotnosť (s ventilátormi)
325 g
Materiál rebier
hliník
Heatpipes
4x6 mm
Materiál heatpipes
poniklovaná meď
Základňa
poniklovaná meď
Ventilátor
1x
Rozmery ventilátorov
100x100x12 mm
Otáčky ventilátorov
650 - 2200 RPM +/- 10%
Maximálny prietok vzduchu ventilátorov
11,8 - 30,4 CFM
Hlučnosť ventilátorov
10,5 - 31,7 dBA
Maximálny statický tlak ventilátorov
1,47 mmH2O
Ložiská ventilátorov
-
Konektor ventilátorov
4pin PWM
Maximálne TDP
-
Kompatibilita
Intel
LGA 775, 1150,1151, 1366
AMD
AM1, AM2, AM2+, AM3, AM3+, FM1, FM2, FM2+
Cena
25.99 eur (amazon.de)

Reeven Brontes – Dizajn

Reeven Brontes je chladič určený primárne pre HTPC a tomu je podriadená samotná konštrukcia chladiča. Brontes je rozmerovo malý chladič – 105 x 114 x 59mm. V Reeven sa rozhodli použiť až štyri heatpipe trubice. Už to naznačuje určitý potenciál chladiča. Rebrovanie nie je až tak husté a na jeho prefúknutie nebude potrebný extra výkonný ventilátora. O chladenie sa bude starať 100mm ventilátor Reeven v tradičnej žltej farbe. Celková konštrukcia chladiča je pevná a na vysokej úrovni.

 
 
Maximálny výkon ventilátora sa pohybuje na úrovni 51.2 m3/h. Ten dosiahne pri svojich maximálnych otáčkach 2200 RPM. Pri takýchto otáčkach však už budete o ventilátore počuť ale o chladenie sa postará dostatočne. Sám som zvedavý či Brontes zvládne ochladiť náš testovací procesor aj pri nižších otáčkach. Na výsledky sa pozrieme v ďalšej kapitole.
 
 
 
 
Pridať nový komentár
TOPlist