Recenzie

Xiaomi Mi A2 Lite – čistý Android, skvelé spracovanie a obrovský displej

Prichádza nástupca obľúbeného modelu s čistým Androidom, ktorý opäť láka na slušnú výbavu, priaznivú cenu a výborné spracovanie, ktorým sa môže hrdo pozrieť do očí aj oveľa drahším telefónom.

SANDISK iXpand Base - už nebudete mať s priestorom v iPhone problém

Táto recenzia bude netradičná pretože sa spolu pozrieme na gadget pre mobilné telefóny, aby som bol presnejší pre iPhone. Celý názov zariadenia je SANDISK iXpand Base for iPhone backup.

12.11.2018 | Iné | Ján Kisty | Žiaden komentár

Alphacool Eisbaer LT240 - AiO nie len na chladenie CPU

Silnejší chladič so série Eisbear – Eisbaer 240 sme síce u nás netestovali a neporovnali voči ostatným chladičom, avšak použil som ho v Black and White builde, kde bol výkon tohto chladiča bol naozaj perfektný (okruh bol rozšírený o GPU). Alphacool nám na test poslal dva nové chladiče z rady Eisbaer pod označením LT240 a LT360. Oba chladiče sú podľa slov Alphacool určené do menších priestorov – tomu je prispôsobená veľkosť CPU bloku. Rovnako ako v klasickej verzii (označenie bez LT) je tu použitá malá keramická pumpa DC-LT.  Dnes si prejde testom menšia verzia – 240mm Eisbaer LT.

Samsung Galaxy A6+ - Krok späť

Samsung tento rok uviedol na trh model Galaxy A6+, ktorý má reprezentovať strednú triedu. Telefón  ponúkne výborný Super AMOLED displej, kvalitné spracovanie, celohliníkové telo a dobre vyladený systém. Na prvý pohľad pôsobí Galaxy A6+ veľmi dobre, ale okrem pozitív nájdeme na Galaxy A6+ aj niekoľko negatív. To najväčšie je jeho vyššia cena. Viacej informácií a ako Galaxy A6+ obstál v našich testoch, sa dočítate v recenzii.

Honor View 10: vlajková loď za prijateľnú cenu

Predaje čínskych telefónov u nás každým rokom, pekne kúsok po kúsku stúpajú. Značky ktoré sme mali pred dvoma, či troma rokmi problém vysloviť, dnes viacerí z nás považujú za známe a overené. Jednou z nich je určite Honor, patriaci pod značku Huawei. Na ich čoraz väčšej popularite má hlavný podiel “jednoduchá’’ obchodná stratégia, predávať kvalitné a zároveň cenovo dostupné zariadenia. Honor View 10 je ideálnym príkladom. 
Má skutočne atraktívny dizajn, celokovové telo, bleskové reakcie, výborný fotoaparát a aby toho nebolo málo, tak aj nadpriemernú výdrž batérie. Honor View 10 môžeme pokojne označiť za jeden z najlepšie vybavených smartfónov na trhu, ktorý nielen dobre vyzerá, ale aj sa tak správa - ako ozajstná vlajková loď. Poďme sa spolu pozrieť na tie najdôležitejšie vlastnosti a funkcie, ako aj celkový dojem, ktorý smartfón zanechal po našom dôkladnom, až 4-týždennom testovaní.

Fractal Define S2 – nástupca obľúbenej Define S

Define S2 je novinkou v portfóliu švédskeho výrobcu skriniek Fractal Design, ktorá bola predstavená len pred pár týždňami. Síce sa na našu redakciu nedostalo medzi prvými, ale skrinka nakoniec k nám došla a môžeme sa teda na ňu detailnejšie pozrieť.

AMD Ryzen ThreadRipper 2950X - 16 jadrový "trhač vlákien"

Tento rok AMD predstavilo druhú generáciu ZEN procesorov. Do redakcie sme dostali na test veľmi zaujímavý kúsok od spoločnosti AMD - Ryzen Threadripper 2950X. Ide o nástupcu úspešného modelu prvej generácie procesora  AMD Ryzen Threadripper  1950X.  Procesor ponúkne 16 jadier (32 vlákien), 4 kanálový radič a je vyrobený 12nm procesom.

Test superlacného čínskeho projektora - stojí za kúpu?

Čínske LED projektory dominujú svojou nízkou cenou. Nám sa prvýkrát podarilo získať do redakcie cenovo dostupný projektor a podrobiť ho testu.

21.10.2018 | Monitory | Ján Kisty | 3 komentáre

Elephone Explorer X – akčná 4K kamera za babku

Kedysi akčným kamerám kraľovalo len niekoľko zvučných mien. Časy sa však menia a dnes vám akčnú kameru vyrobí kde-kto a to dokonca aj so 4K rozlíšením. Ako dopadla lacná akčná kamera v teste?

OnePlus 6 – zabijak vlajkových lodí? Tentokrát nie...

Zabijak vlajkových lodí – nálepka, ktorú si odniesol doteraz každý telefón tejto čínskej značky. K telefónu OnePlus 6 sme sa bohužiaľ dostali oveľa neskôr ako sme plánovali – k dohodnutému zapožičaniu priamo od OnePlus nakoniec z nejakých dôvodov neprišlo a tak som musel siahnuť do svojej peňaženky a OP6 si nakoniec kúpiť. Síce neskoršie, ale predsa viem OP6 porovnať voči ostatným telefónom.
TOPlist