Myši, Klávesnice, Gaming

TRUST GXT 180 KUSAN - slušná herná myš pre všetkých

Kusan je nová herná trieda myší od spoločnosti Trust. Trust bol dlho vnímaný ako spoločnosť, ktorá sa sústreďuje na entry-level a low-end veci. Poslednú dobu sa nás ale spoločnosť snaží presvedčiť, že to tak nie je.

Corsair K70 RGB MK.2 - evolúcia prvej klávesnice s Cherry MX RGB

Sú to už viac než tri roky, čo si podsvietené mechanické spínače Cherry MX RGB odbili svoju premiéru v klávesnici Corsair K70 RGB. Hoci sa jednalo o podarený kúsok, naše očakávania boli vtedy o kus vyššie a tak sa klávesnici v našej recenzii ušla aj kritika. Po rokoch sa Corsair pokúsil o ďalší evolučný krok a my sa spoločne pozrieme na to či sa vydaril. 

Genesis Thor 300 TKL – slušný základ nielen na LAN párty

 
Dobrá herná klávesnica nemusí stáť „majland“. Aspoň sa nás o tom snaží presvedčiť nie príliš známy výrobca Genesis s klávesnicou Thor 300 TKL, ktorá osloví najmä tých čo potrebujú svoju klávesnicu často prenášať. Na scéne máme opäť lacné mechanické spínače, solídne spracovanie, podsvietenie, NKRO a zaujímavé ovládanie.

Trust GXT 890 CADA RGB - mechanická klávesnica s RGB podsvietením a plnohodnotným NKRO

Značka Trust nepatrí zrovna medzi tie, od ktorých by som očakával špičkové herné príslušenstvo. Po mojich doterajších skúsenostiach ju vnímam ako výrobcu lacnejšieho príslušenstva k PC, ktorého kvalita ide ruka v ruke s cenou. Trust GXT 890 ponúka červené mechanické spínače, plne nezávisle RGB podsvietenie aj NKRO za veľmi priaznivú cenu. Asi už tušíte, že niekde bude háčik.

ROCCAT Kone AIMO - štandard opäť o stupeň lepší

Mali sme dojem, že Kone už po rokoch upadla do akejsi letargie, z ktorej sa už len ťažko vyhrabe. Z času načas sme dostali lepší, prípadne laserový senzor, zadné logo bolo a zrazu nebolo podsvietené alebo sa kde nič, tu nič zjavila v novej farbe. Desaťročnicu však Nemci oslávili tak, ako sa patrí - Kone AIMO prináša kompletný redizaj série.

Xiaomi Yuemi MK01 - hliník, CherryMX, NKRO, double-shot... Hmm?

Pre Xiaomi sú klávesnice absolútne okrajovou záležitosťou, no aj napriek tomu vidieť, že na MK01 si niekto dal záležať.

SteelSeries Rival 600 - kandidát na myšku roka

Nová myška Steelseries Rival 600 mieri so svojím novým duálnym optickým senzorom, ktorý sľubuje perfektnú detekciu zdvihnutia myšky, priamo do kategórie eSports. Cieľ je jasný - Rival 600 chce byť najlepšou myškou minimálne tohto roka.

Corsair K68 RGB - guma, čo ju drží nad vodou

Istá je jedna vec - pomaly ale isto sa začíname strácať v značení Corsair klávesníc... Ku K55, K63, K65, K70 či K95 pred pár týždňami pribudol ďalší veľavravný názov - K68. V čísliciach sa nám zatiaľ nepodarilo nájsť žiadnu logiku, platí len, že čím vyššie číslo, tým pokročilejší model a tým pádom vyššia cena...

xtrfy K3-RGB - švdsk mmbrnv tnk :-)

Xrtfy K3-RBG mieri do kategórie lepších membránových (mem-chanických klávesníc), čo naznačuje už samotná cena i kvalita spracovania (v cene na úrovni 80EUR, už bez problémov zoženiete podsvietenú mechanickú klávesnicu s CherryMX spínačmi (bez RGB)). Na prvý pohľad by sa nejeden opláchol, že K3-RGB skutočne mechanickou klávesnicou je. V skutočnosti je to taký švédsky membránový tank. :-)

Fanatec CSL elite – jazdite profesionálne aj doma

Recenzia volantu je pre nás novinkou a presvedčiť Fanatec, aby nám jeden poslal, chvíľu trvalo. Nakoniec sme sa dohodli na spolupráci a okrem volantu CSL elite nám výrobca poslal na test aj vylepšený brzdový pedál v podobe Loadcell kit . Volant som otestoval v hrách Gran Turismo Sport a Project Cars 2.
TOPlist