Recenzia základnej dosky DFI LANPARTY UT nF3 250Gb

Po recenziách chladičov som dostal na test základnú dosku pre mňa nie veľmi známeho Taiwanského výrobcu DFI s označením Lanparty, určenú pre hráčov a ladičov výkonu. Dosku je možné osadiť procesormi AMD K8 Athlon64/Sempron s päticou socket 754. Mnohí z vás by mohli namietať, že socket 754 je už mŕtvy a nahradil ho výkonnejší socket 939 a s ním spojené výhody (pci-express, SLI a pod.). Pravda ale je iná, socket 754 stále žije a okrem výkonných Athlonov 64 sú preň cenovo veľmi zaujímavé 90nm procesory Sempron, ponúkajúce výborné taktovacie možnosti. Nakoĺko majú Semprony a nízkotaktované A64 nízke násobiče, určite sa k nim hodí kvalitná základná doska, ktorá umožní dosiahnuť čo najvyššie frekvencie HTT a tým aj celkovú frekvenciu procesora. O jednej z nich sa dozviete na nasledujúcich riadkoch. Za zapožičanie základnej dosky na test ďakujeme spoločnosti Ridea.

Časť I.

DFI

Ešte predtým, než sa podrobne dostaneme k samotnej základnej doske povieme si niečo o firme. DFI Inc. (DFI = Design for Innovation) je medzinárodná firma špecializujúca sa na výrobu základných dosiek. Sídlo je na Taiwane, v štvrti Hsi-Chih City. DFI bola založená v roku 1981 pod vedením riaditeľa Y. C. Lu. Zameraná na zákaznícky servis a vyspelú technológiu firma DFI už získala kredit svetovej kvality. Viac ako dvadsať ročná história výroby počítačových komponentov a team skúsených ľudí vo vývoji a výrobe základných dosiek pomáha upevňovať post firmy na trhu ako štandard ceny, výkonu a kvality v tomto odbore.

Firma DFI ponúka kompletnú radu výkonných základných dosiek, aby uspokojila rozširujúce potreby trhu s osobnými počítačmi. DFI tiež pracuje na vývoji spoločne s firmou Intel a ďalšími vývojármi na najnovších technológiách pre chipsety a základné dosky. Táto spolupráca vedie k tomu, že zákazníci DFI produktom dôverujú.

Firma DFI je jedna z 10 najväčších výrobcov základných dosiek na svete (podľa Computer Reseller News - CRN, rozšírený počítačový časopis v USA a Kanade). DFI produkty sú tiež často recenzované a uznávané v ďalších veľkých publikáciách ako PC Magazine, PC Week, PC World a Computer Shopper. Kdekoľvek nájdete osobné počítače, nájdete DFI. Naše produkty ponúkajú vyšší výkon, viac služieb a cenu porážajúcu konkurenciu.

Komentáre (10)
gabriel
No poklona Mtexovi za taku recenziu. Myslim ze si si dal velmi zalezat ;-). Pozdejsie ti zeditujem meno tvoje ako autora. Akosi sa mi tu objavuje nejaka chybicka..
AjsTi
Nechcem rypat , to nie , ale na ten disk , doporucujem HD TAch 2.61 , tamto je verzia zrejme 2.7 a ta nepodava realne vysledky. Inac gut ;)
kOsTi
Velmi pekna recenzia Mtex... jedine co mi tam chyba a co ma vzdy zaujimalo... ako vyzera taka DFI LanParty doska pod UV katodou ;) ale to je uz iba malickost...
gabriel
Ja to snad po zakupeni novej katody a zoskladani BAII pofotim...:)
Mtex
Pod UV katoudou by som ju aj rad videl, ale nemal somvtedy tu moznost ... skoda ...snad nabuduce.
GentleGiant
pouze opravdu malinká připomínka : "Max. možné množstvo pamäte: 3GB" ( ano, ale jen při použití DDR 333, při použití DDR 400 jsou to jen 2GB), zřejmě Ti to vypadlo při přepisu technické specifikace.
gabriel
Autorom recenzie je Mtex...je chyba v systeme a tak neviem premenovat to meno od koho to je. CIze poklona Mtexovi.
Jeffo
Len tak ma zaujima, ze preco na screenshote z biosu-teda memtestu je viditelnych len 768 MB RAM, ked je pisane, ze v testovacej zostave je 2x 512MB??? Mi to nejak nesedi...
Mtex
Ked som fotil MB, bios tak tam boli pouzite 512MB + 256MB Apacer CL2 333Mhz a grafika bola Riva TNT2 ... na test uz bolo pouzite to co je pisane v recenzii
djkakadu
proste naj doska na trhu pre athlon 64 ja ju chcem
Pridať nový komentár
TOPlist